سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم با راه حل کامل

حل صفحه 132 ریاضی پایه پنجم دبستان و پاسخ سوال های فعالیت صفحه صد و سی و دو

فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم : در این بخش از کتاب و صفحه 132 سوال های مربوط به قسمت میانگین را مرور می کنیم. در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم

در فعالیت صفحه 132 ریاضی پایه پنجم گفته شده است : آقای حکیمی یک مرغداری کوچک دارد و هر روز تخم مرغ های تولید شده را برای فروش به بازار می برد. او هر روز جرم پنج عدد از تخم مرغ ها را اندازه می گیرد. تصویر رو به رو، یک صفحه از دفتر یادداشت آقای حکیمی است.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۱۲۱ ریاضی پنجمالف) آقای حکیمی میانگین جرم تخم مرغ هایش را در روز شنبه با روش جالبی محاسبه کرده است؛ راه حل او را کامل کنید.

⭐ برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر یک بار بر روی آن کلیک کنید و سپس آن را زوم کنید.

پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم

ب) میانگین جرم تخم مرغ های روز شنبه را با روشی که پیش از این یاد گرفته اید، به دست آورید. سپس آن را با پاسخی که با روش جدید به دست می آید، مقایسه کنید.
پاسخ هر دو روش صحیح است ولی به نظر می رسد در روش جدید انجام محاسبات ساده تر می باشد.

پ) به کمک نمودار ستونی بالا، برای درستی روش جدید دلیل بیاورید.
اگر بخواهیم میانگین داده ها را از روی نمودار ستونی به دست آوریم کافی است ارتفاع ستون ها را با هم یکسان کنیم.

ت) میانگین جرم تخم مرغ های روز یکشنبه را به روش دلخواه محاسبه کنید. پاسخ در تصویر بالا می باشد.✅ دانش آموز عزیز برای دیدن جواب سایر فصل های کتاب ریاضی کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» سرچ کنید. همچنین اگر سوالی در رابطه با جواب فعالیت صفحه ۱۳۲ ریاضی پنجم دارید، می توانید آن را از طریق بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫5 دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  لطفاً روش جدید را توضیح دهید‌
  ممنون از سایت خوبتون.

 2. ناشناس گفت:

  میشه روش جدید رو توضیح بدین؟

  1. ناشناسم😀 گفت:

   خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.