ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ژول ورن ⚡️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ژول ورن از آن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ژول ورن : نوشتن یک هنر است و ژول ورن این نویسنده بزرگ در حوزه داستانهای علمی و تخیلی بسیار زبر دست بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد شهید بهنام محمدی

انشا در مورد ژول ورن

انشا در مورد ژول ورن

مقدمه: ژول ورن از مردان تاثیر گذار ادبیات فرانسه است که داستان ها و سفرهای تخیلی اش به داخل قسمت های مختلف بدن بسیار جذاب و شگفت انگیز است.

بدنه: ژول گالبریل ورن شاعر، نمایش نامه نویس و نویسنده داستانهای تخیلی و علمی فرانسوی است که داستان ها و کتابهایش معروف و زبانزد است.

این نویسنده بزرگ با سفر خیالی به تمام قسمت های اعضای بدن و معرفی این بخش‌ها به بیننده و شنونده سعی نمود تا به بهترین صورت ممکن بدن و کارکرد قسمت های مختلف آن را معرفی نموده و حتی گاهی از زبان پرزهای معده هم لب به سخن گشوده است.

این سفر می تواند به افراد کمک نماید تا تمام اعضای بدن را حشناخته و عجایب آن را به چشم ببیند. نام کتاب دیگر این نویسنده بینوایان نام دارد. این کتاب در مورد شخصی به نام ژان والژان مردی فقیر است که مدت زیادی از عمر خود را در زندان گذرانده است.

پس از آزادی از زندان با یک کشیش آشنا می گردد که زندگی او را تغییر می دهد. او پس از اینکه شرایط مالی خوبی پیدا می کند و سرپرستی دختری به نام کوزت را بر عهده می گیرد. این در حالی است که یک بازپرس پلیس هم به شدت  او را تحت تعقیب قرار داده است.

ژول ورن یک نویسنده جهانی است که به طور غیر مستقیم نوشته هایش متاثر از افکار مادرش است.  این کتاب به طرز چشمگیری مورد توجه عموم قرار گرفته و چندین بار چاپ شده است.

با نگاهی عمیق به کتابهای ژول ورن به این موضوع پی می بریم که این داستان نویس مانند یک جامعه شناس تمامی بخش های جامعه را تحلیل کرده و خواسته شخصیت های گوناگونی را در نوشته هایش آورده باشد.

نتیجه گیری: خواندن زندگی نامه های شاعران بزرگ کشورهای دیگر و درس آموختن از آنها به ما می آموزد که باید همواره به پیوند ادبیات جهان و ادبیات فارسی بکوشیم و موارد مشترک آن را دریابیم.

انشا درباره ژول ورن

مقدمه: ژول ورن یک نمایشنامه نویس و شاعر فرانسوی است که دارای آثار متفاوتی از جمله دور دنیا در هشتاد روز است. این نویسنده همواره در نوشتن داستان‌های علمی و تخیلی در راس نویسندگان قرار دارد.

بدنه : ژول ورن در هشتم فوریه  ۱۸۲۹ در یک خانوادهٔ  ثروتمند در  شهر نانت فرانسه متولد شد. به تقاضای  پدرش تحصیلاتش را در رشتهٔ حقوق درس خواند و وکیلی زیر دست شد، اما درونش سرشار از ذوق شاعری و رمان و ادبیات بود، همین موضوع موجب گرایش او به ادبیات گردید. اگر چه شرایط مالی خوبی هم نداشت، ولی پس از مدتی کوتاه راه خود را پیدا کرد.

او پس از بهبود شرایط مالی با یک انتشارات همکاری خود را آغاز کرد و به خلق کتابهای شگفت انگیز مانند سفر به مرکز زمین, بیست هزار فرسنگ زیر دریا، دور دنیا در هشتاد روز پرداخت. کتابهای او ابتدا توسط کودکان خلاق و زیرک مورد مطالعه قرار می گرفت، ولی با انتشار چند مطلب کوتاه توسط مارسل موره نویسنده فرانسوی درباره ژول ورن غوغایی در خواندن آثار این نویسنده بر پا شد.

این نویسنده حدود هفتاد و هفت سال ۱۹۰۵- ۱۸۲۹ در دنیا زیست و‌حدود هشتاد داستان بلند و کوتاه و رساله پژوهشی و مقاله را از خود به یادگار گذاشته است. این نمایشنامه نویس بزرگ‌ حدود ۱۵ نمایشنامه از خود بر جای گذاشته که هر یک مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است.

این نویسنده بزرگ در عصر نویسندگان بزرگی چون تولستوی و امیل زولا زندگی می کرد ولی به خوبی توانست راه ادبیات و شهرت جهانی خود را بیابد. دید ذره بینی و عمیق، شیوه نگارش عامه پسند، قلم روان و فکر منطقی و ماجرا جوی ژول ورن در میان آثارش مشهود است و او توانسته جایگاهش را در جهان و فرانسه پیدا کند.

فرانسویان هم به پاسداشت نوشته های او،  کشتی  هسته‌ای ناتیلوس را  به افتخار کشتی  بزرگ و افسانه ای در کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا به این نام نهادند تا برای همیشه نام و یاد ژول ورن جاودان باشد. این شاعر بزرگ در سرودن اشعار جذاب و زیبا دستی توانا داشته است.

اشعار زیبا، دقیق و سرشار از احساسات نشان از حس عمیق و پر از حس این شاعر است. خواندن نمایش نامه، کتاب‌ها و دست نوشته های شاعر نشان می دهد که او حس عجیبی به خلقت، خانواده و حتی شخصیت مادرش داشته است.

نتیجه گیری: خواندن ادبیات جهان و شناسایی افکار و خواندن دست نوشته ها و یادداشت های مردان بزرگ به ما می آموزد که همواره پیوندی عمیق میان ادیان، ادبیات و تاریخ جهان وجود دارد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره ذهن شلوغ
و
انشا در مورد ستاره
و
انشا در مورد جام جهانی

☑️ به پایان انشا درباره ژول ورن رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شانزده =