ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل در پوست خود نمی گنجید

داستان و مفهوم حکایت قدیمی و پرکاربرد «در پوست خود نمی گنجید»

معنی ضرب المثل در پوست خود نمی گنجید، برای مشاهده مفهوم و داستان کامل این حکایت در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل پارسال دوست امسال آشنا

معنی ضرب المثل در پوست خود نمی گنجید

معنی ضرب المثل در پوست خود نمی گنجید

این ضرب المثل کنایه از خوشحالی زیاد زیاد دارد و به صورت کلی معنای آن از شادمانی می خواهد پوست خود را پاره کرده و بیرون بپرد، می باشد. وقتی شخصی بسیار خوشحال است طوری که آرام و قرار ندارد، این ضرب المثل را برای او به کار می برند.

☑️ درمورد این موضوع ضرب المثل های دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:

  • گل از گلش شکفت.
  • عرش را سیر می کند.
  • تو دلش قند آب می شود.
  • کبکش خروس می خواند.
  • روی پای خود بند نمی شود.

نکته : در زندگی نباید این موضوع را فراموش کنیم که حتی اگر نان و پیاز هم بخوریم می توانیم خوشحال باشیم، شادی واقعی این است که دیگران را خوشحال کنیم.

داستان درمورد در پوست خود نگنجیدن

در مراسمی به مخاطبان گفته شد که نام خود را روی بادکنکی بنویسند، سپس بعد از اینکه همه این کار را کردند تمامی بادکنک ها در اتاق دیگری قرار گرفتند. سپس اعلام شد که همه باید در ۵ دقیقه بادکنک خود را پیدا کنند. افراد حاضر در مراسم وارد اتاق ها شدند و با عجله به دنبال بادکنک خود بودند، اما هیچ کس بادکنک خود را پیدا نکرد.

دوباره اعلام شد که این بار هر کس بادکنکی که بر می دارد به صاحبش دهد. طولی نکشید که همه بادکنک خود را یافتند دوباره بلندگو به صدا درآمد که این کار دقیقاً زندگی ماست. وقتی تنها به دنبال شادی خودمان هستیم به شادی نخواهیم رسید. در حالی که شادی ما در شادی دیگران است. شما شادی را به دیگران هدیه دهید و شاهد آمدن شادی به سمت خود باشید.

مَثَل پیشنهادی: معنی ضرب المثل جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود

🔰 در این نوشته معنی ضرب المثل در پوست خود نمی گنجید را خواندیم، اگر سوال یا پیشنهادی دارید آن را از قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.