ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ذهن بلند پرواز ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ذهن بلند پرواز از آن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ذهن بلند پرواز: هر انسانی آرزوهایی دارد و تمنایی که برای رسیدن به آنها به بلندترین باند آسمان هم سری می زند و بر می گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد کلاغ خواست راه رفتن کبک یاد بگیرد، راه رفتن خودش هم یادش رفت

انشا در مورد ذهن بلند پرواز

انشا در مورد ذهن بلند پرواز

مقدمه: هر انسانی تمایل دارد که به بهترین مدارج عالی کمال و ثروت برسد و برای رسیدن به این هدف تلاش هم می کند، اما گاهی چندان تلاش نمی کند و در گوشه ای می نشیند و رویا می بافد و برای رسیدن به برنامه هایش چنان تصوراتی دارد که نه تنها موفق نمی شود، بلکه زمین هم می خورد.

بدنه: اگر بلندپروازی ما را به راه خوبی رهنمون شود بسیار مفید خواهد بود و اگر فقط ما را از برنامه های اصلی منحرف نماید و مانع تلاش و تحرک و پویایی ما باشد، نه تنها مفید نخواهد بود بلکه ضربات سنگینی هم بر پیکر روح و  روان ما وارد می نماید.

بلندپروازی می تواند موجب ایجاد انگیزه گردد ولی اگر برای خودنمایی و فریب باشد ممکن است فرد را از مسیر اصلی زندگی منحرف نموده و برای او مشکلاتی هم پیش آورد.

اگر کسی بلند پروازی کرده و همه خانه و زندگیش را بفروشد تا دست به یک تجارت غیر عادی بزند حتما با شکست مواجه می شود، یا رویای ساخت یک پدیده ی غیر عادی و یا به طور مثال ساختن یک برج در گران ترین جای تهران می تواند یک بلند پرواری مضر باشد، چنین فردی باید توان مالی بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند دست به چنین کاری بزند.

دست یافتن به کره ماه و دیدن مریخ هم از جمله بلندپروازی هایی است که نیاز به امکانات و برنامه های دراز مدت دارد، پس باید در هر فکری و تصوری ابتدا قابل دسترس بودن و عقلانی بودن آن به خوبی بررسی گردد تا برای فرد قابل دستیابی و لمس باشد.

بلند پروازی شاید موجب ایجاد حس خوب و تلاش گردد و مشوق انسان ها باشد ولی در همه زمینه ها موجب موفقیت و رضایت درونی نمی گردد. در هر فکر و رویایی بهتر است شرایط حال، آینده و روند پیمودن راه به خوبی و دقت بررسی گردد تا فرد بتواند به اهدف خود برسد.

نتیجه گیری: بلند پروازی خوب و جذاب است اگر فرد را تشویق نماید تا گام های بلندتری بردارد و برای هدفش طرح و نقشه های خوبی داشته باشد اما اگر چنانچه برنامه های تخیلی و دور از دسترس دارد باید به او راه و کار درست را نشان داد.

انشا درباره چه اندازه بلند پروازی خوب است و چقدر بد؟

مقدمه: روزی که هوای داشتن یک کارخانه بزرگ را به سر داشتم را خوب به یاد دارم، مادر می گفت بلند پروازی می کنی و ما که آهی در بساط نداریم. هر روز با یک رویا و خیال به زندگی ادامه می دادم و نمی دانستم چه کار باید انجام دهم.

بدنه: زندگی یک رویدادی است که برای هرکس یک بار رخ می دهد و هرگز قابل تکرار نیست. پس بهتر است با یک روش درست زندگی را بسازیم که در پایان با بحران های سخت رو به رو نشویم. بلند پروازی گاهی نتایج خوبی داشته و زمانی هم منجر به شرایط بسیار بدی می گردد.

اگر آرزوهای دست نیافتنی داشته باشیم و یا برای رسیدن به این بلندپروازی خود دست به کارهای پر ریسک بزنیم و خود و تمامی اطرافیان خود را درگیر نماییم، حتما پشیمان خواهیم شد. زندگی در خود لایه های پنهان و پیشامدهای غیر قابل پیش بینی دارد که باید با تدبیر و تفکر به خوبی مدیریت نماییم تا زندگی رو به روالی داشته باشیم.

بلند پروازی یک حالت روحی و روانی است که در انسانها رخ می دهد و اگر فردی با توجه به رویاهایش دست به اعمالی بزند که غیر واقعی و حقیقی باشد حتما ضربه خواهد خورد، گاهی بلند پروازی مفید هم می باشد به طور مثال اگر تمایل به دست یافتن به یک دانشی در حد کمال و نهایت داشته باشیم این می تواند منجر به نتیجه خوبی گردد، یا دست یافتن به یک اختراع که ثبت جهانی شود، یا داشتن یک شغل خوب که منجر به پولداری شود، آرزوهای خوب و جذابی است که می تواند فرد را به جای خوب و مناسبی سوق دهد.

آرزوها اگر دست یافتنی باشند، می توانند فرد را تشویق نمایند تا به بهترین شرایط مالی و اجتماعی دست یابد. به بهترین روزهای زندگی دست یابد و به آرزوهایش لبخند بزند اما اگر بلند پروازی هایی داشته باشد که منجر به کارهای غیر معمول گردد یک اشتباه بزرگ و مطلق است.

نتیجه گیری: اگر بدون بلند پروازی و رو به رو شدن با حقایق زندگی برای خود برنامه ای دقیق داشته باشیم و خوب تلاش کنیم، حتما موفق خواهیم شد و بر قله موفقیت خواهیم ایستاد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره آلودگی رود و جلوگیری از آن
و
انشا در مورد زبان فارسی
و
انشا در مورد خانه و خانواده

☑️ به پایان انشا درباره ذهن بلند پرواز رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =