ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد باد آورده را باد می برد با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد باد آورده را باد می برد از آن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد باد آورده را باد می برد: هر بار که به این جمله فکر می کردم، با خود می گفتم مگر باد چیزی می آورد تا ببرد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید‌.

انشا در مورد باد آورده را باد می برد

انشا در مورد ضرب المثل باد آورده را باد میبرد

مقدمه: در زندگی بسیاری از چیزها به آسانی و بی زحمت به دست می آیند و ممکن است همان طور آسان و با یک چشم بر هم زدن بر باد بروند، مراقب درآمد، شیوه زندگی و رفتارهایمان باشیم.

بدنه: مدتی بود که همکارانم را زیر نظر داشتم، یکی از همکارانم به طور غیر منتظره و مانند علف های هرز رشد می کرد و ثروتش زیاد می شد، ماشین مدل بالا می خرید و هر هفته سفرهای پر خرج می رفت، من و این همکارم در بیمه با هم کار می کردیم و من می دیدم که اختلاف زیاد شده و او چند پله از ما بالاتر است، او در بخش بیمه بیکاری کار می کرد و من هم در بخش روستایی، برای اینکه به کارهایش پی ببرم کم کم به او نزدیک شدم و خواستم که از نزدیک او را رصد کنم.

در یکی از روزها رئیس بیمه از من و همکارم خواست که برای بررسی بعضی از مدارک بیمه های یک شهرستان کوچک به یک شهرستان برویم. من که ماشین مدل بالایی نداشتم، به پیشنهاد همکارم با ماشین او به ماموریت رفتیم.

من ساکم را در صندوق عقب جای دادم و با هم به راه افتادیم. دوستم چند بار با استرس گفت که ساکت کجاست، رو صندلی که کسی نبود، پیش خودت نگه دار! کم کم از رفتارهای دوستم شک کردم که چرا مرتب مراقب است که من به صندوق عقب سرک نکشم.

همکارم آن شب خودش ساک مرا برداشت و تا صبح مراقب رفتارهای من بود. اما من که شک زیادی به او کرده بود، به بهانه گم شدن شارژرم دوباره به سمت ماشین رفتم و دیدم که همه اسناد دست کاری شده را در صندوق عقب خودرویش جای داده است، سکوت کردم و حرفی نزدم، اما ترس داشتم و نمی توانستم حرفی بزنم.

صبح که شد مانده بودم که چگونه موضوع را با دوستم مطرح کنم. وقتی از ماموریت برگشتیم، دیدیم همه چیز عوض شده و تمامی اسناد همکارم با یک سهل انگاری بر ملا شده است. آری دوستم همه ثروت و اندوخته هایش را از دست داد و دست خالی برای مدتی اخراج شد، اینجا بود که مثل باد آورده را باد می برد به یاد آوردم.

نتیجه گیری: برای به دست آوردن هر چیزی باید زحمت زیادی بکشید تا برایتان ماندگار باشد. هر پول و ثروتی که با دزدی و کلاشی حاصل شود، با یک حرکت از دست می رود.

انشا در مورد مثل نویسی باد آورده را باد میبرد

مقدمه: باد نه مکانی دارد و نه ماوایی، هر چه را که با خود بیاورد، روزی به راحتی هم می برد. ثروت، مال، مقام، جاه، زر و طلا، مراقب باد آورده ها باشید که به آسانی از دست می روند.

بدنه: روزی از روزها دیدم ماموران دور خانه همسایه جمع شده اند و منتظر خروجش هستند. همسایه ما زندگی خوب و پر از خوشی و ثروت داشت. خانه آنچنانی، ماشین مدل بالا، سفرهای خارجی و خلاصه زندگی لاکچری که همه چشمشان باز می ماند.

کم کم خودم را به درب خانه رساندم و از ماموران جویای ماجرا شدم. مامور حرفی نزد ولی پچ‌پچ همسایه ها را می شنیدم که همسایه در یک بانک کار می کرده و توانسته پول کلانی به جیب بزند، خلاصه پس از چند روز رفت و آمد خانواده اش اعلام کردند که ساعت چهار پرواز دارد و باید از ایران خارج شود.

با این خبر همسایه نتوانست از کشور برود. او به زندان رفت و بانک هم همه اموال و خانه را مصادره کرد. مادرم بارها گفته بود که باد آورده را باد می برد، حالا می فهمیدم که دزدیدن و خوردن مال و بیت المال عاقبت ندارد و هرکس باید دسترنج خودش را بخورد.

زندگی و دنیا حساب و کتاب دارد، ما در قرآن خوانده ایم، حتی یک ذره خیر و شر در زندگی ما اثر گذاشته و نزد خداوند ثبت و ضبط می گردد. هر رفتاری که داشته باشیم توسط روزگار حفظ شده و از آنجایی که دنیا گرد است روزی به سمت و سوی خودمان باز می گردد. اگر با پول و ثروت دیگران خانه و کاشانه بسازیم، موریانه ای از در غیب پیدا شده و پایه های این خانه را متزلزل خواهد کرد.

نتیجه گیری: در زندگی راه درست، درآمد سالم و رعایت حقوق مردم را در پیش بگیرید تا هر آنچه که به دست می آورید، برایتان بماند چرا که هر آنچه که از راه فریب و نادرست حاصل شود، با یک تب از دست می رود.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد طعم بستنی یخی
و
انشا در مورد ژول ورن
و
انشا در مورد شهید بهنام محمدی

☑️ به پایان انشا درباره باد آورده را باد می برد رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =