زندگینامهفرهنگ و هنر

بیوگرافی کوبی برایانت – بسکتبالیست معروف NBA + علت مرگ

زندگینامه کوبی برایانت، بازیکن و بسکتبالیست حرفه‌ای لیگ NBA که بر اثر سقوط هلیکوپتر مرد

بیوگرافی کوبی برایانت ؛ ساعاتی پیش با اعلام خبر دردناکی برای جامعه ورزشی دنیا، به ویژه ورزش بسکتبال مواجه شدیم! ساعاتی پیش کوبی بین برایانت (Kobe Bean Bryant) بسکتبالیست معروف لیگ حرفه‌ای NBA بر اثر سقوط هلی کوپتر جان باخت و باعث ایجاد شد شوک و ناراحتی میان اهالی طرفداران و دوستداران بسکتبال خود شد. در ادامه برای آشنایی با زندگینامه و بیوگرافی کوبی برایانت، علت دقیق مرگش و واکنش های ورزشکاران و فوتبالیست ها به درگذشت کوبی برایانت، با بخش زندگینامه ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید: شهلا ریاحی درگذشت + بیوگرافی و عکس جوانی

بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

کوبی بین برایانت (Kobe Bean Bryant) زاده ۲۳ اوت ۱۹۷۸ در شهر فیلادلفیا آمریکا می باشد. او بسکتبالیست بازنشسته آمریکایی و تاجر بود و تمام ۲۰ سال دوران بازی حرفه‌ای خود را در تیم لس آنجلس لیکرز در لیگ حرفه‌ای NBA (ان‌بی‌ای) گذراند. کوبی برایانت قهرمانی ۵ دوره رقابت‌های ان بی ای را در کارنامه دارد. برایانت در ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۶ از دنیای حرفه‌ای بسکتبال خداحافظی کرد که در آخرین بازی خود با یوتا جاز توانست۶۰ امتیاز برای تیم خود بدست آورد. اما سرانجام در تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰ در سن ۴۱ سالگی بر اثر سقوط هلیکوپتر درگذشت.

کوبی برایانت در دوران کودکی و نوجوانی

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

کوبی بین برایانت (Kobe Bean Bryant) در یک خانواده کاملا ورزشی رشد کرده و فرزند سوم جو برایانت بسکتبالیت اسبق ان بی ای (NBA) و پاملا کاکس برایانت می باشد که در فیلادلفیا ایالت پنسیلوینیا کشور آمریکا متولد شده است. کوبی همراه پدرش از سه سالگی ورزش بسکتبال را شروع کرد و زمانی که او ۶ ساله بود، برای ادامه فعالیت پدرش در لیگ حرفه ایی ایتالیا مجبور به ترک آمریکا شدند و به شهر ریتی ایتالیا مهاجرت کردند. کوبی در این سفر اجباری به زندگی جدید در ایتالیا کاملا عادت کرده و زبان ایتالیایی را به خوبی فرا گرفته بود.

کوبی از دوران کودکی تیم محبوبش را انتخاب کرده بود و همیشه آرزوی بازی کردن در لس آنجلس لیکرز را داشت. آنها بعداز بازنشتگی جو برایانت از بسکتبال در سال ۱۹۹۱ به زاگادهشان برگشتند. همچنین بین، میان‌نام او برگرفته از لقب پدرش «جلی‌بین» است.

درخشش کوبی برایانت در تیم دبیرستان لوِر مِریان، در فیلادلفیا، باعث شناخته شدن وی در آمریکا شد. مربی تیم سال دوم او پدرش، جو برایانت بود. کوبی در کمپ آدیداس در کنار هم تیمی آیندهٔ خود یعنی لمار اودم بازی کرد و برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیکن کمپ در سال ۱۹۹۵ شد. او دوران حرفه‌ای خود در دبیرستان را با جوایز بسیاری از جمله؛ بهترین بازیکن رقابت‌های دبیرستانی و جایزهٔ ال آمریکن مک دونالدز به پایان رساند. معدل کوبی برای راهیابی به بهترین دانشگاه‌های آمریکا مناسب بود ولی او، تصمیم گرفت که به لیگ حرفه‌ای ان بی ای بپیوندد.

همچنین بخوانید: بیوگرافی علیرضا جهانبخش – مروری بر زندگی شخصی و فوتبالی

آغاز دوران حرفه‌ای ورزشی کوبی برایانت

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

سه سال اول ، ۹۹-۱۹۹۶

کوبی در اوایل سال اول چندان به بازی گرفته نشد اما با گذشت زمان، او به تیم اول لس آنجلس لیکرز راه یافت و به عنوان جوان‌ترین بازیکن ان بی ای معرفی شد (بعدها هم تیمی او اندرو باینُماین رکورد را شکست.). کوبی در سال ۱۹۹۷ با پیروزی در مسابقات Slam Dunk ،طرفداران زیادی پیدا کرد. او با از دست دادن موقعیت‌های حساس در بازی‌هایمهم، فصل را با ناکامی به پایان رساند ولی هم تیمی وقت کوبی، شکیل اونیل از او حمایت کرد؛ شکیل در این باره می‌گوید: «کوبی تنها کسی بود که جرأت پرتاب توپ را در شرایط حساس داشت.»
فصل دوم برای کوبی بهتر آغاز شد. او در این فصل بیشتر به کار گرفته شدو با بازی‌های درخشانش، به تیم ستارگان راه پیدا کرد. بدین ترتیب نام کوبیبه عنوان جوان‌ترین بازیکن تیم ستارگان در تاریخ ان بی ای به ثبت رسید.
کوبی برایانت در فصل سوم در همهٔ بازی‌های تیم لس آنجلس لیکرزحاضر بود. دست اندر کاران این تیم که از بازی وی بسیار راضی بودند، باکوبی قراردادی به ارزش ۷۰ میلیون دلار برای شش سال به امضا رساندند. نحوهٔبازی کوبی اعجاب برانگیز بود چون به بازی بزرگانی چون مایکل جردن و مجیک جانسون شباهت زیادی داشت. کوبی به همراه تیم لس آنجلس لیکرز به نیمه نهایی مسابقات ان بی ای راه یافت ولی این تیم در مصاف با تیم سن انتونیو سپرز مغلوب شد.

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

سال‌های قهرمانی ، ۲۰۰۲-۱۹۹۹

با به روی کار آمدن سرمربی جدید، فیل جکسن، تیم لس آنجلس لیکرز متحول شد. کوبی برایانت و شکیل اونیل زوج غیرقابل مهاری را تشکیل داده بودند و همین باعث قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز در سه سال پیاپی یعنی سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ شد.

کوبی فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ را با مصدومیت آغاز کرد. او در یکی از بازی‌های پیش فصل (آمادگی)، مقابل تیم واشنگتن ویزاردز، از ناحیهٔ سر دچار مصدومیت شد و به همین دلیل، شش ماه از میادین دور بود اما با بازگشت او تیم لس آنجلس لیکرز به ۶۷ برد دست بافت و رکورد جدیدی در تاریخ لیگ ان بی ای ثبت کرد. در این فصل، شکیل اونیل بهترین بازیکن ان بی ای شناخته شد.

کوبی برایانت در بازی دوم فینال سال ۲۰۰۰، از ناحیهٔ مچ پا مصدوم شد و تا بازی چهارم تیم لس آنجلس لیکرز را همراهی نکرد ولی بازگشت طوفانی او منجر به قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز شد. این اولین قهرمانی این تیم بعد از دوازده سال به شمار می‌آمد.
کوبی در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ بهتر از فصل پیش بازی کرد. تیم لس آنجلس لیکرز به راحتی به بازی‌های حذفی (Playoffs) راه یافت و برای دومین سال پیاپی قهرمان ان بی ای شد. به گفتهٔ شکیل اونیل، کوبی بهترین بازیکن آن فصل ان بی ای بود.

تیم لس آنجلس لیکرز در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ باز هم به فینال مسابقات ان بی ایراه یافت و با درخشش کوبی برایانت، برای سومین بار پیاپی قهرمان شد. کوبیدر مجموع ۸۰ بازی برای این تیم انجام داد و با وارد سبد کردن توپ‌ها درشرایط فوق العاده حساس، بازیکن Clutch (یعنی بازیکنی که در شرایط حساس،بتواند توپ‌های سرنوشت ساز را وارد سبد کند) لقب گرفت.

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

سال‌های فصول ۲۰۰۷-۲۰۰۳

فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ یکی از بهترین فصل ها برای کوبی برایانت بود. او در ۹ بازی پیاپی بیشتر از ۴۰ امتیاز گرفت و تیم لس آنجلس لیکرز به راحتی به مسابقات حذفی ان بی ای راه پیدا کرد اما در نیمه نهایی مقابل تیم سن آنتونیو اسپرز که در آن سال قهرمان ان بی ای شد، شکست خورد. تیم لس آنجلس لیکرز برای جبران ناکامی فصل پیش، کارل ملون و گری پیتون، دو بازیکن از بهترین بازیکنان آن زمان لیگ ان بی ای را به خدمت گرفت تا بتواند بار دیگر برای قهرمانی تلاش کند.

قبل از شروع فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳، کوبی برایانت به تجاوز جنسی متهم و دستگیر شد. به همین دلیل بسیاری از بازی های شروع فصل را از دست داد اما با وجود این تیم لس آنجلس لیکرز به فینال مسابقات ان بی ای راه یافت. در بازی فینال که در مقابل تیم دیترویت پیستونز انجام شد، در نهایت تیم لس آنجلس لیکرز با یک برد و چار باخت مغلوب شد.

در پایان این فصل، فیل جکسن از سمت خود برکنار و مربی گری تیم لس آنجلس لیکرز به رودی تامیانوویچ واگذار شد. شکیل اونیل به خدمت تیم میامی هیت درآمد و در عوض، لمار اودم، کرول باتلر و برایان گرنت ار تیم میامی هیت به لس آنجلس لیکرز پیوستند. کوبی برایانت از طرف تیم لس آنجلس کلیپرز پیشنهادهایی داشت اما در نهایت باعقد قراردادی هفت ساله در تیم لس آنجلس لیکرز باقی ماند. در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴، کوبی برایانت به دلیل اتفاقات فصل پیش، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. یکی از این منتقدان، مربی پیشین او، فیل جکسن بود.

فیل در کتاب خود؛ فصل پیش: تیمی در جست و جوی روح خود، کوبی برایانت را بازیکنی آموزش ناپذیر خواند و همین موضوع کمی از شهرت او کاست. مربی جدید تیم لس آنجلس لیکرز، رودی تامیانوویچ، در اواسط فصل، به دلیل مشکلات جسمانی، از سمت خود کناره گیری کرد و فرانک هامبلن، کمک مربی تیم لس آنجلس لیکرز، هدایت تیم را برای ادامهٔ فصل بر عهده گرفت .

در این فصل با وجود درخشش کوبی برایانت و تلاش تیم لس آنجلس لیکرز، این تیم به مسابقات حذفی لیگ ان بی ای راه نیافت. فیل جکسن در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵، به تیم لیکرز بازگشت. کوبی و فیل گذشته را فراموش کردند و به کمک دیگر بازیکنان، تیم لس آنجلس لیکرز را به مسابقات حذفی رساندند اما در دور اول مغلوب تیم فینیکس سانز شدند.

در پایان فصل، کوبی شمارهٔ پیراهن خود را از ۸ به ۲۴ تغییر داد. او به دلیل عمل جراحی زانو، به مسابقه‌های ملی (فیبا) نرسید. کوبی در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ بارها و بارها محروم شد. او در بازی مقابل تیم سن آنتونیو اسپرز (۲۸ ژانویه) هنگامی که برای پرتاپ یک توپ به هوا بلند شد، با دست خود به صورت منو جنوبلی، بازیکن سن آنتونیو اسپرز زد.

همچنین بخوانید: بیوگرافی مهدی قائدی و همسرش + عکس های عروسی

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

بهترین بازیکن در فصل ۲۰۰۸–۲۰۰۷

کوبی برایانت در ۲۵ فوریه دچار مصدومیت شدیدی در ناحیهٔ انگشت کوچک دست راست شد. به گفتهٔ پزشکان، استخوان انگشت او ترک خورده و رباط انگشتش، پاره شده بود اما کوبی در خواست کرد که عمل جراحی انگشتش تا پایان فصل به تعویق بیفتد. کوبی در تمام ۸۲ بازی تیم لس آنجلس لیکرز شرکت کرد و در ۶ می، عنوان بهترین بازیکن لیگ ان بی ای را با معدل ۳/۲۸ امتیاز در هر بازی (دومین گلزن بعد از لبران جیمز) به خود اختصاص داد. تیم لس آنجلس لیکرز به فینال مسابقات ان بی ای راه یافت.

این اولین باری بود که این تیم، بدون شکیل اونیل، به فینال می‌رسید. اما سرانجام تیم لس آنجلس لیکرز در دیدار فینال، با نتیجهٔ ۲–۴ مغلوب رقیب دیرینهٔ خود، بوستون سلتیکس شد.

فصل ۲۰۹-۲۰۰۸

کوبی در این فصل بسیار عالی ظاهر شد. او به همراه بازیکنان بزرگی همچون پا گسول، درک فیشر و لمار اودم تیم لس آنجلس لیکرز را با رکورد ۶۵ برد و ۱۷ باخت به بازی های حذفی رساند. آنها در دور اول، تیم یوتا جاز را با حساب ۱-۴ مغلوب کردند. در دور دوم تیم هیوستون راکتس را به سختی و با حساب ۳-۴ از پیش رو برداشتند و در دور سوم با حساب ۲-۴ از سد تیم دنور ناگتس گذشتند و به فینال مسابقات ان بی ای راه یافتند. تیم لس آنجلس لیکرز در فینال پذیرای تیم اورلاندو مجیک بود و توانست در پنج بازی، با نتیجهٔ ۱-۴ این تیم را شکست دهد. این پانزدهمین باری است که تیم لس آنجلس لیکرز، قهرمان لیگ ان بی ای می‌شود. کوبی برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیکن فینال شد.کوبی برایانت نتوانست جایزهٔ بهترین بازیکن لیگ ان بی ای را ازآن خود کند، او بعد از لیبران جیمز، دوم شد.

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹

فصل ۲۰۱۰–۲۰۰۹ یکی از بهترین فصلهای دوران ورزشی کوبی به‌شمار می‌رود. او در این فصل در بازی مقابل کلیولند هزارمین بازی خود را در لیگ با پیراهن لیکرز انجام داد. کوبی و هم تیمی‌هایش قبل از بازی با تیم ویزارد، به عنوان قهرمان سال ۲۰۰۹ با باراک اوباما در کاخ سفید دیدار کردند.

این اولین دیدار باراک اوباما از قهرمان ان بی ای از زمان ورودش به کاخ سفید به‌شمار می‌رود. کوبی در این فصل توانست در شش دیدار، در لحظات پایانی بازی با شوت زنی، پیروزی را برای تیمش به ارمغان بیاورد و ثابت کند که در لحظات حساس بهترین است. این یک رکورد در تاریخ لیگ به‌شمار می‌رود. (در بازی با میامی، میلواکی، سکرامنتو، بوستون، ممفیس و تیم تورنتو راپتورز). وی در اواسط فصل قرارداد خود را به ارزش ۸۷ میلیون دلار و به مدت سه سال دیگر (تا سال ۲۰۱۴) با تیم لیکرز تمدید کرد. کوبی در این فصل به عنوان بازیکنی که بیشترین امتیازات را در تاریخ باشگاه لس آنجلس لیکرز بدست آورده نیز شناخته شد و از جری وست بزرگ نیز پیشه گرفت.

کوبی برایانت با درخشش خود و با کمک دیگر بازیکنان تیم لیکرز مانند پاو گسال اسپانیایی، اندرو باینام، ران آرتست و درک فیشر موفق شدند تیم لیکرز را با ۵۷ برد و ۲۵ باخت به عنوان تیم اول کنفرانس غرب به مسابقات حذفی برسانند. آمار کوبی در این فصل ۲۷ امتیاز، ۵/۵ ریباند و ۵ پاس گل در هر بازی بود. تیم لیکرز در این فصل در راند اول مسابقات موفق شد با نتیجه ۴–۲ تیم اوکلاهاما سیتی را با ستاره‌اش یعنی کوین دورانت که در این فصل بهترین گل زن لیگ به‌شمار می‌رفت را شکست دهد.

در راند دوم کوبی و یارانش موفق شدند تیم یوتا جاز را با حساب ۴–۰ و با اقتدار از گردونه مسابقات حذف کنند. تیم لیکرز در فینال کنفرانس غرب در مقابل فینیکس سانز هم موفق شد تا با درخشش کوبی و با نتیجه ۴ بر ۲ این تیم را شکست دهد. لیکرز با گرفتن انتقام سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ خود را برای سی و یکمین بار به فینال مسابقات ان بی ای رساند. آمار کوبی در مقابل فینیکس ۳۳ امتیاز در هر بازی بود.

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

تیم لیکرز در فینال مقابل بوستون سلتیکس رقیب دیرینه و سرسخت خود قرار گرفت. این دوازدهمین باری بود که این دو تیم در فینال مقابل هم قرار می‌گرفتند و جالب اینکه تیم لیکرز تاکنون تنها دو بار در فینال موفق به پیروزی در مقابل این حریف دیرینه شده بود. از این رو کارشناسان این فینال را یک فینال کلاسیک و به عنوان لیکرز سلتیکز قسمت ۱۲ معرفی کردند. در نهایت این فینال نفس گیر و حساس به بازی آخر یعنی بازی هفتم کشیده شد که با توجه به پیروزیهای بیشتر تیم لیکرز در مرحله مقدماتی این بازی به میزبانی تیم لیکرز انجام شد.

تیم لیکرز در این دیدار حساس موفق شد تا با نتیجه ۸۳ بر ۷۹ تیم قدرتمند بوستون سلتیکس را شکست دهد و برای شانزدهمین بار قهرمان مسابقات ان بی ای لقب گیرد و اختلاف قهرمانی‌های خود را با تیم بوستون به حداقل برساند. کوبی در بازی هفتم با بدست آوردن ۲۳ امتیاز بهترین گلزن بازی معرفی شد. او با آمار ۲/۲۹ امتیاز توانست جایزه بهترین بازیکن دور فینال را هم از آن خود کند. از این جهت که این اولین باری بود که تیم لیکرز در بازی هفتم بوستون را مغلوب کرده بود، کوبی در مصاحبه بعد از بازی اعلام کرد که این بهترین قهرمانی من به همراه لیکرز بوده‌است.

بازی‌های ملی

کوبی برایانت اولین بار در سال ۲۰۰۶ برای تیم بسکتبال ایالات متحده آمریکا به میدان رفت. این تیم در سال ۲۰۰۷ با شکست دادن همهٔ حریفان خود در مسابقات قارهٔ آمریکا، به مسابقات المپیک چین راه یافت. تیم بسکتبال ایالات متحده آمریکا که متشکل از بهترین بازیکنان ان بی ای می‌باشد، در المپیک سال ۲۰۰۸ با اقتدار قهرمان شد. کوبی در بازی فینال، مقابل تیم اسپانیا، ۲۰ امتیاز گرفت و تیم بسکتبال ایالات متحده آمریکا با نتیجهٔ ۱۰۷-۱۱۸ به پیروزی رسید.

زندگی شخصی کوبی برایانت

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant

کوبی برایانت اولین بار ونسا لین را در سال ۱۹۹۹، هنگامی که ۲۱ سال داشت ملاقات کرد. کوبی برای تکمیل آلبوم موسیقیش (که هیچ وقت به بازار عرضه نشد) وارد ساختمانی شد که در آن ونسا، ۱۷ ساله در حال رقص برای یک موزیک ویدئو بود. آنها در می سال ۲۰۰۰ نامزد کردند. چون ونسا هنوز در دبیرستان تحصیل می‌کرد، برای اینکه زیر ذره بین رسانه‌های گروهی نباشد، تحصیل در دبیرستان را رها کرد و خود در خانه تحصیلش را ادامه داد. آنها در سال ۲۰۰۱ ازدواج کردند. پدر و مادر کوبی، ۲ خواهر او و وکیلش در مراسم ازدواج او شرکت نداشتند.

دلابل پدر و مادر کوبی برای شرکت نکردن در مراسم ازدواج او، پایین بودن سن او برای ازدواج و نیز آفریقایی – آمریکایی نبودن همسر او بود. کوبی به مدت دو سال ارتباط خود را با پدر و مادرش قطع کرد.

اولین دختر کوبی و ونسا، ناتالیا دایامینت برایانت، در ۱۹ ژانویه ۲۰۰۳ به دنیا آمد. به دنیا آمدن او، بهانه‌ای برای آشتی کردن کوبی و پدر و مادرش شد. جیانا ماریا – اونور، دختر دوم کوبی و ونسا در اول می ۲۰۰۶ ، شش دقیقه زودتر از دختر شکیل اونیل، مِآرا سنا، به دنیا آمد.

اتهام به تجاوز جنسی

در تابستان ۲۰۰۳، پلیس کولورادو، کوبی برایانت را به دلیل تجاوز به کتلین فیبر ۱۹ ساله بازداشت کرد. کتلین که از کارکنان هتل محل اقامت کوبی برایانت در کولورادو بود، ادعا کرد که کوبی، شب قبل از جراحی زانویش به او تجاوز کرده است. کوبی برایانت رابطهٔ جنسی با کتلین را پذیرفت اما اتهام تجاوز جنسی را رد کرد. این اتهام شهرت کوبی برایانت را تخریب کرد. قرار دادهای او با مک دونالدز و نوتلا فسخ شد و فروش پیراهن بسکتبال او بشدت کاهش یافت.

با این همه، در سپتامبر ۲۰۰۴، به دلیل حاضر نشدن شاکی، کتلین فیبر در دادگاه، پرونده بسته شد. کوبی از کتلین عذرخواهی کرد؛ ” با اینکه من هنوز معتقدم که رابطهٔ ما توافقی بوده است اما قبول دارم که او این اتفاق را طور دیگری دیده و همچنان می بیند.” کتلین پروندهٔ دیگری بر علیه برایانت تشکیل داد و این بار هر دو به توافقاتی رسیدند که هیچ گاه بر عموم اعلام نشد.

تمام افتخارات کوبی برایانت

بیوگرافی کوبی برایانت - Kobe Bean Bryant
بیوگرافی کوبی برایانت – Kobe Bean Bryant
 • ۵ قهرمانی ان بی ای (NBA)
 • ۲ جایزه MVP فینال
 • ۲ جایزه MVP
 • ۲ قهرمانی المپیک
 • ۱۸ بار حضور در آل استار (تیم برتر ستارگان NBA)
 • ۴ بار بهترین بازیکن آل استار
 • ۱۱ بار در تیم منتخب سال
 • ۲ بار در تیم دوم منتخب سال
 • ۲ با در تیم سوم منتخب سال
 • ۹ بار در تیم اول دفاعی سال
 • ۳ بار در تیم دوم دفاعی سال
 • ۲ بار امتیازآورترین بازیکن سال
 • ۱ با قهرمان مسابقه اسلم دانک آل استار
 • حضور در تیم دوم روکی سال
 • تنها بازیکن تاریخ که دو شماره از یک تیم برایش بازنشسته شده است (شماره ۸ و ۲۴ لس آنجلس لیکرز)

درگذشت و علت مرگ کوبی برایانت

درگذشت و علت مرگ کوبی برایانت
درگذشت و علت مرگ کوبی برایانت

به گزارش دیلی میل، کوبی برایانت مرد افسانه ای NBA به دلیل سقوط هلی کوپتر در کالابازاس کالیفرنیا درگذشته است. درگذشت این بسکتبالیست سابق و 41 ساله توسط TMZ Sports تایید شده است و تاکنون اطلاعات دیگری در خصوص علت این سانحه و نیز هویت دیگر قربانیان احتمالی آن هنوز منتشر نشده است.

لس آنجلس تایمز نیز این خبر را مورد تایید قرار داده است. برخی منابع اعلام کرده‌اند که همسر و فرزندان کوبی برایانت در هلی‌کوپتر حضور نداشته و وی به همراه دیگر سرنشینان جان خود را از دست داده‌اند.

واکنش باشگاه‌های ورزشی فوتبال به مرگ کوبی برایانت

واکنش باشگاه‌های ورزشی فوتبال به مرگ کوبی برایانت
واکنش باشگاه‌های ورزشی فوتبال به مرگ کوبی برایانت

باشگاه بارسلونا: از مرگ کوبی شوکه شده ام. او یک ورزشکار نمونه در داخل و خارج زمین بود. عمیق‌ترین مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده و عزیزانش تقدیم می کنم. روحش در آرامش باشد

باشگاه رم: از طرف خودم، بازیکنان و کادر فنی باشگاه رم، در سوگ درگذشت تراژیک کوبی برایانت به بقیه جامعه ورزش در دنیا ملحق می شویم. کوبی یک الگوی حقیقی بود. در غم خانواده او و خانواده‌ قربانیانی که در پرواز بودند، شریک هستیم

باشگاه میلان: هیچ کلمه‌ای برای توصیف شوک ما در شنیدن خبر درگذشت تراژیک یکی از بهترین ورزشکاران تاریخ و طرفدار روسونری وجود ندارد. عمیق‌ترین مراتب همدردی خود را به خانواده کسانی که در این حادثه تراژیک دخیل هستند تقدیم می کنیم.
جای تو همیشه خالی خواهد بود کوبی

باشگاه دورتموند: با شنیدن خبر درگذشت کوبی برایانت به شدت غمگین هستیم. عمیق‌ترین مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده و دوستانش تقدیم می کنیم

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن: باشگاه بعد از درگذشت تراژیک کوبی برایانت عمیق‌ترین مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده و دوستانش، باشگاه لیکرز و جامعه NBA تقدیم می کند. روح این اسطوره در آرامش باش

واکنش ورزشکاران و فوتبالیست ها به درگذشت کوبی برایانت

واکنش کریستیانو رونالدو به درگذشت کوبی برایانت
واکنش کریستیانو رونالدو به درگذشت کوبی برایانت

واکنش کریستیانو رونالدو به درگذشت کوبی برایانت:

“وقتی خبر ناراحت کننده درگذشت کوبی برایانت و دخترش را شنیدم خیلی ناراحت شدم. کوبی یک افسانه واقعی بود و الهام بخش خیلی از افراد، همدردی من برای خانواده، دوستان کوبی و خانواده‌های تمام افرادی که در این حادثه جان خود را از دست دادند. در آرامش باش افسانه”

واکنش لیونل مسی به درگذشت کوبی برایانت
واکنش لیونل مسی به درگذشت کوبی برایانت

واکنش لیونل مسی به درگذشت کوبی برایانت:

“هیچ حرفی برای گفتن ندارم. تمام عشقم برای کوبی، خانواده و دوستانش. دیدار با تو بسیار لذت بخش بود، نوابغ کمی مثل او داشتیم”

واکنش مایکل جردن افسانه‌ای به درگذشت کوبی برایانت
واکنش مایکل جردن افسانه‌ای به درگذشت کوبی برایانت

‎واکنش مایکل جردن افسانه‌ای به درگذشت کوبی برایانت:

شوکه هستم – خبر مرگ کوبی و دخترش فاجعه بود. هیچ کلمه ای نمی تواند دردی که تحمل می کنم را توصیف کند
او مثل برادر کوچکترم بود و اغلب با هم صحبت میکردیم، دلم خیلی برای مکالماتان تنگ می شود. اون یه رقیب درنده بود. من عمیق ترین همدردی خود را نسبت به همسرش و تمام هواداران لیکرز لیکرز و تمام هواداران بسکتبال اعلام میکنم

واکنش شکیل اونیل به درگذشت کوبی برایانت
واکنش شکیل اونیل به درگذشت کوبی برایانت

واکنش شکیل اونیل دوست و همبازی کوبی برایانت به درگذشت این اسطوره:

هیچ کلمه‌ای برای بیان درد از دست دادن برادرزاده‌ام جیجی و برادرم کوبی باشه نیست. من عاشق شما هستم و جای خالیتون حس می‌شود. من با خانواده برایانت و سایر خانواده های افراد حاضر در آن هلکیوپتر همدردی می‌کنم. من در حال حاضر حال خوبی ندارم.

آخرین توئیت کوبی برایانت و توئیتی که نحوه مرگ او را پیش گویی کرده است!

آخرین توئیت کوبی برایانت
آخرین توئیت کوبی برایانت

کمتر از 24 ساعت از شکسته شدن رکوردش توسط لبرون جیمز، کوبی برایانت درگذشت. او در آخرین توئیت خود در این باره به حمایت از جیمز پرداخت و نوشت: “به حرکت رو به جلوت ادامه بده، به برادرم خیلی احترام می گذارم”

توئیتی که نحوه مرگ کوبی برایانت را پیش گویی کرده است!
توئیتی که نحوه مرگ کوبی برایانت را پیش گویی کرده است!

توئیت عجیب یک کاربر توئیتر، ۸ سال پیش !! “ کوبی قراره در یک تصادف هلی کوپتری بمیره “

نظر شما دوستان درباره کوبی برایانت اسطوره بسکتبال NBA چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و دیگران در میان بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *