سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۰ هندسه دهم ✳️ با توضیح

توضیح و تدریس فعالیت صفحه 10 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۱۰ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۱ «ترسم های هندسی و استدلال» درس ۱ «ترسیم های هندسی»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب فعالیت صفحه 10 هندسه دهم

۱- نقطه‌ای مانند O را در صفحه در نظر بگیرید و نقاطی را مشخص کنید که فاصله یکسانی از نقطه O دارند. (مثلا همه نقاطی که فاصله‌شان از نقطه O برابر ۲ سانتی متر است.)

گام به گام صفحه 10 هندسه دهم
گام به گام صفحه 10 هندسه دهم

۲- خط d را در نظر بگیرید و تمام نقاطی که به فاصله ۲ سانتی متر از خط قرار d دارند را مشخص کنید.

پاسخ سوالات صفحه 10 هندسه پایه دهم
پاسخ سوالات صفحه 10 هندسه پایه دهم

۳- نقاط A و B را در نظر بگیرید. دهانه پرگار را بیش از نصف طول پاره خط AB باز کنید و یک بار به مرکز A و بار دیگر به مرکز B و با همان شعاع قبلی کمان بزنید تا یکدیگر را در نقاط V و U قطع کنند. V و U چه ویژگی مشترکی دارند؟

حل سوالات صفحه 10 هندسه کلاس دهم
حل سوالات صفحه 10 هندسه کلاس دهم

۴- نقطه A، مانند شکل زیر به فاصله ۱ سانتی متر از خط d قرار دارد. نقاطی از خط d را بیابید که به فاصله ۲ سانتی متر از نقطه A باشند.

پاسخ فعالیت های صفحه 10 هندسه دهم
پاسخ فعالیت های صفحه 10 هندسه دهم

۵- نقاط B و A را به فاصله ۵ سانتی متر از هم در نظر بگیرید. دهانه پرگار را به اندازه ۳ سانتی متر باز کنید و از نقطه A یک کمان بزنید. سپس دهانه پرگار را به اندازه ۴ سانتی متر باز کنید و از نقطه B یک کمان بزنید.

پاسخ سوالات صفحه 10 هندسه دهم فصل اول
پاسخ سوالات صفحه 10 هندسه دهم فصل اول

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۷۹ و ۸۰ هندسه دهم

✅ به پایان جواب فعالیت صفحه ۱۰ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *