ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد آفرینش ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد جهان و زیبایی های آفرینش با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد آفرینش : هیچ کس از چون و چرای خلقت اطلاع دقیقی ندارد. جهان آفرینش مانند کتابی کهنه است که اول و آخر آن افتاده و کسی دسترسی به آن ندارد. اما خداوند بزرگ برای نمایش وجود و ذات مطلق خویش تصمیم به خلق جهان آفرینش نمود و این اتفاق بزرگ در شش روز بنا نهاده شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد ثروتمند و فقیر

انشا در مورد آفرینش

انشا در مورد آفرینش

مقدمه : خداوند بزرگ ذات مقدس و بی همتایی است که نیازی به هیچ کس ندارد و ما هم در نماز خویش بارها می خوانیم و می دانیم. اما برای شناسایی ذات ازلی و ابدی خویش جهان آفرینش را با این عظمت و بزرگی آفرید و هر آنچه که در آن است را مامور کرد تا هریک به روشی خدا را پرستش و ستایش کند.

بدنه : خداوند برای شناسایی ذات مقدس و بزرگ خویش وظیفه ای مهم بر دوش انسان گذاشت. وظیفه ای که هیچ یک از موجودات نتوانستند آن را قبول کنند. خداوند وظیفه خلیفه الهی خود را برای همه موجودات روشن کرد تا بتوانند جانشین خدا روی زمین شوند. حتی آسمانها هم این کار مهم را قبول نکردند.

آسمان بار امانت نتوانست کشید.                 قرعه فال به نام من دیوانه زدند

این شعر زیبای حافظ نشانگر این امر مهم است که حتی آسمانها هم نتوانستند وظیفه و رسالت سنگین جانشینی خدا روی زمین را قبول کنند. شاید هدف از خلقت خداوند از آفرینش همین وظیفه بزرگ بود که خدا درگلی از روح خودش دمید و این دنیای عظیم و تمام آنچه که وجود دارد، پدید آمد.

چه سخت است این وظیفه گران که خدای بر ما نهاده است. یعنی انسان باید جانشین خدا روی زمین باشد. سخت است که همه رفتارهای خودت را خداگونه کنی. باید زنگ وبوی خدایی داشته باشی، هدف از خلفت انسان چیزی جز رشد و تعالی و شکوفایی انسان نخواهد بود.

نتیجه گیری: خداوند در شش روز دنیا را خلق کرد و وظایفی را برای اشرف مخلوقات روی زمین قرار داد. وقتی که ملایکه و فرشتگان از خلق انسان و آفرینش اظهار نارضایتی می کردند و می گفتند خون به پا می کند ، خداوند فرمود که این اسان بهترین مخلوقات من روی زمین خواهد بود.

پس انسان وارسته باید تلاش کند تا بهترین و زیباترین اعمال شایسته و مورد پسند خدا را انجام دهد. هدف از آفرینش انسان خلق موجودی لایق و شایته است تا بهترین ها را برای هم نوعان خود داشته باشد.

انشا در مورد زیبایی های آفرینش خداوند

مقدمه : روزی که خدواند آسمان ها و زمین و هر آنچه را که در آن است را پدید آورد، به خودش احسنت گفت که چنین موجود کاملی را خلق کرده است. هدفش از آفرینش چه بود؟ آیا می خواست انسانها به جان هم بیفتند و خون و خونریزی راه بیفتد؟ آیا هدف این بود که جهان چنین سرانجامی داشته باشد.

بدنه: خداوند دانای مطلق و توانای مقتدر است. زمانی که با یک اشارت جهان بی انتها و بی کران را می آفرید، می دانست که شاید درروی زمین چه پیش خواهد آمد، چه کسانی بر دیگری ظلم خواهند کرد؟

آیا خداوند می دانست که بر بندگان مظلومش چه خواهد گذشت. آیا روزی فرا می رسد که مظلوم بر ظالم چیره شود و هدف از این همه دردسری که جهان با آن روبه روست چه پیش خواهد آمد. خدای بزرگ دنیا و هر آنچه که در آن است را خلق کرد تا همه بدانند که انسان موجودی برتر است که دارای عقل و هنر و فکر است.

هدف از آفرینش خلق بهترین وزیباترین  موجود برای شناساندن خدا بود. و اینجا بود که همه فرشتگان به انسان سجده کردند. هدف از خلقت انسان شناخت خداوند و عبادت بود هرچند خداوند نیازی به اطاعت و بندگی بندگانش ندارد ولی بهتر است که همه بندگان بدانند مه خدای یکتا نیازی به بندگی این بندگان ندارد و این شما بندگان ضعیف هستید که باید همه چیز را از او بخواهید.

نتیجه گیری: خداوند برای هر کارش دلیل محکم و مطمئنی دارد که بندگانش نمی دانند، هدفش از آفرینش این بود که نوری از جلوه حق در روی زمین تابیده شود و موجودات دیگر با کمک این مخلوق جذاب خدا را بشناسند. شاید خداوند  دوست داشت به این روش بندگانش او را بشناسند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ثروت های ملی ایران
و
انشا در مورد خانه پدری

✅ به پایان انشا درباره آفرینش من رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.