ادبیاتفرهنگ و هنر

صدای سرود زاغ بورها سکوت کویر را شکست چه پیامی دارد

فارسی کلاس پنجم درس 8 : معنی جمله صدای سرود زاغ بورها سکوت کویر را شکست به همراه پیام سرود

صدای سرود زاغ بورها سکوت کویر را شکست چه پیامی دارد؟ پیام جمله درس 8 فارسی پنجم مربوط به درس دفاع از میهن در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب درک و دریافت فارسی پنجم صفحه ۶۷

صدای سرود زاغ بورها سکوت کویر را شکست چه پیامی دارد

پیام صدای سرود زاغ بورها سکوت کویر را شکست یعنی چه

با خواندن این جمله ممکن است در ابتدا فکر کنید که زاغ نشانه بدیمنی و بد بیاری می باشد اما نباید اینگونه برداشت کنید. زاغ بورها برای نجات فرزندانشان در هنگام خطر شروع به فریاد زدن و سرود خواندن می کنند تا بتواند بچه هایشان را در امان نگه دارند.

از پاراگراف بالا می شود نتیجه گرفت که ما نیز برای دفاع از میهن باید از هوش و حواسمان به خوبی استفاده کنید و همیشه آماده دفاع کردن باشیم.

همچنین زاغ بورها بر خلاف بسیاری از پرندگان دیگر هنگام مواجهه با خطر پرواز نمی کنند و شروع به دویدن سریع می کنند، پس می شود نتیجه گرفت که باید تا پای جان از وطن خویش دفاع کنیم.

یعنی حتی اگر دشمن نیز توانست بر ما مسلط شود هرگز نباید تسلیم آن و خواسته هایش شویم و باید تا آخرین نفس از میهن دفاع کنیم و زود پا پس نکشیم. بسیاری از داشته های امروز ما به خاطر تسلیم نشدن در برابر دشمن می باشد.

پیام سرود ملی چیست؟ سرود ملی خلاصه و فشرده ی افتخارات عظمت ها و خواسته های یک ملت است در سرود ملی، تمامی افتخارات و مبارزات و میهن پرستی و اهداف یک ملت خوانده می شود و موجب انگیزه، افتخار ، امید به آینده و پایداری می شود. سرود ملی تاریخچه و افتخارات یک کشور را بازگو می کند.

به نظر شما صدای سرود زاغ بورها سکوت کویر را شکست چه پیام های دیگری دارد؟ دیدگاه خود را از بخش نظرات در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید ✅.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

  1. ههه گفت:

    خیلی این سایت خوبه عالی 🤣😂🤣😂🤣

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *