ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل با ماه نشینی، ماه شوی، با دیگ نشینی، سیاه شوی

بازآفرینی حکایت «با ماه نشینی ماه شوی با دیگ نشینی سیاه شوی» صفحه 122 نگارش پایه دهم

گسترش ضرب المثل با ماه نشینی ماه شوی با دیگ نشینی سیاه شوی از مثل نویسی صفحه ۱۱۲ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید

مطلب پیشنهادی: جواب مثل نویسی صفحه ۸۳ نگارش دهم

گسترش ضرب المثل با ماه نشینی ماه شوی با دیگ نشینی سیاه شوی

گسترش ضرب المثل با ماه نشینی ماه شوی با دیگ نشینی سیاه شوی

مقدمه : همه ما در مورد تاثیر دوستان بر رفتارمان صحبت های زیادی را شنیده‌ایم، اما چندان به آن توجه نکرده‌ایم. به نظر من این موضوع خیلی مهم است زیرا هم نشینی با کسانی که از ما بالاتر می باشند می توانند مسیر رسیدن به موفقیت ما را کوتاه تر کنند.

بدنه : یکی از خصوصیات انسان این است که می تواند به سرعت خود را با دنیای اطرافش وفق بدهد، به طوری که اگر با افراد خوب و شایسته نشست و بر خواست کند پس از مدتی تحت تأثیر آن ها قرار می گیرد و شبیه آن ها می شود. اما برعکس این ماجرا نیز امکان پذیر است مثلا اگر با انسان های نادرست دوستی داشته باشد، کم کم شیوه زندگی‌اش شبیه به آن ها می شود.

انتخاب یک دوست خوب کار خیلی سختی است زیرا اگر قدم اشتباهی برداریم امکان اطرافیان خود را نیز درگیر مشکلات زیادی کنیم، پس همیشه باید به این نکته توجه داشته باشیم که افرادی که بی هدف و پوچ زندگی می کنند در بین افراد موفق و هدفمند جایی ندارند و نمی شود آنها را به عنوان دوست انتخاب کرد و افراد باهوش قبل از انتخاب دوست بسیاری از رفتارهای آن شخص را زیر نظر می گیرند.

نتیجه گیری : اگر به زندگینامه افراد باهوش و با انگیزه نگاه کنیم متوجه می شویم که آن ها الگوهای بزرگ و موفقی داشته اند بنابراین برای پیروزی در زندگی و رسیدن به جایگاه و موفقیت مطلوب ما نیز باید همین کار را انجام دهید.

همچنین بخوانید:
گسترش ضرب المثل زبان سرخ، سر سبز می دهد بر باد
و
گسترش ضرب المثل خفته را خفته کی کند بیدار

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل با ماه نشینی ماه شوی با دیگ نشینی سیاه شوی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش دهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.