ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خانه و خانواده ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد خانه و خانواده با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد خانه و خانواده : خانواده یک نهاد اجتماعی است که رکن و اساس جامعه را تشکیل می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد چرا به مدرسه می رویم

انشا در مورد خانه و خانواده

انشا در مورد خانه و خانواده

مقدمه: سه چیز در مورد انسان وجود دارد که خودش در آن نقشی ندارد، قیافه، خانواده و وطن، انسانی در یک خانواده متولد می شود و پدر و مادرش قابل تعویض و یا معامله نیستند.

بدنه: خانواده کانون مهر، مهرورزی، باور، رویش، تکامل و رشد است که هر فردی در آن رشد جسمانی، عقلانی، اجتماعی یافته و پس از اینکه وارد مدرسه شد از اولین نهاد کمی جلوتر رفته و پا به نهاد دوم می گذارد. این کانون گرم با آموزش مهر و دوستی و اخلاق نیکو و مسئولیت پذیری، کودک را راهی اجتماع کرده و از او می خواهد که تعهداتش را خوب و دقیق انجام دهد.

کودک در آغوش پدر و مادر طعم مهربانی و دوستی را چشیده و همواره دوست دارد در کنار پدر و مادر بهترین روزهای عمر را سپری کند. خانواده می‌تواند یک تکیه گاهی امن، مطمئن و قابل اعتماد برای هر فرد باشد تو زمینه راست و تعالی را برای هر فرد مهیا سازد چنانچه خانواده بتواند کودک خود را درست تربیت نماید، او وقتی پای به جامعه می گذارد فردی با احساسات درست، خلاق، قابل اعتماد و مسئولیت پذیر است.

خانواده به عنوان بهترین و دلسوزترین و امن ترین برای هر فرد محسوب شده و هر شخص در این محیط می تواند تربیت دینی، اخلاقی و اجتماعی خود را تکامل ببخشد. وقتی فردی وارد اجتماع می گردد شخصیت و رفتارش نشان دهنده نوع تربیت و اخلاق و رفتار آن خانه و خانواده می باشد که از طریق تربیت فرزند نمود پیدا می کنند.

پدر و مادر و فرزندان در مقابل هم مسئولیت ها و وظایفی دارند، پدر و مادر باید علاوه بر انتخاب نام نیکو تمامی شرایط اقتصادی برای امور زندگی و ادامه تحصیل را برای فرزند خود مهیا ساخته و در تربیتش کوشا باشند.

در مقابل فرزند هم باید به پدر و مادر احترام گذاشته و هیچگاه این دو فرشته را ناراحت نکند که همانا رضایت خداوند در رضایت پدر و مادر است.

نتیجه گیری : خانواده کانون انسان سازی است چه بسیار افرادی که در میان خانواده های سالم رشد کرده و در پیشرفت کشور نقش فعالی داشته اند. اگر خانواده در تربیت کودک خود کوشا باشد حتما نتایج به دست خواهد آمد.

انشا در مورد خانه و خانواده سالم

مقدمه: وقتی به زندگی مردان بزرگ خوب و دقیق نگاه  و یا مطالعه می کنیم، می بینیم که همگی دارای پدر و مادری مذهبی، متعهد و اهل قرآن و نماز بوده اند پس خانواده‌ای که اهل خداشناسی و ایمان باشد میتواند کودکانی سالم تربیت کند.

بدنه: پدر و مادر وقتی اهل خدا شناسی و حق الناس باشند و بر نماز اول وقت حساس باشند، کودکانی سالم، متعهد و وظیفه شناس تحویل جامعه می دهند. کودکان و فرزندانی که در مدرسه و جامعه به اموال عمومی آسیب نمی رسانند و همیشه در پی راهی هستند که درسشان را خوب و دقیق بخوانند و برای آینده خود و کشورشان برنامه مهم دارند.

خانواده وقتی از سنین کودکی فرزند دلبندشان  را در مجالس امام حسین ببرند و برایش از ائمه و داستان های قرآنی بگویند، فرزند با همه وجودش به خدا و پیامبر و قرآن عشق ورزیده و زندگی سالم و خوبی را در پیش می گیرند.

خانواده می تواند تمامی مهارت های مورد نیاز یک کودک را یاد گرفته و با عشق و مهربانی از طریق اعمال و رفتار و به شیوه کاملا عملکردی به او هم بیاموزند. خانه رکن و تکیه گاه یک کودک است، وقتی یک فرد در اجتماع احساس تنهایی و بی پناهی می کند، خانواده با آغوش باز از او استقبال کرده و با همه وجود نقاط ضعفش را یافته و به رفع این مشکل کمک می کنند.

خانه مهد لبخند، گهواره خوشی، مأمن آرامش و آسایش بوده و فرد را شاد و بشاش تربیت کرده و به سمت جامعه راهی می کند. پدر و مادر باید به کودک بیاموزند که در جامعه با چه موانع و یا چالش هایی مواجه می گردند و راه های مقابله با آن موانع را به فرزندان خود بیاموزند.

خانواده مرکز دوستی، خوشی، شادی بوده و فرد با تربیت در این کانون گرم پا به جامعه گذاشته و همه این رفتارهای مثبت را در میان مردم نشر می کند و به شادی و خنده جامعه هم کمک می کند. خانه هسته دین، زندگی، علم، دانایی، تعالی، بندگی بوده که پدر و مادر و کودکان در کنار هم به دست می آورند.  

نتیجه گیری: دنیا به روی کانون خانواده بنا شده و چنانچه این نهاد تهدید شود کل یک جامعه تهدید خواهد شد، افراد خانواده باید با تمام وجود به هم عشق ورزند و با هم متحد باشند و تلاش و هدف مشترک داشته باشند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد چگونه از خودم مراقبت کنم
و
انشا در مورد زحمت های مادر
و
انشا در مورد زندگی احساسی

☑️ به پایان انشا درباره خانه و خانواده رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =