سرگرمیفیلم و بازی

آموزش ارسال انواع پاس حرفه ای در بازی فیفا ۲۰ – FIFA 20

آموزش جامع و کامل نحوه ارسال انواع پاس های بلند و کوتاه بازی فوتبال فیفا 2020 - FIFA 2020

آموزش پاس کاری و ارسال انواع پاس در بازی FIFA 20 ؛ اگر از طرفداران بازی FIFA 20 هستید و به بازی کردن آن علاقه بسیاری دارید، باید حتما در امر پاس کاری و ارسال انواع پاس به خوبی عمل کنید. از این رو اگر انواع پاس در بازی فیفا 20 را بلد نیستید، می توانید تمام آنها در این مقاله از بخش آموزش و ترفند بازی ماگرتا را یاد بگیرید و به یک حرفه ای در این بازی پرطرفدار تبدیل شوید. پس در ادامه با ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی فیفا 20 ، FIFA 20 – ولتا و همان فیفای قدیمی!


آموزش ارسال انواع پاس حرفه ای در بازی FIFA 20

آموزش پاس کاری و انواع ارسال پاس در بازی FIFA 20
آموزش پاس کاری و انواع ارسال پاس در بازی FIFA 20

ارسال پاس در بازی فوتبال فیفا 20 بسیار آسان می باشد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دکمه پاس را فشار دهید (X یا ▢ یا △ در دسته پلی استیشن، A یا X یا Y در دسته ایکس باکس) و با استفاده شوک یا جهت‌ها مسیر مورد نظر خود برای ارسال پاس را انتخاب کنید.

اما برای حرفه‌ای شدن در بازی FIFA باید نحوه ارسال تمام پاس‌ها را یاد بگیرید. به همین منظور می توانید روش های ارسال پاس در دو کنترلر (دسته بازی) پلی استیشن و ایکس باکس را در قسمت زیر مشاهده کنید:

نوع پاسدکمه های پلی دسته استیشندکمه های دسته ایکس باکس
پاس کوتاه (زمینی)XA
سانتر / پاس هوایی (ضعیف)X
پاس هوایی کوتاه▢ + ▢X + X
پاس عمقی مستقیم زمینیY
پاس نمایشی زمینیL2 + XLT + A
پاس محکم هوایی (قوی)L1 + ▢LB + X
پاس هوایی اسکوپ (بالا آوردن توپ با نوک پا)L2 + ▢LT + X
پاس عمقی هواییL1 + △LB + Y
پاس زمینی سریعR1 + XRB + A
پاس محکم بلند (برای عوض کردن جریان و منطقه بازی)R1 + ▢RB + X
پاس عمقی با سرعت بالاR1 + △RB + Y
فیک پاس / پاس فریبنده (برای گمراه کردن حریف)▢ + X + جهت‌هاX + A + جهت‌ها
احمق پاس بده!فشردن و نگه داشتن R1فشردن و نگه داشتن RB
پاس 1 و 2L1 + XLB + A

معرفی کوتاه انواع پاس‌های گفته شده در بازی فیفا 20

پاس کوتاه (زمینی): پاس کوتاه، یک پاس زمینی است که توپ را در فاصله کوتاهی به یک بازیکن نزدیک می فرستد.

سانتر / پاس هوایی (ضعیف): پاس هوایی یک پاس بلند است که برای ارسال توپ به یک هم تیمی در یک قوس بلند و مسافت طولانی استفاده می شود. این روش عبور نیز برای انجام کراس استفاده می شود.

پاس هوایی کوتاه: با دوبار ضربه زدن به دکمه پاس هوایی (▢ برای پلی استیشن و X برای ایکس باکس) شما می توانید هنگام عبور توپ به داخل محوطه حریف توپ را در ارتفاعی کوتاه به بازیکن مورد نظر برسانید.

پاس عمقی مستقیم زمینی: پاس عمقی یک حرکت تهاجمی می‌باشد که به وسیله این پاس می‌توانید توپ را بصورت زمینی به پشت مدافعین حریف برای بازیکن خود ارسال کنید.

پاس نمایشی زمینی: این پاس، یک نوع پاس محکم و نمایشی می باشد که توپ را بصورت زمینی به بازیکن مورد نظر ارسال می کند و معمولا از دقت پایینی برخوردار می باشند.

پاس محکم هوایی (قوی): یک پاس با ارتفاع بسیار بلند و قوی می باشد که می توانید برای ارسال پاس از سوی مدافعان و دروازه بان به سایر نقاط مفید باشد.

پاس هوایی اسکوپ (بالا آوردن توپ با نوک پا): پاس اسکوپ یک نوع پاس هوایی است که ارتفاع آن نسبت به پاس‌های این دسته بیشتر است.

پاس عمقی هوایی: این پاس، یک نوع پاس عمقی می باشد که بصورت هوایی و مستقیم به پشت مدافعان حریف برای بازیکنان خودی ارسال می شود و استفاده بسیاری دارد.

پاس زمینی سریع: یک پاس زمینی که با قدرت و سریع تر می باشد. دقت ارسال این پاس بالا می باشد اما بازیکن گیرنده در کنترل این پاس باید تلاش بیشتری کند.

پاس محکم بلند: یک پاس محکم بلند و هوایی که قدرت و سرعت زیادی دارد و برای عوض کردن منطقه و جریان بازی استفاده می شود.

پاس عمقی محکم با سرعت بالا: همان پاس عمقی زمینی اما با سرعت بالا و محکم می باشد که در ضد حمله‌ها و غافل‌گیر کردن حریف کاربرد بسیاری دارد.

فیک پاس / پاس فریبنده: این نوع پاس برای فریب رقیبان کاربرد دارد. شما می‌توانید با استفاده از این حرکت و فریب رقیب به حرکت پا به توپ خود ادامه دهید و یا شوت بزنید!

احمق پاس بده: این حرکت در FIFA و PES به این نام مشهور است و برای به حرکت در آوردن مهاجم به فضای خالی به کار می رود تا به آن بتوان پاس مورد نظر را ارسال کرد.

پاس 1 و 2: پاس یک و دو کردن، یک نوع پاس معروف می باشد که در انجام آن باید سریع باشید تا به خوبی بتوانید به بین بازیکنان خود پاس 1 و 2 را انجام دهید.

نکته مهم: سرعت و قدرت پاس های شما با مقدار نگه داشتن دکمه های پاس توسط شما مشخص می شود. هر چه بیشتر دکمه را نگه دارید ، قدرت و سرعت بیشتری برای ارسال توپ خواهید داشت. هر چه سریعتر دکمه عبور را فشار دهید، واکنش شما نسبت به پخش توپ کوتاهتر خواهد بود. به عنوان مثال، برای انجام یک پاس 1 و 2، تنها باید سریع دکمه مورد نظر را سریع فشار دهید.

همچنین اگر پی ای اس (PES) باز هستید مقاله آموزش نحوه ارسال انواع پاس و سانتر در بازی PES 2020 را بخوانید.


در این مقاله به آموزش پاس کاری و انواع ارسال پاس در بازی فیفا ۲۰ پرداختیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا برای شما مفید بوده است؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید.

منبع
FiF Play

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *