سبک زندگی

جواب فعالیت کلاسی و سوالات درس چهاردهم پیام های آسمانی هفتم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت کلاسی صفحه 143 ، 145 و 146 و سوالات خودت را امتحان صفحه 148 درس 14 چهاردهم کتاب پیام های آسمانی هفتم

جواب فعالیت کلاسی و سوالات درس 14 چهاردهم پیام های آسمانی هفتم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ سوالات فعالیت کلاسی صفحه ۱۴۳ ، ۱۴۵ و ۱۴۶ و حل سوال های خودت را امتحان کن صفحه ۱۴۸ درس ۱۴ چهاردهم پیام های آسمانی هفتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت درس پانزدهم پیام های آسمانی هفتم

جواب فعالیت کلاسی و سوالات درس چهاردهم پیام های آسمانی هفتم
جواب سوالات درس 14 پیام های آسمانی هفتم

جواب فعالیت کلاسی صفحه ۱۴۳ درس چهاردهم پیام های آسمانی هفتم

در فعالیت کلاسی صفحه 143 درس 14 چهاردهم پیام های آسمانی هفتم گفته شده ” با توجه به شعر بگویید، دوستان و هم نشینان چگونه بر یکدیگر تاثیر می گذارند؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: با توجه به شعر به این نکته می رسیم که دوستی و هم نشینی با افراد نیک ما را از فرش به عرش می رساند و رفتار و اخلاق هم‌نشین در انسان تاثیر می‌گذارد، اگر این هم‌نشین خوب باشد تاثیر خوب و مثبت می‌گذارد ما را همچون خودش به سعادت کامیابی می رساند، اما اگر هم‌نشین انسان بد باشد، مسئله برعکس می شود.

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه ۱۴۵ درس چهاردهم پیام های آسمانی هفتم

در فعالیت کلاسی صفحه 145 درس 14 چهاردهم پیام های آسمانی هفتم گفته شده ” به نظر شما چرا اهل نماز بودن تا این حد در انتخاب دوست مهم دانسته شده است؟ درباره این موضوع در کلاس گفت و گو کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: به کسی که به فرمان خالق جهان و خواسته ی او برای اقامه نماز بی توجه است، به ما و خواسته های ما نیز توجهی نخواهد کرد.

حل فعالیت کلاسی صفحه ۱۴۶ درس چهاردهم پیام های آسمانی هفتم

در فعالیت کلاسی صفحه 146 درس 14 چهاردهم پیام های آسمانی هفتم گفته شده ” براساس روایت فوق، افراد بدقول و پیمان شکن، چگونه دوستان خود را از دست می دهند؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: بدقولی خویش آنها را آزرده خاطر و ناراحت می کنند و موجب آن می شوند که دوستانشان به آنها اعتماد نکنند و دوستی آنها پایدار نماند.

جواب خودت را امتحان کن صفحه ۱۴۸ درس چهاردهم پیام های آسمانی هفتم

در خودت را امتحان کن صفحه 148 درس 14 چهاردهم پیام های آسمانی هفتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

سوال 1) کدام دو ویژگی است که اگر در کسی نبود باید از او پرهیز کرد؟

پاسخ: 1) رعایت اوقات نماز، 2) نیکی به برادر دینی در سختی و راحتی

سوال 2) راست گویی چه تأثیری بر اعمال انسان دارد؟

پاسخ: به فرموده امام صادق (ع)، کسی که زبانش راست گو باشد، اعمالش نیز پاک خواهد بود.

سوال 3) یکی از ویژگی های مؤمنان که آنان را رستگار می سازد چیست؟

پاسخ: خداوند در قرآن کریم می فرماید: به راستی که مؤمنان رستگار شدند، کسانی که امانت ها و پیمان خویش را رعایت می کنند.

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمانی هفتم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه 143 ، 145 ، 146 و 148 درس 14 چهاردهم کتاب پیام های آسمانی هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *