سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۹ مطالعات اجتماعی هفتم ، صفحه ۴۴ تا ۴۹

گام به گام فعالیت های درس 9 مطالعات اجتماعی هفتم : جواب سوالات صفحه 44 - 46 - 47 - 48 و 49 درس نهم

پاسخ فعالیت های درس نهم مطالعات اجتماعی هفتم صفحه 44 – 46 – 47 – 48 و 49 درس «من کجا زندگی می کنم؟» در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز با هدف کمک آموزشی آماده شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت های درس ۸ مطالعات هفتم

جواب فعالیت های درس ۹ مطالعات اجتماعی هفتم

فعالیت ۱ صفحه ۴۴
فعالیت ۲، ۳ و ۴ صفحه ۴۶
فعالیت ۵ و ۶ صفحه ۴۷
فعالیت ۷، ۸ و ۹ صفحه ۴۸
فعالیت ۱۰ و ۱۱ صفحه ۴۹

جواب فعالیت صفحه ۴۴ مطالعات اجتماعی هفتم

۱- متن را بخوانید. با همفکری یکدیگر بگویید شهری که مهدیه در آن زندگی می کند چه تفاوت ها و چه شباهت هایی با روستای سامان دارد؟ مقایسه کنید.

تفاوت : شهر مهدیه جمعیت زیادی دارد و بیشتر در آن فعالیت های صنعتی انجام می شود ولی روستای سامان جمعیت کمی در مقایسه با شهر مهدیه دارد ولی به دلیل آب فراوان بیشترین فعالیت کشاورزی در آن است.

شباهت :‌ هر دو دارای مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری و جمعیت با سواد هستند.

جواب فعالیت صفحه ۴۶ درس نهم مطالعات هفتم

۲- به چند گروه تقسیم شوید. هر گروه تعدادی پرسش درباره محل زندگی خودتان بنویسید. (نیازی به پاسخ دادن به پرسش ها نیست) هر گروه که تعداد بیشتری پرسش طرح کند، امتیازی بیشتری می گیرد.

پاسخ : روستا یا شهر شما در کجا قرار دارد؟
جمعیت آن چقدر است؟
عمده فعالیت مردن آن چیست؟
مکان های گردشگری آن کجاست؟
جمعیت با سواد آن چقدر است؟

۳- آیا روی دیوار کلاس شما نقشه ای نصب شده است؟ چه نقشه ای؟

پاسخ : بله نقشه جغرافیای ایران.

۴- اکنون کتاب را ورق بزنید و نقشه گردشگری، ناهمواری ها، تقسیمات کشوری و راه ها را پیدا کنید و به یکدیگر نشان دهید. هر کدام از این نقشه ها چه چیزهایی را نشان می دهند؟

پاسخ : گردشگری نقاط تفریحی و زیارتی و موزه ها و اقامتگاه ها ، ناهمواری های کوه ها و دشت ها و آب ها و ارتفاعات و پستی و بلندی ها ، تقسیمات کشوری مرزها و استانها و شهرستانها و شهرها ، راه ها هم راه های مختلفی ریلی و آسفالت از جمله بزرگراه ها و آزاد راه ها.

پاسخ فعالیت صفحه ۴۷ کتاب مطالعات هفتم درس ۹

۵- اگر بخواهید از میدان انقلاب به تقاطع کارگر شمالی و بلوار کشاورز بروید، چه مسافتی (چند متر) را باید طی کنید؟

پاسخ : ۸۰۰ متر.

۶- اگر بخواهید از میدان انقلاب تا چهار راه فلسطین بروید چند متر را طی می کنید؟ چند کیلومتر؟

پاسخ : ۱۲۰۰ متر معادل ۱/۲ کیلومتر.

گام به گام فعالیت صفحه ۴۸ درس نهم مطالعات اجتماعی هفتم

۷- عکس های ۱ و ۲ را با هم مقایسه کنید و بگویید از هر تصویر چه چیزهایی درباره ویژگی های طبیعی یا انسانی این منطقه ها می توانید حدس بزنید؟ چرا؟

پاسخ : عکس یک بازار را در یک روستای پلکانی در ناحیه ای روستایی نشان می دهد و عکس دو هم یک دشت باز که مستعد چرای دام است را در یک ناحیه روستایی نشان می دهد.

۸- اگر تاکنون عکسی از ویژگی های طبیعی یا انسانی محیط زندگی خود گرفته اید، به کلاس بیاورید و روی تابلو نصب کنید.

پاسخ سوالات ۸ – ۹ – ۱۰ و ۱۱ به عهده دانش آموز می باشد.

۹- آیا می دانید که مسلمانان از پیش گامان دانش جغرافیا بودند و نقشه های فراوانی از جهان و نقاط مختلف آن تهیه کرده اند؟ دانش و کتاب های این مسلمانان، در پیشرفت جغرافیا در جهان، موثر بوده است. چند نفر از جغرافی دانان مسلمان را شناسایی و در کلاس معرفی کنید. سپس با کمک معلم خود، چند نقشه قدیمی را که بدون ابزارهای جدید ترسیم شده اند، در کلاس بیاورید و درباره آنها گفت و گو کنید.

جواب فعالیت های صفحه ۴۹ کتاب مطالعات کلاس هفتم

۱۰- به طور گروهی در کتابخانه مدرسه یا سایر کتابخانه ها جست و جو کنید و کتابی که درباره یک مکان یا مردم یک منطقه اطلاعاتی به ما می دهد پیدا کنید و به کلاس بیاورید.

۱۱- اگر در مدرسه به رایانه، لوح های فشرده و اینترنت دسترسی دارید، با راهنمایی معلم درباره ویژگی های یک مکان و نقشه آن، جست و جو کنید و اطلاعاتی به دست بیاورید.

✅ به پایان فعالیت های درس ۹ مطالعات اجتماعی هفتم درس من کجا زندگی می کنم؟ رسیدیم، جهت مشاهده جواب فعالیت سایر صفحات کافیست شماره آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

36 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    Thank you❤️

  2. ناشناس گفت:

    عالییییییی حرف نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *