سبک زندگی

جواب صفحه 100 ریاضی دهم انسانی ⭕️ پاسخ فعالیت

گام به گام صفحه 100 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس نمودارهای یک متغیره فصل 4

جواب فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل چهارم نمایش داده ها و درس «نمودارهای یک متغیره» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه 96 و 97 و 98 ریاضی دهم انسانی

جواب فعالیت صفحه 100 ریاضی دهم انسانی

جواب فعالیت صفحه 100 ریاضی دهم انسانی

در کلاس درس قرار شد هر دانش‌آموز با توجه به داده‌های موجود در رسانه‌ها، درباره یک موضوع اجتماعی یا فرهنگی گزارشی در قالب یک شکل ارائه کند. مثلا حسن در مورد موضوع علل آسیب‌دیدگی ۲۰۰ نفر در منازل اطلاعاتی کسب کرده بود.

او گزارش خود را در یک شکل خلاصه کرده است. او با اطلاعاتی که در اختیار داشته است، ابتکار جالبی به خرج داده و نمودار زیر را رسم کرده است. از این نمودار چه اطلاعاتی می‌توان کسب کرد؟ به عنوان مثال، بیشترین آسیب‌دیدگی در منازل بر اثر افتادن یا زمین خوردن است.

گام به گام صفحه ۱۰۰ ریاضی دهم انسانی
گام به گام صفحه ۱۰۰ ریاضی دهم انسانی

معلم از موضوع انتخابی و نمایش ترتیبی مکعب‌ها بر حسب طول آنها رضایت کامل داشت؛ ولی از دانش‌آموزان درخواست کرد که اگر می‌توانند پیشنهادی برای بهتر شدن آن ارائه کنند. آیا شما قبل از دیدن نظرها می‌توانید چند پیشنهاد برای بهبود نمودار ارائه کنید؟

نمودار میله‌ای انواع آسیب‌دیدگی را بر حسب تعداد رسم کنید. مراحل رسم نمودار دایره‌ای را به یاد بیاورید و آن‌را در چند گام خلاصه کنید. نمودار دایره‌ایِ درصد آسیب دیدگی ها را نیز رسم کنید.

پاسخ فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی دهم انسانی
پاسخ فعالیت صفحه ۱۰۰ ریاضی دهم انسانی

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه 95 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 93 و 94 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه 100 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *