سبک زندگی

جواب فعالیت های صفحه ۱۲۳ ، ۱۲۴ ، ۱۲۵ و ۱۲۶ تفکر هفتم

پاسخ و حل پرسش های فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 123 ، فعالیت 2 و فعالیت 3 بحث کلاسی صفحه 124 ، فعالیت 4 گروهی صفحه 125 و فعالیت در خانه صفحه 126 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم

جواب فعالیت های صفحه ۱۲۳ ، ۱۲۴ ، ۱۲۵ و ۱۲۶ درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوال های فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 123 ، فعالیت 2 و فعالیت 3 بحث کلاسی صفحه 124 ، فعالیت 4 گروهی صفحه 125 و فعالیت در خانه صفحه 126 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم متوسطه اول را مشاهده نمایید. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه 114 ، 115 و 116 درس ناظم و منظوم تفکر هفتم

جواب سوالات فعالیت های مهارت قاطعیت و جرئت ورزی درس تفکر هفتم

جواب فعالیت های صفحه ۱۲۳ ، ۱۲۴ ، ۱۲۵ و ۱۲۶ درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم
جواب فعالیت های صفحه ۱۲۳ ، ۱۲۴ ، ۱۲۵ و ۱۲۶ درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم

جواب فعالیت ۱ بحث کلاسی صفحه ۱۲۳ تفکر هفتم

در فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 123 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم گفته شده ” داستان زیر را بخوانید و به سؤالات زیر پاسخ دهید: ” که در زیر به پاسخ این سوال ها پرداخته ایم.

داستان گفته شده:

آقای خبرنگار: «به پول نیاز داشتم؛ مشکل خود را با همکلاسی ام مطرح کردم. او به من پیشنهاد کرد که من راه سادهای برای حل آن دارم. اگر حاضر شوی مثل من بسته ای را از یک فرد بگیری و به دیگری تحویل دهی، پول خوبی دریافت خواهی کرد. به من گفت سعی کن ترسو نباشی؛ اما ای کاش کمی فکر می کردم و از خودم سؤال می کردم چگونه ممکن است به خاطر حمل یک بسته، پول زیادی به تو بدهند. اصلا پول، آنقدر ارزش ندارد که ما به خاطر آن تن به هر کاری بدهیم؛ اما متأسفانه دچار وسوسه شدم. پس از گرفتن آن بسته و حمل آن، در خیابان توسط پلیس دستگیر شدم. ساک پر از مواد مخدر بود. الان مدت هاست که در کانون اصلاح تربیت بازداشت هستم. سابقه من هم خراب شده است.»

سوال 1) چرا برخی از اوقات باید قاطعانه رفتار کنیم و به درخواست های دیگران « نه » بگوییم؟

پاسخ: مهارت نه گفتن یکی از مهارت هایی است که افراد در مقابل خواسته های نا به جای دیگران ارائه می دهند. این مهارت اگر در فردی وجود نداشته باشد، به شخصیت و سلامت او آسیب های فراوانی وارد می شود، زیرا بعضی امور و کارها نادرست هستند و یا از توان شخص برای انجام آن خارج می باشند.

سوال 2) چرا نباید به افراد بیگانه اعتماد کرد؟

پاسخ: از آنجایی که افراد بیگانه هویت ناشناخته ای دارند و اهداف آنها از ارتباط با ما مشخص نیست، می توانند خطرناک باشند.

جواب فعالیت ۲ صفحه ۱۲۴ تفکر هفتم

در فعالیت 2 صفحه 124 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم گفته شده ” در یک برگه کاغذ بنویسید که به چه چیزهایی باید نه گفت. دلایل خود را هم بنویسید. ” که در زیر به پاسخ این سوال پرداخته ایم.

پاسخ: 1) به فشارهای اجتماعی، 2) به صحبت های منفی، 3) به افرادی که می دانید برای شما مفید نیستند، 4) به حسادت هایمان به دیگر، 5) به ایجاد محدودیت برای خودمان، 6) به حملات ناگهانی و افکار بدمان، 7) به افراد بد زبان، 8) به انرژی های منفی، 9) به اشتباهاتمان، 10) به رفتارهایی که بدون فکر کردن انجام می دهیم و موارد دیگر.

جواب فعالیت ۳ بحث گروهی صفحه ۱۲۴ تفکر هفتم

در فعالیت ۳ بحث گروهی صفحه 124 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ این سوال ها پرداخته ایم.

سوال 1) چرا باید به سیگار کشیدن و سایر مواد مخدر قاطعانه نه بگوییم؟

پاسخ: چون سیگار کشیدن و استعمال (مصرف) مواد مخدر باعث ایجاد مشکلات شدیدی در روان و بدن انسان می شود، آسیب های جسمی که باعث بروز انواع مختلفی از سرطان ها، به تحلیل رفتن ماهیچه ها، پوکی شدید استخوان هایمان و خراب شدن دندان ها نیز می شود.

سوال 2) جرئت ورزی چیست؟

پاسخ: جرئت ورزی یعنی شجاعت و شهامت گفتن حرف حق و حقیقت بدون خشم و عصبانیت یا فریاد زدن. جرئت ورزی مهارتی است که در آموزش مهارت های اجتماعی و ارتباطی به طور منظم بر آن تاکید می شود. جرئت ورزی یعنی اینکه بتوانید به شیوه ای آرام و مثبت برای احقاق حق خود و دیگران اقدام کنید، بدون اینکه پرخاشگر باشید و یا بطور منفعلانه “ناحق” را بپذیرید.

جواب فعالیت 4 گروهی صفحه 125 تفکر هفتم

در فعالیت ۴ گروهی صفحه ۱۲۵ درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم آمده است :

به چند گروه تقسیم شوید. هر گروه نمایشنامه کوتاهی بنویسید که موضوع آن درخواست بیجا از یک دوست است. البته فراموش نکنید که شما با آن فرد رودربایستی دارید و می خواهید رابطه خود را با او حفظ کنید. پاسخ شما یکی از جملات زیر خواهد بود. حداقل چهار نمایشنامه در کلاس اجر کنید.

1) بگویید متأسفم؛ نمی توانم این کار را انجام دهم.
2) بله مهم نیست که شما می رنجید؛ اما من دوست ندارم این کار را برای خوشامد شما انجام دهم.
3) دلایل نپذیرفتن این درخواست را بیان کنید.
4) موضوع صحبت را تغییر دهید.
5) بگویید مشکلاتی که دارم برای من کافی است؛ نمی خواهم آنها را بیشتر کنم.
6) من انتظار نداشتم که شما چنین پیشنهادی به من بدهی.
7) تو دوست خوبی برای من هستی، اما انتظار نداشتم که چنین حرف هایی را از تو بشنوم.
8) من چندبار به تو گفتم که اهل این جور کارها نیستم.
9) تو دوست خوبی نیستی.
10) من و شما راهمان از یکدیگر جداست.

نکته: پاسخ این فعالیت به عهده خود شما دانش آموزان عزیز و کوشا می باشد، و ما در زیر به یک نمونه نمایشنامه کوتاه با اشخاص خیالی برای نمونه پرداخته ایم:

نمایشنامه کوتاه صفحه 125 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم :

یک روزی در مدرسه بودیم و از شانس زنگ دوم امتحان ریاضی داشتیم، ولی من روز قبل امتحان به خوبی مطالب گفته شده توسط معلم ریاضی را خوانده و تمرین کرده بودم، بعد از پایان کلاس اول، دوستم علی در زنگ تفریح به من گفت که من نتوانستم درس ریاضی را بخوانم و تمرین کنم، آیا میشه تو در سر جلسه امتحان به من جواب چندتا از سوال ها را برسانی؟! من هم که از شنیدن این سوال تعجب کرده بودم گفتم: متاسفم، من نمی توانم این کار را انجام دهم، ولی میتوانم در همین مدت کوتاه زنگ تفریح برخی از سوال های مهم ریاضی را به تو یاد بدهم.

جواب فعالیت در خانه صفحه ۱۲۶ تفکر هفتم

در فعالیت در خانه صفحه 126 درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم گفته شده ” معیارهای شجاعت از نظر شما چیست؟ دلایل خود را ذکر کنید. ” که در زیر به پاسخ این سوال پرداخته ایم.

پاسخ: 1) قاطعانه نه گفتن، بدون ترس نظرات خود را بیان کردن، 2) ایستادن در مقابل حرف زور، 3) گرفتن حق خود و عزیزانش، 5) دفاع از آزادی. 6) گفتن حقیقت در بدترین شرایط.

کسی شجاع است که هرگز از چیزی ترسی نداشته باشد، شهامت شنیدن حقیقت و شهامت عمل به حقیقت را داشته باشد. و به نظر من شجاع بودن تنها به نترس بودن آن نمی باشد و بلکه درست فکر کردن و درست عمل کردن می باشد.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های صفحه 118 ، 119 ، 120 ، 121 و 122 تفکر هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر هفتم، در انتهای جواب صفحه مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های بحث کلاسی و گروهی صفحه ۱۲۳ ، ۱۲۴ ، ۱۲۵ و فعالیت در خانه صفحه ۱۲۶ درس مهارت قاطعیت و جرئت ورزی تفکر هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

84 دیدگاه

 1. م گفت:

  سلام
  خیلی ممنون از کمک شما

 2. میمنت گفت:

  عالی ممنون کمک کردی

 3. NEGAR گفت:

  سلام .
  ممنون کمک کرد :)💙

  1. دختر بی کار گفت:

   عاره عالی بود🤎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *