ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره ذهن شلوغ ☑️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ذهن شلوغ از آن با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره ذهن شلوغ : هر انسانی وقتی سنش بالا می رود و با مشکلات زندگی رو به رو می شود، ذهنش روز به روز شلوغ تر می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد ستاره

انشا درباره ذهن شلوغ

انشا درباره ذهن شلوغ

مقدمه: ذهن انسان مانند کشوی لباس هر فرد است، اگر بتواند این کشو ار تمیز کند و لباس های قدیمی را دور بریزد حتما افکار بی ارزش را دور ریخته و برای روزهای جدید برنامه ریزی می کند. ذهن انسان می تواند یک معجزه گر بزرگ باشد که انسان را متحول کند.

بدنه: وقتی پس از اتمام کارهای روزانه به منزل باز می گردید و  به کارهایی که پشت سر گذاشته اید مراجعه می کنید می بینید که با دنیای شلوغ و پر از تنش و استرسی رو به رو بوده اید که شما را درگیر هزاران مورد خواسته و ناخواسته کرده است.

بهتر است ابتدا به مسائل اصلی بپردازید و مسائل ریز و حاشیه را کنار بگذارید. ذهنتان را از مواردی که ممکن است هیچ وقت رخ ندهد کنار بکشید و ابتدا موارد اصلی را حل کنید. بسیاری از نگرانی های ما مردم بی دلیل بوده و چه بسیار کارهایی که فقط ذهن ما را خراب کرده و راه سالم زیستن را از ما می گیرد.

ذهن خود را با هر موردی که هیچ اعتباری ندارد خرابش نکنید و برای این دنیای عجیب برنامه جامع تر و جالب تری داشته باشید. ذهن خود را با افکاری که تکراری و بی ارزش هستند بی قرار نکنید و بدانید که این دنیای بزرگ دارای خدایی است که دانه های انار و آفتابگردان را به دقت و ظرافت مرتب کرده است.

قفسه های ذهن خود را مرتب کنید و گرد و خاک تعصب و غرور و خود بزرگ بینی را کنار زده و به ذهن خود فرصت رشد کردن دهید. ذهن خود را آرام نگه دارید و برای این که خوب پیش  روید  از پرداختن به مسائل بیهوده و بی ارزش خود داری کنید.

با خواندن اشعار زیبا و دیدن مناظر زیبای طبیعی ذهن خود را مرتب کنید و گاهی به طبیعت سری بزنید و با قدم زدن های آرام و بی دغدغه خودتان را به خدای بزرگ بسپارید.

نتیجه گیری: هیچ گاه برای مسائل بی ارزش و گذار ذهن خود را پر نکنید و بدانید که خدای دو هزار میلیارد ستاره حواسش به کرم زیر دریا هم بوده و هیچ وقت شما را فراموش نمی کند. خدا را یاد کنید و خودتان را به او بسپارید.

انشا در مورد ذهن شلوغ من

مقدمه: خدای دانه های برف می داند که چگونه شما را به مقصد خوب و خوش برساند، پس دلیلی برای نگرانی و تشویش ذهن وجود ندارد.

بدنه: ذهن شلوغ شما را از مسیر درست زندگی به دور کرده و نمی توانید به خواسته ها و آرزوهای معقول هم برسید. اگر روزی فقط یک مشکل را از ذهن خود دور کنید، خواهید دید که چگونه ذهنتان باز شده و می توانید به راحتی و آرامش برسید.

زندگی امروزی سرشار از تنش و استرس و نگرانی است. اگر بخواهیم هر یک را در گوشه ای از ذهن خود جای دهیم فرصتی برای لذت بردن در زندگی وجود نداشته و همیشه باید در پی حل مشکل و دویدن باشیم. ذهن خود را خالی از لحظات بی فایده کنید تا شب های خوب و آرامی داشته باشید.

دنیای هرکس در همان محدوده ذهنش بوده و فراتر نمی رود، اگر می خواهید دنیای خوبی داشته باشید ذهن خود را از مسائل بی ربط خالی کنید تا درون و دنیای شما وسیع شود. بسیاری از موضوعات متعلق به دیگران بوده و ربطی به ما ندارد.

بهتر است سرمان به زندگی خودمان گرم شود و به جای ردیابی زندگی دیگران در پی هموار کردن مسیر زندگی خود باشیم که همانا بهترین کار آرام کردن ذهن خود و عدم پرداختن به حاشیه است. چه بسیار افرادی که به جای پرداختن به امور خود به کنکاش و جست و جو می پردازند و زندگی خود را فراموش کرده اند.

ذهنتان را با ورزش، لذت بردن از طبیعت، رفتن به پیاده روی و خودشناسی از حاشیه به دور کنید و همواره در هر کاری توکل و تلاش مضاعف داشته باشید که همانا خداوند به کرم زیر دریا هم پرداخته و غیر ممکن است که شما را از یاد ببرد.

خدای دانه های باران، ستاره ها و خورشید هیچ وقت تو را فراموش نمی کند، این تویی که خودت را و خدا را در بحران زندگی پر درد سر امروزی از یاد برده ای.

نتیجه گیری: جریان کشتی زندگی و ذهن خود را به ناخدای جهان بسپارید و بدانید خدایی که در خواب هوای شما را دارد در بیداری هم با شماست. ذهن خود را خالی از مطالب و دغدغه های بی ارزش کنید تا راه درست زندگی برایتان باز شود.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد جام جهانی
و
انشا در مورد ذهن بلند پرواز
و
انشا در مورد کلاغ خواست راه رفتن کبک یاد بگیرد، راه رفتن خودش هم یادش رفت

☑️ به پایان انشا درباره ذهن شلوغ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =