سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱۱ پیام هفتم ☑️ نماز جماعت

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت کلاسی و خودت را امتحان کن صفحه 117 ، 118 و 123 درس 11 یازدهم هدیه و دینی هفتم

جواب فعالیت های درس ۱۱ یازدهم پیام هفتم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب فعالیت های کلاسی صفحه ۱۱۷ و ۱۱۸ و سوالات خودت را امتحان کن صفحه ۱۲۳ درس یازدهم نماز جماعت پیام های آسمانی و هدیه هفتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس دهم پیام هفتم

جواب فعالیت های درس ۱۱ یازدهم پیام هفتم
جواب فعالیت های درس ۱۱ یازدهم پیام هفتم

جواب فعالیت کلاسی صفحه 117 درس یازدهم پیام های آسمانی هفتم

به نظر شما چرا پیامبر اکرم همه مردم حتی افراد نابینا را به شرکت در نماز جماعت تشویق می کرد؟

پاسخ: به خاطر اینکه نماز جماعت یکی از زیباترین و ارزشمندترین نمونه های همدلی مسلمانان با یکدیگر است و ثواب زیادی دارد و دل ها را به خدا نزدیکتر می کند. از این رو پیامبر همه مردم را به شرکت در نماز جماعت تشویق می کرد.

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه 118 درس 11 پیام های آسمانی هفتم

به نظر شما برگزاری نماز به صورت جماعت، چه فایده های دیگری می تواند داشته باشد؟

پاسخ: نشان دهنده اتحاد و همبستگی مسلمانان است، دوستی و همدلی را در بین مسلمانان گسترش می دهد، سعی می کنیم با آگاهی از شرایط و احوال همدیگر، مشکلات یکدیگر را حل کنیم.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 123 درس یازدهم پیام های آسمانی هفتم

۱) نماز جمعه چگونه خوانده می شود؟

پاسخ: نماز جمعه دو رکعت است مانند نماز صبح، حمد و سوره با صدای بلند خوانده می شود و دو قنوت دارد، یکی در رکعت اول پیش از رکوع و دومی در رکعت دوم بعد از رکوع. پس از قنوت دوم به سجده می‌رویم و سپس تشهد و سلام نماز را می‌خوانیم. مستحب است امام جمعه در رکعت اول، بعد از حمد، سوره جمعه و در رکعت دوم، سوره منافقین را بخواند. باید قبل از نماز جمعه دو خطبه به وسیله امام جمعه خوانده شود که بنابر احتیاط واجب بعد از اذان ظهر باشد و اگر قبل از آن خوانده شود اعاده کنند.

۲) در نماز جماعت مأموم باید غیر از حمد و سوره همه قسمت های نماز را خودش بخواند.

۳) شیوه انجام غسل را توضیح دهید.

پاسخ: غسل به دو صورت ارتماسی و ترتیبی انجام می گیرد، ارتماسی یعنی اینکه انسان به نیت غسل تمام بدن را در آب فرو ببرد مثلاً در آب رودخانه یا استخر و… و ترتیبی آن است که به نیت غسل به ترتیب اول سر و گردن و بعد سمت راست بدن و بعد سمت چپ بدن را تا آخر بشوییم.

همچنین بخوانید: جواب درس نهم پیام های آسمانی هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمانی هفتم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت های درس 11 یازدهم نماز جماعت پیام های آسمانی و دینی هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 😊

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =