سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۷۲ و ۷۳ ریاضی یازدهم تجربی

گام به گام فعالیت صفحه 72 ریاضی یازدهم تجربی ، درس واحدهای اندازه گیری زاویه فصل ۴ «مثلثات»

جواب فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۴ مثلثات درس واحدهای اندازه گیری زاویه ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 72 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۶۹ و ۷۰ ریاضی یازدهم

جواب فعالیت صفحه ۷۲ و ۷۳ ریاضی یازدهم تجربی

پاسخ فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی پایه یازدهم

۱- یک شیء دایره‌ای شکل انتخاب کنید و نخی را دور آن بپیچید و سپس باز کنید؛ طول نخ را با خط‌کش اندازه بگیرید. طول این نخ چه کمیتی از دایره را مشخص می‌کند؟ با استفاده از این مقدار شعاع دایره را به دست آورید.

حل سوالات فعالیت صفحه 72 ریاضی یازدهم تجربی
حل سوالات فعالیت صفحه 72 ریاضی یازدهم تجربی

۲- قطعه نخی را به اندازه شعاع دایره برش دهید و آن را از نقطه A روی آن دایره قرار دهید تا نقطه B حاصل شود (شکل مقابل). اندازه مثلث AOB را با نقاله اندازه‌گیری کنید. این زاویه تقریبا چند درجه است؟

جواب سوالات صفحه ۷۲ ریاضی یازدهم با توضیح
جواب سوالات صفحه ۷۲ ریاضی یازدهم با توضیح

جواب فعالیت صفحه 72 ریاضی یازدهم تجربی

۳- دوباره این قطعه نخ را از نقطه B روی دایره قرار دهید تا نقطه C حاصل شود و این کار را ادامه دهید تا نقاط D و E و  F و G روی دایره به دست آیند (شکل مقابل).

گام به گام فعالیت های صفحه هفتاد و دو ریاضی کلاس یازدهم
گام به گام فعالیت های صفحه هفتاد و دو ریاضی کلاس یازدهم

۴- جدول زیر را کامل کنید.

توضیح و تدریس صفحه ۷۲ ریاضی پایه یازدهم رشته تجربی
توضیح و تدریس صفحه ۷۲ ریاضی پایه یازدهم رشته تجربی

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه ۶۸ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب صفحه ۶۷ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین های سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *