سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم ⬅️ زاویه

حل سوال های 1 - 2 - 3 فعالیت صفحه 78 ریاضی کلاس چهارم از بخش زاویه فصل چهارم با توضیح

پاسخ سوال های فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم از بخش زاویه فصل ۴ «اندازه گیری» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی:‌ جواب صفحه ۷۶ و ۷۷ ریاضی چهارم

جواب فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم

پاسخ فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی پایه چهارم

۱- در هریک از موارد زیر زاویه‌ی موردنظر را مانند نمونه نشان دهید و نام گذاری کنید. در مثال رو به رو لاک پشتی قبل و بعد از چرخش نشان داده شده است. حرکت گردش این لاکپشت با زاویه مشخص شده است.

حل فعالیت های صفحه 78 ریاضی کلاس چهارم ابتدایی
حل فعالیت های صفحه 78 ریاضی کلاس چهارم ابتدایی

۲- یک برگ کاغذ را از وسط تا کنید. حالا یک بار دیگر آن را طوری تا کنید که لبه های تاشده‌ی قبلی روی هم قرار گیرند. کاغذ را به طور کامل باز کنید. روی خط های تا را با خط کش خط بکشید.

چند تا زاویه درست شده است؟ ۴ زاویه
این زاویه ها چه نوع زاويه ای هستند؟ راست

پاسخ سوال های 1 - 2 - 3 فعالیت صفحه 78 ریاضی چهارم فصل 4
پاسخ سوال های 1 – 2 – 3 فعالیت صفحه 78 ریاضی چهارم فصل 4

۳- به کمک گونیا مشخص کنید که کدام یک از زاویه های زیر راست است.

پاسخ سوالات صفحه 78 ریاضی کلاس چهارم دبستان
پاسخ سوالات صفحه 78 ریاضی کلاس چهارم دبستان

⚠️ دانش آموز عزیز گام به گام سایر کتاب های درسی شما مثل تفکر، فارسی، نگارش و … نیز در سایت موجود می باشد، برای دسترسی به آن ها کافیست در قسمت جست و جوی بالا سایت نام کتاب و یا شماره صفحه موردنظر را وارد کنید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۷۲ و ۷۳ ریاضی چهارم ؛ مرور فصل ۳

✅ در این بخش جواب فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم که مربوط به بخش زاویه فصل چهارم می باشد را مرور کردیم، اگر سوالی دارید از بخش نظرات بپرسید. جهت مشاهده پاسخ سایر تمرین های کتاب شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.