سبک زندگی

جواب صفحه 13 ریاضی دهم انسانی ✳️ فعالیت

گام به گام صفحه 13 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس معادله و مسائل توصیفی فصل 1

جواب فعالیت صفحه ۱۳ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل اول معادله درجه دوم و درس «معادله و مسائل توصیفی» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

پاسخ فعالیت صفحه 13 ریاضی دهم انسانی

۱- عددی را بیابید که مربع آن، ۳ برابر خود همان عدد باشد. اگر عدد مورد نظر x فرض شود، مربع همان عدد برابر x۲ و سه برابر همان عدد برابر ۳x است که باید دو عبارت با یکدیگر برابر باشند. یعنی:

گام به گام صفحه 13 ریاضی دهم انسانی
گام به گام صفحه ۱۳ ریاضی دهم انسانی

۲- در شکل زیر طول تمام پاره خط ها به جز دو پاره‌خط مشخص شده در شکل برابر x است. اگر اندازه مساحت شکل برابر با اندازه محیط آن باشد، مقدار x را به دست آورید.

حل فعالیت صفحه 13 ریاضی دهم انسانی با توضیح
حل فعالیت صفحه ۱۳ ریاضی دهم انسانی با توضیح

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه 12 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 11 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه 13 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *