ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا طنز و غیر طنز درباره ایستادن توی صف نگارش نهم

در مورد موضوع ایستادن توی یک صف متن و انشا طنز و غیر طنز کوتاه بنویسید صفحه 55 درس 4 چهارم نگارش پایه نهم

انشا طنز و غیر طنز درباره ایستادن توی صف نگارش نهم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب انشا در مورد ایستادن توی به صورت طنز و غیر طنز کوتاه با مقدمه و نتیجه از صفحه 55 درس 4 چهارم کتاب نگارش نهم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: انشا طنز و غیر طنز درباره انتقال خون صفحه ۵۵ نگارش نهم

انشا طنز و غیر طنز درباره ایستادن توی صف نگارش نهم
انشا طنز و غیر طنز درباره ایستادن توی صف نگارش نهم

انشا غیر طنز در مورد ایستادن توی صف صفحه ۵۵ نگارش نهم

مقدمه: صف برای نظم دادن به جمعیتی است که برای دریافت خدمت یا انجام دادن کاری به جایی مراجعه کرده اند، اگر صف نباشد همه چیز به هم می ریزد و هرج و مرج به وجود می آید، مثلاً در مدارس دانش آموزان قبل از ورود به کلاس در صف ایستاده اند و با نظم وارد کلاس می شوند.

بدنه انشا: صف های زیادی وجود دارد که در طول روز باید برای انجام کارهای خود منتظر نوبت باشیم، صف هایی مانند صف نانوایی، صف اتوبوس، صف مترو و ….

در صف ایستادن به این معناست که ما به حقوق دیگران و وقت آنها احترام بگذاریم و حقوق آنها را ضایع نکنیم، حتی اگر در صف ایستادن زمان زیادی ببرد و ما را کلافه کند ما مجبوریم در صف بایستیم و در نوبت خودمان کارمان را انجام دهیم، در غیر این صورت اعتراض دیگران را دریافت می کنیم.

با انجام چند کار ساده می توانید انتظار در صف را برای خود و دیگران قابل تحمل تر کنید و برای دیگران آزار کمتری ایجاد کنید. اول این که به افرادی که جلو تر از ما و پشت سر ما ایستاده اند نزدیک نشویم و فاصله ی خود را با آن ها حفظ کنیم.

مورد دوم این است که هنگام ایستادن در صف باید به خاطر داشته باشیم که نباید به دیگران فشار بیاوریم و آنها را هل بدهیم زیرا این رفتار بسیار زشت و زننده و نشانه ی بی ادبی می باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که سعی کنیم کارهایمان را به موقع انجام دهیم و بدون اتلاف وقت زمان در صف ایستادن را برای دیگران کوتاه کنیم.

با رعایت این نکات می توانیم به خود و دیگران کمک کنیم و مانع از درگیری ها و برخوردهایی شویم که هنگام ایستادن در صف های طولانی ممکن است پیش بیاید.

نتیجه گیری: در صف ایستادن نشانه فرهنگ و ادب بالای هر فردی است و در اهمیت این موضوع شکی نیست، اولین آموزش برای این رفتار از روز مدرسه و در صف ایستادن در کلاس شروع می شود، جایی که در هر شرایطی، سرما، گرما و صبح ها و ظهر ها باید در صف بایستیم و بعد وارد کلاس شویم.

همچنین بخوانید: انشا طنز و غیر طنز درباره تلفن همراه نگارش نهم

انشا طنز ایستادن توی صف نانوایی کوتاه صفحه 55 نگارش نهم

مقدمه: صف نون سنگک یکی از آزاردهنده ترین مکان هایی است که هر کسی تا به حال بوده است. رفتن به این مکان برای بیماران قلبی اکیداً توصیه نمی شود. زیرا هیجان و انتظار در این صف طولانی می تواند آنها را به تخت بیمارستان بکشاند. بر همه افرادی که در این صف ایستاده اند واجب است متن زیر را بخوانند و آن انجام دهند.

بدنه انشا: دیدم بعضی از شما ایستاده اید و به تلفن های همراه خود خیره شده اید. رفتار شما در واقع خلاف قوانین سنگک پزی است و جریمه خواهید شد. زیرا به این ترتیب دیگر آن انتظاراتی را که باید داشته باشید ندارید و انرژی منفی را به سمت دیگران می فرستید. در ضمن تو هزار جای مختلف گوشی دستت هست که من از نام بردنشون بدم میاد و میدونی. حیف نیست نان به این خوبی را با آلودگی های گوشی تان همراه کنید!؟

مورد بعدی این است که مثل کلاس اولی ها با هم صف بکشید و به نوبت خود و دیگران احترام بگذارید. روی نوبت بچه ها پا نگذارید، اگر حرکات شما توسط دوربین های مداربسته ثبت شود، محکوم به تمیز کردن تنور می شوید و تا روزی که بچه دلش خنک شود، باید پول سنگک او را هم حساب کنید.

دیدم برخی از شما صف را دور می زنید و مستقیم به سراغ شاتر رفتید و بدون صف نان خریدید. بدانید که این نان را نباید خورد. به نوعی این نان دیگر نان نیست، بلکه دردی است که خواسته یا ناخواسته به خود، عزیزان و فرزندانتان می دهید. اگر کسی حین ارتکاب این عمل نابخشودنی مشاهده شود، او و شخصی که به او نان داده است به تعداد افراد حاضر در صف ، پس گردنی خواهند خورد تا درس عبرتی برای دیگران بشود.

نتیجه گیری: شماهایی که در صف ایستاده اید از و قوانین پیروی می کنید، خوشبختی در انتظار شماست. آن لحظه نزدیک است که کره روی سنگک می مالید ، عسل را روی می ریزید آن را می خورید و پشت بندش چایی تازه دم خوش طعم و بو را نوش جان می کنید.

همچنین بخوانید: انشا طنز و غیر طنز درباره ربات پیشخدمت نگارش نهم
و
جواب سوالات درس ۴ نگارش نهم

✅ به پایان مقاله انشا طنز و غیر طنز کوتاه درباره ایستادن توی صف از صفحه ۵۵ درس چهارم کتاب نگارش نهم متوسطه اول رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *