سبک زندگی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم

پاسخ سوال های 1 - 2 - 3 کار در کلاس آمار و احتمال صفحه 135 ریاضی پایه پنجم ابتدایی

جواب صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم : در کاردرکلاس صفحه 135 سه سوال 1 – 2 و 3 را که در رابطه با بخش آمار و احتمال می باشد بررسی می کنیم، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم

۱- عقربه‌ی هر یک از چرخنده های زیر را می چرخانیم. احتمال اینکه در هر چرخنده، عقربه روی رنگ سبز بایستد. با کدام عبارت مشخص می شود؟ آن را مانند نمونه نشان دهید.

⭐ برای مشاهده تصویر به صورت بزرگتر یک بار بر روی آن کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۱۳۳ ریاضی پنجم

۲- به کمک رایانه، چرخنده ای مانند چرخنده‌ی زیر ساخته ایم و آن را ۱۰۰۰۰ بار چرخانده ایم. نتایج به دست آمده را در جدول زیر مشاهده می کنید.

الف) هر عدد را به طور تقریبی در جدول بنویسید و نمودار دایره ای مربوط به این داده ها را کامل کنید.

ب) بین نمودار دایره ای و چرخنده چه شباهتی مشاهده می کنید؟
پاسخ : تعداد رنگ ها در نمودار دایره ای و صفحه‌ی چرخنده مثل هم است.

۳- با گسترده‌ی زیر یک تاس مکعبی می سازیم. اگر تاس را بیندازیم، احتمال مشاهده‌ی کدام شکل از هر یک از شکل های دیگر بیشتر است؟

پاسخ : دایره، زیرا در تعداد بیشتری از وجه های تاس (شکل در صفحه ۱۳۵ کتاب)، شکل دایره کشیده شده است.

دانش آموز پاسخ تمامی صفحه های کتاب داخل سایت موجود می باشد، برای دسترسی کافیست شماره صفحه را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید. توجه داشته باشید که این مطالب فقط جنبه کمک آموزشی دارد و نباید از آن ها به صورت اشتباه استفاده کنید.

✅ به پایان جواب سوالات کاردرکلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی درباره این کار در کلاس دارید می توانید آن را در بخش نظرات از ما یا سایر دانش آموزان بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

63 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *