ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد فیل و فنجان نگارش نهم ☄️ با راه های پرورش ذهن

انشا طنز و داستان کوتاه درباره فیل و فنجان با مقدمه و نتیجه صفحه 21 درس 1 اول نگارش پایه نهم

انشا در مورد فیل و فنجان نگارش نهم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب انشا درباره فیل و فنجان به کمک راه های پرورش فکر و ذهن با مقدمه و نتیجه از صفحه ۲۱ درس اول کتاب نگارش نهم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس اول نگارش نهم

انشا در مورد فیل و فنجان نگارش نهم
انشا در مورد فیل و فنجان نگارش نهم

انشا درمورد فیل و فنجان با راه های پرورش فکر و ذهن نگارش پایه نهم

انشا درباره فیل و فنجان صفحه 21 نگارش نهم :

مقدمه: فیل و فنجان چیست؟ اولین چیزی که با شنیدن یا دیدن این کلمه به ذهنم می رسد چه چیزی می تواند باشد؟ به نظر من داستان فیل و فنجان برای نشان دادن دو چیز که اصلا تفاوتی به هم ندارند استفاده می شود.

بدنه انشا: مثلاً می‌توانم بگویم که گاهی که در خیابان راه می‌روم و دو تا از دوستانم را می‌بینم، یکی خیلی بزرگ و چاق و دیگری لاغر و نحیف، این به ذهنم می‌آید و تعجب می‌کنم و ناخودآگاه میگم اووووه آنها دقیقا فیل و فنجان هستند.

یا می توان گفت شاید روزی، روزگاری یک فیلی می خواهد با ف جون دوست شود، شاید برعکس، فنجون می خواهد با فیل دوست شود، به هر حال مهم نیست، خلاصه تصمیم می گیرند. با یکدیگر دوست شوند، اما به نظر من اسم های این دو می تواند در کنار هم قرار بگیرد و ترکیب شوند، زیرا ممکن است فیل متوجه نشود و پایش را بر روی فنجان بگذارد و … باقی ماجرا هم مشخص است.

می توان گفت که واژه فیل و فنجون واژه ای ساده است، اما در خود کلمه معنا پیدا می کند. می توانیم بفهمیم که فیل نماد جثه و چاقی است و “فنجون” نماد کوچکی است. البته به نظر من این کوچکی و جثه ربطی به قوی و ضعیف بودن ندارد، چون همه می دانند که فیل با جثه بزرگش حریف موش نمی شود و از موش می ترسد.

اما فنجان؛ در مورد فنجان چه چیزی می توانیم بگوییم، اینکه چای را با تمام داغ بودنش که نمی شود به آن دست زد را درونه خودش نگه می دارد و آن را بعد از چند دقیقه سرد می کند. شاید به نظر کاره ساده ای انجام می دهد ولی دقیق تر که شویم می‌بینیم که نه چه کاره بزرگی با اون جثه کوچکی که نسبت به فیل دارد انجام داده است و اگر نسبت به جثه باشد، فیل باید از عهده این کار بر می آمد که شدنی نیست، پس قضاوت در مورد فیل و فنجون کار سختی می باشد.

علاوه بر این، گاهی فنجون هایی پیدا می شوند که دلی به بزرگی یک فیل داشته باشند، پس می توان گفت که مهم این است که هر فنجونی ضعیف نیست و هر فیلی هم نمی تواند قوی باشد.

نتیجه گیری: بسیاری از مردم، که خودم هم یکی از این افراد هستم، در بیشتر مواقع زود قضاوت می‌کنند، همانطور که شاید اولش من در مورد این کلمه (یعنی فیل و فنجان) زود قضاوت کردم و ممکنه در مورد اشخاص و آدم های اطرافمان هم این طور باشیم.

بارها باعث شده که بسیاری از فیل ها و فنجان ها را از خودمان ناراحت و دلگیر کرده باشیم، پس بهتر نیست که این صفت زشت قضاوت کردن را از خودمان دور کنیم و برای هرچیز و هر شخصی ارزش قائل شویم.

همچنین بخوانید: بازنویسی حکایت صفحه ۱۰۷ نگارش نهم

✅ به پایان مقاله انشا در مورد فیل و فنجان با راه های پرورش فکر و ذهن از صفحه ۲۱ کتاب نگارش نهم متوسطه اول رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =