سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۲۶ هندسه یازدهم

توضیح و تدریس فعالیت صفحه 26 هندسه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۲۶ هندسه پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۱ «دایره» درس ۳ «چند ضلعی های محاطی و محیطی»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب فعالیت صفحه 26 هندسه یازدهم

در شکل داریم: S(ABC)=S(OAC)+S(OAB)−S(OBC) اگر مساحت ΔABC را به S نشان دهیم، آنگاه داریم:

پاسخ سوالات صفحه 26 هندسه کلاس یازدهم ریاضی
پاسخ سوالات صفحه 26 هندسه کلاس یازدهم ریاضی

برخلاف مثلث، همه چند ضلعی‌های دیگر، لزوما محاطی یا محیطی نیستند. در بخش های بعد به شرایط محاطی یا محیطی بودن یک چهار ضلعی می‌پردازیم.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۲۵ هندسه یازدهم
و
جواب فعالیت صفحه ۲۴ هندسه یازدهم
و
جواب تمرین صفحه ۲۳ هندسه یازدهم

✅ به پایان جواب فعالیت صفحه ۲۶ هندسه پایه یازدهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *