ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد سفر خانوادگی ✳️ با مقدمه و نتیجه گیری

متن انشاء با موضوع سفر خانوادگی به مشهد مقدس و شمال

انشا در مورد سفر خانوادگی به صورت گزارش : سفر به صورت خانوادگی موجب بهتر شدن روابط بین خانواده ها و افزایش صله رحم می گردد. روحیه جمعی و تقویت نوع دوستی از همین مسافرت های خانوادگی در میان کودکان شکل می گیرد. در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد صله رحم و احسان به خویشاوندان

انشا در مورد سفر خانوادگی

انشا در مورد یک سفر خانوادگی

مقدمه: سفر بخش جدا نشدنی زندگی امروزی است. هر چند با شیوع بیماری حاد تنفسی گاهی کمتر شده است اما خوبی ها و مزیت های فراوانی دارد که شاید با خانه نشینی هیچ وقت حاصل نگردد. معاشرت درست، ادب، نوع دوستی، عشق ورزی، همکاری و همیاری از جمله رهاوردهای مسافرت خانوادگی است.

بدنه: هربار که همه خانه مادر بزرگ جمع می شدیم، یکی پیشنهاد سفر خانوادگی و دست جمعی می داد، فردا هر خانواده با ماشینی که داشتند جلوی درب مادر بزرگ جمع می شدند و حرکت می کردیم. اغلب این مسافرتها به سمت مشهد یا شمال بود. پدر و مادر و بچه ها بار زدند و حرکت کردیم. من و داداش و خواهرم پشت نشستیم و ی خودکار و قلم برداشتیم . به هر شهر که می رسیدیم می نوشتیم و برای هر شهری خاطره ای داشتیم.

شهرهای بین راه برایمان جذابیت داشتند و هرکدام سوغاتی خاصی هم داشتند. در این سفر بود که خاطره نویسی را یاد گرفتیم به هر شهری که می رسیدیم برای هم می خواندیم یاد آوری می کردیم که از کجاها گذشتیم چه مناظری را دیدیم. در سفر خانوادگی همه اطرافیان و دوستانی که با ما بودند از کار ما خوششان آمد.

چه قدر این حال و هوا برایم لذت بخش بود و جذاب ، در جایی بین راه می نشستیم و بسا ط چای و ناهار ردیف می کردیم، همه با هم می نشستند و حرف زدنها شروع می شد. در سفرهای خانوادگی همه رفاقت ها شکل می گرفت و هرکس با دیگری سخنی از دوران زندگی و برنامه هایش می گفت. چه قدر پدر و مادر ها در این سفرها زحمت می کشیدند تا فرزندان آسوده باشند. در این سفرها بود است که خیلی از رفتارها در کودکان ما نهادینه می گردد. سفرها مانند یک دوره آموزش بسیاری از رفتارهای درست و انسان دوستانه را به همگان می آموزد.

نتیجه گیری: سفر بسیار باید تا پخته شود خامی، این مصرع نشان دهنده این است که سفر نوعی معلم است که هر فرد می تواند مطالب خوبی از آن یاد بگیرد. مسافرت خانوادگی که همراه اقوام و دوستان شکل می گیرد ، موجب تقویت روحیه نشاط و توانایی در همگان می گردد.

انشا درباره سفر خانوادگی مناسب تمامی پایه ها

مقدمه: سفر خانوادگی در تمام خانواده های ایرانی مرسوم است و موجب بروز روحیه مهر و عشق در میان مردم می گردد. سفرهای خانوادگی اغلب در عید نوروز که تعداد روزهای تعطیل زیاد است شکل می گیرد. در سفرهای خانوادگی هر عضوی وظیفه ای بر عهده دارد که کارگروهی به خوبی و خوشی انجام شود. در سفرهای هرسال من دست نوشته های زیادی دارم تا روزی و روزگاری سفرنامه ای بنویسم.

بدنه: هر سال روزهایی که پدر سرش خلوت می شود، برای رفع خستگی و بهتر شدن روحیه مادر عزم سفر می کنیم. چه قدر روزهای این نوع مسافرت خوب و دلچسب و عالی هستند. مادر کم کم لوازم را در صندوق می چیند و بچه ها هم کمک می کنند. در این نوع مسافرت ها و دوری از وطن است که کودکانمان برای زندگی آماده می شوند. سفر خانوادگی را در هوای جاده شمال و کنار دریا دوست دارم و در حرم امام رضا هم عاشقانه پرپر می زنم.

در سفرهای خانوادگی همه به حرف و نظر همدیگر احترام می گذارند و هیچ کس نمی تواند کم کاری کند و یا به حرف بزرگتر نرود. روحیه همکاری و دلسوزی تقویت شده و هیچ کس نمی تواند از حد و مرز خودش پا فراتر بگذارد. هر بار که خاطره ای را از این نوع سفرها به یاد می اورم جز خوبی و خوشی نبوده و نیست. پدرم و مادرم برایم روزهای خوب و خوش را رقم زدند و من از ان مسافرتها مطالب زیادی آموختم. مطالبی که آویزه گوشم شد و برای همیشه در ذهنم جاوید است. من روزهای سفر را با عشق نوشتم و به یادگار نگاه داشتم تا کسی که به این مسافرتها نرفته است، با خواندنش حس خوبی بیابد.

نتیجه گیری: زندگی مانند یک سفر خانوادگی است که دارای رویدادهای شیرین و دلچسب و گاهی هم درد ناک است. بهتر است خود را برای شرایط و روزهای سختش آماده کنیم و خوب استفاده کنیم. از سختی ها درس بیاموزیم و از خوشی ها لذت ببریم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد لالایی مادر
و
انشا درباره توصیف چهره مادر

به پایان انشا در مورد سفر خانوادگی رسیدیم، اگر نظری در مورد این انشا داشتید حتما آن را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.