سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۹۳ ریاضی پنجم

گام به گام و پاسخ سوال های 1 - 2 - 3 - 4 و 5 فعالیت صفحه 93 ریاضی پنجم فصل 5 عددهای اعشاری با تدریس کامل

جواب صفحه 93 ریاضی پنجم : در این نوشته گام به گام فعالیت های صفحه ۹۳ ریاضی پنجم از فصل عددهای اعشاری را با توضیح کامل برای شما دانش آموز جویای علم قرار داده ایم، جهت مشاهده در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۹۲ ریاضی پنجم

جواب فعالیت صفحه ۹۳ ریاضی پنجم

پاسخ فعالیت های صفحه ۹۳ ریاضی پنجم ابتدایی

۱- حسین آقا ۴/۳ متر چوب پرده برای پنجره های اتاق و ۲/۵ متر چوب پرده برای پنجره های آشپزخانه خرید. او چند متر چوب پرده خرید؟

حل سوالات فعالیت صفحه 93 ریاضی پنجم دبستان

۲- جمع رو به رو را روی محور زیر نشان دهید و حاصل را بنویسید. ۳/۴ + ۱/۸

گام به گام صفحه 93 ریاضی پنجم دبستان با تدریس کامل

۳- آقای تهرانی هر روز صبح با خودرو شخصی اش به محل کار خود می رود و بعد از ظهر به خانه بر می گردد. خودرو او هنگام رفتن ۱/۴۷ لیتر بنزین و هنگام برگشتن، به دلیل شلوغی خیابان ها ، ۲/۲۸  لیتر بنزین مصرف می کند. آقای تهرانی برای رفت و آمد به محل کار خود، هر روز چند لیتر بنزین مصرف می کند؟

پاسخ سوالات فعالیت صفحه 93 ریاضی پنجم فصل عددهای اعشاری

پاسخ : در این روش، جمع کردن را از کم ارزش ترین مرتبه (صدم) شروع کردیم و به این ترتیب که در مرحله‌ی اول عدد اول را با رقم مرتبه‌ی صدم عدد دوم جمع می کنیم و در مرحله‌ی بعد، حاصل جمع را با رقم مرتبه‌ی دهم آن جمع می کنیم و در مرحله آخر حاصل جمع را با رقم مرتبه‌ی یکی آن جمع می کنیم.

۴- آقای حسینی در ماه قبل ۱/۴۷۴ کیلوگرم و در این ماه ۳/۳۲۵ کیلوگرم زعفران فروخت. او در این مدت چند کیلوگرم زعفران فروخته است؟

جواب فعالیت صفحه 93 ریاضی پنجم فصل پنجم عددهای اعشاری

پاسخ : در این روش، رقم یکی عدد دوم را به عدد اول اضافه کردیم. سپس رقم دهم عدد دوم را به حاصل به دست آمده اضافه نمودیم و این کار را تا مرتبه‌ی هزارم انجام دادیم تا جواب به دست آید.

۵- می خواهیم حاصل جمع عددهای زیر را به دست آوریم. ابتدا عددها را در جدول ارزش مکانی قرار دهید و پاسخ سوالات را بنویسید.

توضیح و تدریس صفحه 93 ریاضی پنجم دبستان

دانش آموز عزیز جهت یادگیری هر چه بهتر مفاهیم این بخش حتما یکبار خودتان با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید آن ها را برطرف کنید. با این کار مفهوم درس را نیز به خوبی متوجه می شود و در امتحانات دچار مشکل نمی شوید.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۹۱ ریاضی پنجم

☑️ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۹۳ ریاضی پنجم را بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های فصل عددهای اعشاری کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

49 دیدگاه

 1. کسرا گفت:

  خیلی ممنون اقای موسوی من خیلی راحت می نویسم بدون فکر کردن

 2. هلحاخحاخخل گفت:

  ممنون

  1. آرنیکا گفت:

   واقعا عالی بود😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *