ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد دکتر شدن در آینده با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد دکتر شدن در آینده با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد دکتر شدن در آینده : هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. هر کس دوست دارد در آینده دکتر باشد، باید سالها سختی و زحمت را تحمل نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر من پزشک بودم

انشا در مورد دکتر شدن در آینده

انشا در مورد دکتر شدن در آینده

مقدمه: کسانی که دوست دارند پزشک شوند باید، از ابتدای سالهای مدرسه برنامه ریزی کنند، از همان پایه اول ابتدایی، چرا که باید بسیاری از دروس مانند ریاضی به خوبی یاد گرفته شود تا بتوانند در سالهای آخر دبیرستان موفق شوند و بتوانند در کنکور و در رشته پزشکی قبول شوند.

بدنه: دکتر شدن رویای زیبایی است که اغلب خانواده ها و جوانان در ذهن خود پرورش می دهند ولی باید بدانیم که دکتر شدن در هر رشته ای چندان هم آسان و راحت نمی باشد. کسانی که چنین هدف بزرگی دارند باید، تمام وقت خود را برنامه ریزی کنند و از تلف کردن وقت خود دوری کنند.

چه بسیار افرادی که شب و روز مشغول آموختن و تلاش و تکاپو هستند و برای روزهای خوش زندگی خود بی وقفه حرکت می کنند. دکتر شدن علاقه می خواهد و عشق و تلاش. انسانها اغلب دارای استعداد هستند، می توانند با تلاش و زحمت به خواسته زیبای خود دست یابند.

دکتر شدن چندان هم سخت نیست، وقتی از هم نوعان ما در این رشته وارد شده اند و موفق بوده اند، پس از توان هیچ کس خارج نیست و هر انسانی می تواند با تلاش و توکل به آرزوی خود برسد و اما مهم تر از پزشک شدن، بهتر است به این موضوع هم خوب دقت کنیم که دکتر بی اخلاق و تعهد به چه کار می آید که همانا انسانیت و نوع دوستی و خداترسی می تواند از همه انسانها یک فرشته بسازد و اگر این فرشته در لباس پزشکی حاذق ظاهر شود، چه قدر عالی و جذاب خواهد بود.

دکتری که درد مردم را از خود نداند، نمی تواند در شغلش موفق باشد، هرگاه درد مردم را از عمق وجود درک کنیم و برای رفع ان تلاش کنیم در هر مکان و مرتبه که باشیم از بندگان خوب خدا خواهیم بود.

نتیجه گیری: انسان برای رسیدن به هدف خود نیاز به برنامه ریزی و توکل و پی گیری  دارد که بهتر است در ابتدای زندگی در کنار پدر و مادر و یک مشاور دلسوز، چنین شرایطی را برای خود مهیا کند. درس خواندن و شرکت در آزمون های تکمیلی می تواند ما را دراه رسیدن به این هدف موفق گرداند.

انشا درباره من میخواهم در آینده دکتر شوم

مقدمه: دوست داشتم در آینده دکتر شوم و برای کودکانی که توان درمان خود را ندارند کاری کنم. دوست داشتم درس بخوانم و پس از قبولی در رشته مورد علاقه ام ماهی یک بار برای دانش آموزانی که توان مالی ندارند و نمی توانند به مدرسه بروند کاری کنم.

بدنه: روزهای که پزشک محله را می دیدم که با یک وقار خاصی می آید و می رود و همه مردم برایش احترام خاصی می گذارند، حس عجیبی در من زنده شد و دلم خواست که به جای او بنشینم و دکتر محله مان شوم. یک بار به دیدنش رفتم و از او پرسیدم که برای دکتر شدن باید چند سال درس بخوانم و در چه رشته ای باید ادامه تحصیل دهم.

روزها می گذشتند و من هم چنان چنین رویایی داشتم و شب و روز مشغول فکر کردن به دکتر شدن بودم. گاهی به دیدنش می رفتم و راهنمایی می گرفتم. حالا من کلاس دوازدهم بودم و باید در این سال مهم سرنوشت خود را بسازم و برای خودم راهی برگزینم.

رشته درسی من تجربی بود و حالا من در آستانه یک آزمون بزرگ بودم و می دانستم که روزهای سختی پیش روی دارم. کم کم به روز موعود نزدیک می شدم و منتظر نتایج قبولی در دانشگاه بودم.

روزی از روزهای گرم تابستان بود که پدر با یک روزنامه وارد خانه شد و با صدای بلند به من گفت که بیا عزیزم تو در دکتری قبول شده ای و باید از اول مهر برای درس خواندن مهیا باشی. اما پسر خوبم قبل از اینکه به پول و جایگاه اقتصادی این رشته فکر کنی، بهتر است که بدانی که خداوند بهترین فرصت خدمت را به تو عطا کرده است.

پس از امروز بدان که باید پزشکی با اخلاق و انسان دوست باشی، درد مردم را درک کنی و برای پول مردم کیسه ندوزی، از ان روز سالها می گذرد و من یک پزشک هستم ولی مانند اغلب همکارانم نیستم و مستاجرم و خانه ای ندارم و با تاکسی رفت و آمد می کنم، ولی می دانم که دل هیچ مریضی را نشکسته ام و برای پول با کسی درگیر نشده ام.

نتیجه گیری: به نظرم انسان در هر شغل و پیشه ای که وارد می شود، بهتر است که تمرین انسانیت کند و درد هم نوع خود را درک کند. انسان در هر شغلی که باشد، باید خدا و رضایت او را در نظر داشته باشد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد اگر من یک گنجشک بودم
و
انشا درباره اگر من چشمه بودم
و
انشا در مورد شروعی دوباره

☑️ به پایان انشا درباره دکتر شدن در آینده رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =