سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم ، صفحه ۱۲۰ و ۱۲۲ و ۱۲۵

پاسخ سوال های صفحه 120 و 122 و 125 مطالعات اجتماعی پایه نهم ، جواب فعالیت های درس هویت

پاسخ فعالیت های درس هجدهم ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم که مربوط به بخش هویت می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت های درس ۱۵ مطالعات اجتماعی نهم

پاسخ سوال های صفحه ۱۲۰ و ۱۲۲ و ۱۲۵ از درس هجدهم مطالعات اجتماعی نهم

جواب فعالیت صفحه ۱۲۰ و ۱۲۲ درس هجدهم مطالعات نهم

۱- داوطلبانه جلوی کلاس بایستید و خودتان را با صفات و ویژگی هایی که دارید معرفی کنید. شما می توانید مشخصات شناسنامه ای و خانوادگی، ویژگی های ظاهری، خصوصیات اخلاقی، سلیقه ها و علایق و مانند آنها را بیان کنید.

پاسخ این سوال به عهده دانش آموز می باشد، اما شما می توانید از نمونه زیر الگو برداری کنید :

نام من ……. است و …. سال سن دارم، از ویژگی های ظاهری من می توان به قد … سانتی، موهای طلایی رنگ، چشمان مشکی و وزن … کیلوگرم اشاره کرد. من آدم بسیار تلاش گردی هستم و در انجام کارهایم بسیار با اراده می باشم. من اوقات فراغت خود را به تفریح کردن، مطالعه کردن، و جست و جو در اینترنت می گذرانم.

۲- در درس های قبل، با موضوع مهاجرت آشنا شدید. به نظر شما مهاجرت از جامعه ای به جامعه دیگر، در تغییر هویت اجتماعی افراد چه تاثیری می تواند داشته باشد؟

۱- می تواند ارزش های اجتماعی او را تغییر دهد ۲- شخصیت فرد دچار تغییر می شود ۳- باورها و اعتقاداتی که فرد در ذهن خود داشته نیز می تواند تغییر کند.

در فعالیت صفحه ۱۲۲ از فعالیت های درس ۱۸ مطالعات نهم آمده است که در مورد سوال های زیرا گفت و گو کنید :

۳- چرا شناخت هویت خود و ویژگی های آن اهمیت دارد؟

زیرا هر چه این شناخت کامل تر صورت بگیرد، زودتر و بهتر به خودباوری و اعتماد به نفس کافی می رسیم، در نتیجه زندگی ما جهت گیری بهتری خواهد داشت و پیشرفت خوبی می کنیم.

در واقع شناخت هویت خود باعث می شود که درون و ذهن خود را به درستی کشف کنیم و به پرورش و گسترش آن کمک کنیم و با توجه به شناخت ویژگی های خود در زمان مناسب تصمیم گیری دقیق تری داریم.

۴- به نظر شما ما چه مسئولیتی نسبت به ویژگی های هویتی قابل تغییر و انتخاب شدنی خود داریم؟ چگونه می توانیم به بهترین شکل از عهده این مسئولیت برآییم؟

ما باید به خوبی آن ها را پرورش دهیم و به بالاترین درجه کمال برسانیم، به عنوان مثال اگر فردی خیلی به اخلاق دینی پایبند نیست با تلاش و کوشش به فردی با تقوا تبدیل گردد یا اگر دانش آموز ضعیفی بوده‌‌ایم تبدیل به یک دانش آموز درس خوان شویم.

پاسخ فعالیت صفحه ۱۲۵ مطالعات اجتماعی نهم

۵- با نوشتن نامه به یک دوست فرضی خارجی یا طراحی یک پوستر، ویژگی های هویت ایرانی را به مردم کشورهای دیگر معرفی کنید.

نوشتن این نامه به عهده خود شما می باشد اما به عنوان کمک می توانید از در این نامه فرضی به ویژگی هایی مانند: سرزمین، دین واعتقادات، تاریخ، زبان وفرهنگ و …. اشاره شود.

۶- فکر می کنید که یک فرد باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا هویتی انقلابی داشته باشد؟ می توانید به بیانات امام خمینی قدس سره یا رهبر انقلاب مراجعه کنید و چند ویژگی را که ایشان برای «فرد انقلابی» بیان کرده اند، بیابید.

۱- به مبانی و ارزشهای اساسی انقلاب پایبند باشیم و تقوای دینی و سیاسی.

۲- هدف گیری آرمانهای انقلاب و همّت بلند برای رسیدن به آنها که آرمان های انقلاب و اهداف بلند انقلاب را در نظر بگیریم و همّت برای رسیدن به آنها داشته باشیم.

۳- پایبندی به استقلال همه جانبه‌ کشور، استقلال سیاسی، استقلال اقتصادی، استقلال فرهنگی و استقلال امنیّتی.

۴- حساسیت در برابر دشمن و کار دشمن و نقشه‌ دشمن و عدم تبعیت از او.

✅ جواب فعالیت های درس ۱۸ مطالعات نهم به پایان رسید، اگر سوال یا مشکلی دارید از قسمت دیدگاه با ما یا سایر دانش آموزان بحث و گفتگو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

11 دیدگاه

 1. Artam گفت:

  ممنون کمک گرد♡

 2. سوران گفت:

  عالی ممنون

 3. سوران گفت:

  عالی ممنون

 4. بحرینی. گفت:

  سلام!

  من آخرش فعالیت ۵ را نفهمیدم باید چکار کنم چطوریه ؟ یادآوری کنید.

 5. Z گفت:

  ممنون عالی بود

 6. ناشناس گفت:

  عالییییییییی خیلی خوب بود ممنونم ازتون

  1. هادی گفت:

   خیلی ممنون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *