سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم

حل تمرینات صفحه 137 ریاضی پنجم ابتدایی ، فصل 7 آمار و احتمال با تدریس و توضیح کامل

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم ابتدایی از فصل ۷ آمار و احتمال را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۳۶ ریاضی پنجم

جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم

حل تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم

۱- مسعود و دوستانش مشغول بازی بودند. مسعود در طول بازی، نتیجه‌ی انداختن تاس‌ها را یادداشت می کرد. خلاصه‌ی یادداشت‌های مسعود در جدول آمده است.

پاسخ تمرین های صفحه 137 ریاضی پنجم ابتدایی

۳+۷+۱+۴+۸+۷=۳۰

الف) در این بازی چند بار تاس انداخته‌اند؟ ۳۰ بار
ب) چه عددی بیشتر از بقیه مشاهده شده است؟ ۵
پ) کدام دو عدد به تعداد مساوی دیده شده‌اند؟ ۲ و ۶

۲- یک سکه را ۵ بار می اندازیم؛ آیا ممکن است هر ۵ بار رو بیاید؟
بله، ولی احتمال آن کم است.

۳- می خواهیم عقربه‌ی چرخنده‌ی زیر را بچرخانیم. کدامیک از این دو نفر درست می گویند؟ چرا؟ (جواب زیر هر کدام با رنگ قرمز نوشته شده است.)

سینا: «احتمال اینکه عقربه روی سبز بایستد، بیشتر از هریک از رنگ‌های دیگر است؛ چون دو قسمت چرخنده، سبز رنگ است اما تنها یک قسمت، زرد است و یک قسمت آبی.»
جواب: نادرست است، زیرا کسری از چرخنده که به رنگ سبز است کمتر از کسر مربوط به رنگ های دیگر است.

مینا: «احتمال اینکه عقربه روی زرد بایستد، بیشتر از هریک از رنگ‌های دیگر است؛ چون کسری از چرخنده که زردرنگ است، بیشتر از کسر مربوط به رنگهای دیگر است.»
جواب : درست است، زیرا کسر مربوط به قسمت زردرنگ ۱/۲ و کسر مربوط به هر یک از رنگ های دیگر، کم تر از ۱/۲ می باشد.

۴- چرخنده‌ی زیر را طوری رنگ کنید که احتمال ایستادن عقربه روی رنگ آبی با رنگ سبز مساوی باشد. همچنین احتمال ایستادن عقربه روی رنگ سفید بیشتر از هریک از رنگ‌های دیگر باشد.

پاسخ تمرین های صفحه 137 ریاضی پنجم فصل آمار و احتمال

دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره تمرین های حل شده داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ بدهند.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم

🟦 در این نوشته جواب تمرین صفحه ۱۳۷ ریاضی پنجم را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. همچنین شما می توانید این کار را برای سایر کتاب های درسی‌تان نیز انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

72 دیدگاه

  1. عالی بود از آقای موسوی پوران تشکر می کنم . فقط تاس ها بالایی یعنی اعداد تاس محاسبه میشه یا اعداد خالی ؟ اینو سریع جواب بدید .

  2. ممنونم 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻عالی بود 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

  3. سلام خیلی خیلی ازتون ممنونم چون از موقع ای که با این سایت آشنا شدم تمام درس هام ویعنی کل کتاب های درسیم رو یکم بهتر یاد میگیرم بازم از سازنده ی از ممنون 🌹✨

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *