سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۳ هندسه دهم ☄️ با توضیح

توضیح و تدریس فعالیت صفحه 13 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۱۳ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۱ «ترسم های هندسی و استدلال» درس ۱ «ترسیم های هندسی»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۱۲ هندسه دهم

جواب فعالیت صفحه ۱۳ هندسه دهم

جواب فعالیت صفحه 13 هندسه دهم

۱- پاره خط AB و عمودمنصف آن را مانند شکل زیر در نظر بگیرید و فرض کنید W نقطه‌ای روی عمودمنصف AB باشد. نشان دهید نقطه W از دوسر پاره خط AB به یک فاصله است.

گام به گام صفحه 13 هندسه پایه دهم
گام به گام صفحه 13 هندسه پایه دهم

۲- پاره خط AB و نقطه W را به گونه‌ای در نظر بگیرید که نقطه W از A و B به یک فاصله باشد (یعنی WA = WB) نشان دهید W روی عمودمنصف AB قرار دارد.

پاسخ فعالیت های صفحه 13 هندسه دهم
پاسخ فعالیت های صفحه 13 هندسه دهم
حل تمرینات صفحه 13 هندسه دهم
حل تمرینات صفحه 13 هندسه دهم

پاسخ فعالیت های دوم صفحه 13 هندسه پایه دهم

۱- یک نقطه را در صفحه در نظر بگیرید و خطی بکشید که از آن نقطه عبور کند. چند خط متمایز می‌توانید رسم کنید که از نقطه موردنظر بگذرد؟
بی‌شمار خط می‌توان رسم کرد. از یک نقطه بی‌شمار خط عبور می‌کند.

۲- دو نقطه را در یک صفحه در نظر بگیرید و خطی بکشید که از آن دو نقطه عبور کند. چند خط متمایز می‌توانید رسم کنید که از هر دو نقطه موردنظر بگذرد؟ 
فقط یک خط می‌توان رسم کرد.

۳- به نظر شما برای اینکه یک خط به طور کامل مشخص باشد، حداقل چند نقطه از آن خط را باید داشته باشیم؟
حداقل ۲ نقطه از خط باید مشخص باشد، زیرا از دو نقطه‌ی متمایز فقط یک خط راست عبور می‌کند.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه ۱۱ هندسه دهم
و
جواب فعالیت صفحه ۱۰ هندسه دهم

✅ به پایان جواب فعالیت های صفحه ۱۳ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *