سبک زندگی

جواب صفحه ۱۲ هندسه دهم ⚡️ فعالیت و کاردرکلاس

توضیح و تدریس فعالیت و کاردرکلاس صفحه 12 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۱۲ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۱ «ترسم های هندسی و استدلال» درس ۱ «ترسیم های هندسی»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۱۱ هندسه دهم

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ هندسه دهم

جواب فعالیت صفحه 12 هندسه دهم

۱- زاویه xOy را در نظر بگیرید. دهانه پرگار را کمی باز کنید و به مرکز O کمانی بزنید تا نیم خط‌های Ox و Oy را به ترتیب در نقاط B و A قطع کند. طول پاره خط‌های OB و OA نسبت به هم چگونه‌اند؟ چرا؟

گام به گام صفحه 12 هندسه دهم
گام به گام صفحه 12 هندسه دهم

۲- دهانه پرگار را کمی باز کنید (بیش از نصف طول AB) و و یک بار به مرکز A بار دیگر با همان اندازه و به مرکز B یک کمان بزنید تا دو کمان مانند شکل در نقطه‌ای مانند W همدیگر را قطع کنند.

گام به گام سوالات صفحه 12 هندسه دهم
گام به گام سوالات صفحه 12 هندسه دهم

جواب کاردرکلاس صفحه 12 هندسه دهم

روش رسم نیمساز یک زاویه را توضیح دهید.

پاسخ صفحه 12 هندسه دهم
پاسخ صفحه 12 هندسه دهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۱۰ هندسه دهم

✅ به پایان جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *