ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ستاره ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ستاره از آن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ستاره: هنوز کسی نتوانسته دو هزار میلیارد ستاره را ببیند و رصد کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد جام جهانی

انشا در مورد ستاره

انشا در مورد ستاره

مقدمه: ستاره را که نگاه می کنم چه سوسویی می زنند، از دور چشمک پرانی می کنند و خود نمایی، خدای ستارگان را سپاس که خوب می داند چه کار می کند.

بدنه: در کهکشان بزرگ راه شیری هزاران ستاره وجود دارد که کسی نتوانسته آنها را ببیند، رصد کند و یا اطلاعات کاملی ارائه دهد. هر نوری که در آسمان سوسو می زند ممکن است منبعی نداشته باشد، زیرا نور ستارگان ممکن است مدتها بعد از خودش به ما برسد،  ستارگان خودشان نور دارند و به سیاره هایی مانند ماه اعطا می کنند.

ستاره هایی که در آسمان شب به چشم می آیند بسیار زیاد هستند که شامل شباهنگ، سهیل، نگهبان شمال، کرکس، شعرای شامی، قلب عقرب، دنب و دبران می باشند. خورشید ستاره ای بزرگ است که نور بی مانندش همه جهان را روشن کرده است.

این ستاره بی نظیر نورش را به همه ارزانی داشته داشته و بی هیچ توقعی همه را انرژی، شادی و سرسبزی عطا می نماید. در یکی از شبها کم دلم گرفته بود و تنها بودم از پنجره اتاقم بیرون را نگاه کردم که یک ستاره چند خوشه دارد و بسیار زیبا و جذاب است.

پولک‌های درشت و منجوق های دوخته شده به سینه آسمان که از دور سوسو زنان به من چشمک می زدند. فردا که به مدرسه رفتم این ماجرا را برای معلم علوم و جغرافیا تعریف کردم و این یک ماجرای جذابی به همراه داشت. این دو معلم از حرف من به وجد آمدند و قرار شد با کمک آموزش و پرورش منطقه یک کارگاه نجوم برگزار کنند.

من از خوشحالی نمی توانستم خودم را کنترل کنم. هر شب به ستاره ها خیره می شدم و لذت می بردم. بعد چند روز دو نفر با یک تلسکوپ وارد مدرسه شدند. بچه ها هم رفتند و برای سر شب آمدند و بعد از خوردن شام رصد ستاره ها آغاز شد.

ستاره شمالی، شباهنگ و ماه را از نزدیک دیدیم و لذت بردیم. بعد آن به نماز خانه رفتیم و با یک فیلم حادثه بزرگ یا بیگ بنگ و پیدایش اقیانوس آرام را  که شبیه سازی شده بود را هم دیدیم.

نتیجه گیری: خدای این همه رویدادهای زیبا چه کسی است، این همه ستاره، سیاره، کهکشان، زمین و دریا را خلق کرده و ما هیچ سپاس گزاری بلد نیستیم.

انشا در مورد ستاره ها در شب

مقدمه: ستاره های بی نام و نشان که ما هیچ اطلاعاتی از آن نداریم و فقط می دانیم خدای دانایی‌ها این همه را خلق کرده است و روزی با یک اشاره اش کن فیکن می شوند.

بدنه: این همه کهکشان بی نام و نشان، ستاره های پر منجوق و پولک های دوخته شده به دست نقاش آسمان، این همه از قدرت خداست. هر بار که در کوچه راه می رفتم و به آسمان می نگریستم و می دیدم که دور تا دور شهر شب پر از جلوه و رقص ستارگان فلکی است و کسی نمی داند که مال چند هزار سال پیش هستند و حالا رفته اند، می گفتم خدایا تو در کجای این جهان ماوی داری؟

کجایی ای همه مهر، عشق و بنده نوازی، روز که می شود خورشید، شب ستاره، پاییز یکی و زمستان دیگری، هر یک چند سال پیش بوده اند و کدام هنوز هم وجود دارند، رصد کدامشان آسان است و کدام سخت، هر ستاره با چه چشمی دیده می شود و چه قدر از عمرش باقی مانده است.

ستاره ها در میان شعر و ادبیات فارسی هم جایگاه مهمی دارند و به عنوان یک نماد و سمبل مورد استفاده قرار می گیرند، حافظ در اشعار خود به این عنوان از آن استفاده کرده است: ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد، در این مصرع حافظ معشوق خود را به ستاره ای تشبیه کرده و او را ماه بزم خودش می داند.

از طرفی منجمی مانند خیام در تعیین اوقات شرعی از ستارگان کمک می گرفته و بنا به جایگاه قرار گرفتن هر ستاره زمان و ساعت مشخص می شده است. او در اشعارش از خورشید به چراغدان نام برده و آن را را مظهر روشنایی می داند.

در ادبیات فارسی از این سیارگان نام برده شده است:  عطارد، ناهید، بهرام، زحل  که هریک جایگاه خاصی در شعر و نوشته های شاعران داشته اند و به منجمان هم کمک زیادی کرده اند.

نتیجه گیری: ستاره ها، دریا، زمین همه از آفریده های بی مانند خداوند است که نشانه هایی آشکار برای توحید و یکتا پرستی برای ما می باشند. کاش به این همه احسان خدا خوب نگاه کنیم و شکرش را به جای آوریم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ذهن بلند پرواز
و
انشا در مورد کلاغ خواست راه رفتن کبک یاد بگیرد، راه رفتن خودش هم یادش رفت
و
انشا درباره آلودگی رود و جلوگیری از آن

☑️ به پایان انشا درباره ستاره رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =