ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد عزاداری ماه محرم ❤️ کودکانه و زیبا

متن انشاء های زیبا درباره توصیف مراسم عزاداری ماه محرم و امام حسین (ع)

انشا در مورد عزاداری ماه محرم برای کودکان : محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره امام حسین (ع)

انشا در مورد عزاداری ماه محرم

انشا در مورد مراسم عزاداری ماه محرم

مقدمه: قیام امام حسین (ع) یک قیام جهانی بود که برای زنده نگاه داشتن دین و شعائر اسلام برپا شد و شیعیان و دوست داران امام حسین(ع) باید در تمام دوران و قرون از ان پاسداری کنند و برای زنده نگاه داشتن یاد و نام و قیام عاشورا دو ماه از سال را به عزاداری بپردازند.

بدنه: امام حسین (ع) در حالی زودتر خانه خدا را در مراسم حج ترک کرد که می دانست اگر در مراسم حج بماند خون خانه خدا را پر خواهد کرد. برای جلوگیری از جنگ و خونریزی مراسم را ترک کرد و به سمت عراق حرکت کرد. این در حالی بود کوفیان و بی وفایان در نامه ای ۱۸۰۰۰ امضا برایش جمع کرده بودند. امام که می دانست سفرش بی بازگشت است، تمام مقدمات سفرش را آماده کرد و ابتدا مسلم ابن عقیل را سوی کوفه فرستاد که او هم به شهادت رسید.

امام در عاشورای محرم سال ۶۱ هجری در جنگی نابرابر در مقابل یزید به شهادت رسید و این رسالت به دوستدارانش سپرده شد که تمام عمر و تا جهان و دنیا بر مدار آزادگی می چرخد، یاد و نامش را یا عزاداری در دو ماه محرم و صفر زنده نگاه دارند تا رسالت عظیمش یا ظهور منجی به پایان برسد. عزاداری امام حسین نوعی عبادت است که وجب قرب به درگاه خداوند می گردد.

سالار شهیدان امام حسین(ع) خود از شیعیانش درخواست کرده که تا همیشه ده روز اول ماه محرم را برایش سینه زنی کنند و امر به معروف و نهی از منکر را در راس کارهای خود و زندگی خود قرار دهند. عزاداری ما از روی عجز و ناتوانی نیست و نوعی رسانیدن رسالت به جهان است که بدانند روزی همه کفر در مقابل همه ظلم ایستاد و جهان از روزی که امام حسین به شهادت رسیده است، شیعیان خود را پیام رسان واقعه عاشورا می دانند و برای نشر دین و بر چیدن ظلم و فساد قیام خواهند کرد.

نتیجه گیری: قیام امام حسین(ع) یک قیام جهانی است که ما طرفدارانش موظف هستیم که به شیوه های مختلف از این قیام نگه داری کنیم که یکی از این روشها عزاداری و زنده نگه داشتن محرم و صفر است.

انشا درباره ماه محرم و عزاداری امام حسین (ع)

مقدمه: مردان و بزرگان نامشان ماندگار است و یادشان تا همیشه در تاریخ ثبت شده است. امام حسین علیه السلام هم با داشتن قیامی خونین و جهانی نام سرخش در سطور قطور تاریخ جاودان کرد و تا همیشه با عزاداری محرم و صفر این قیام جاوید خواهد ماند.

بدنه: شیعیان هر سال در ماه های محرم و صفر به عزاداری و سوگواری می پردازند تا نشان دهند که حسین مظلوم و تشنه نبود، بلکه مردی آزاده بود که در مقابل ظالم قد علم کرد و حاضر به کشته شدن عزیزانش شد تا اسلام و امر به معروف و ظلم ستیزی جاودان بماند. او با ۷۲ نفر در مقابل ده هزار نفر ایستاد و جان داد تا همیشه جهالت و ظلم در مقابل درستی و راستی و صداقت بایستد و جهان را از خواب جهالت بیدار کند.

حال ما زن و مرد شیعه و آزاده باید برای زنده نگاه داشتن این قیام و ارزش هایش دین و اهمیت امر به معروف را در میان مردم زنده نگاه داریم. اشک در ماه صفر و محرم اسلام را زنده نگاه می دارد چرا که یکی از راه های حفظ یاد و نام شهدا گریه و عزاداری مکرر و مرتب است. امام حسین (ع) حتی فرزند ۶ ماهه خود را را قربانی کرد تا نشان دهد که یزید و همفکرانش لیاقت زمامداری و حاکمیت را ندارند.

دیدیم که یزید شراب خوار و میمون باز چگونه رسوا شد. عزاداری ما از سستی و ضعف نیست و از اقتدار است تا به جهانیان بگوییم که مولا و سرور ما در مقابل چه جهالت هایی مبارزه کرد و تا ثانیه های اخر عمرش واجبات و نمازش را ترک نکرد و برای هدفش مبارزه کرد. عزاداری ما نه از ضعف و نه برای تشنگی نیست که از روی بزرگی و درخشش اهداف امام حسین است که هنوز هم دیگر ادیان هم در روز عاشورا برایش عزاداری می کنند و این امام بزرگ را رهبر و سالار خود می دانند.

نتیجه گیری: محرم و صفر از جمله ماه های قمری هستند که مردم کشورمان به ویژه شیعیان به آنها عشق می ورزند و برای امام حسین و یاران شهیدش عزاداری می کنند و برای پاسداشت شعائر و ارزش هایش تلاش می کنند. در جلساتی که توسط بزرگان و دانشمندان دین برگزار می شود، قیام و اهدافش را موشکافی می کنند.

انشاهای پیشنهادی:
انشا درباره ظهر عاشورا
و
انشا در مورد پرهیزگاری و تقوا

☑️ به پایان متن های انشا در مورد عزاداری ماه محرم رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *