سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۴۲ و ۴۳ و ۴۴ هندسه پایه دهم

توضیح و تدریس تمرینات صفحه 42 و 43 و 44 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۴۲ و ۴۳ و ۴۴ هندسه پایه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۲ «قضیه تالس، تشابه و کاربردهای آن» درس ۳ «تشابه مثلث ها»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۴۱ هندسه دهم

جواب تمرین صفحه ۴۲ و ۴۳ و ۴۴ هندسه دهم

جواب تمرین صفحه 42 و 43 هندسه پایه دهم

۱- در هر یک از شکل‌های زیر، تشابه مثلث‌ها را ثابت کنید و از آنجا مقادیر x,y را مشخص کنید.

حل تمرینات صفحه 42 هندسه پایه دهم
حل تمرینات صفحه 42 هندسه پایه دهم

۲- در مثلث قائم‌الزاویه (A=۹۰) ABC، ارتفاع AH را رسم کرده‌ایم. به کمک روابط طولی در مثلث قائم الزاویه در هر یک از موارد زیر با توجه به مفروضات داده شده، مقادیر مجهول را محاسبه کنید.

پاسخ سوال های صفحه 43 هندسه کلاس دهم
پاسخ سوال های صفحه 43 هندسه کلاس دهم

۳- در شکل زیر به این صورت می باشد، طول BC را به‌دست آورید.

حل تمرینات صفحه 43 هندسه دهم با توضیح
حل تمرینات صفحه 43 هندسه دهم با توضیح

۴- در شکل زیر، مثلثی با اضلاع ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ رسم شده است. به کمک قضیه فیثاغورس در مثلث‌های ABH و ACH، مقادیر x و y را به‌دست آورید و از آنجا مساحت مثلث را محاسبه کنید.

گام به گام صفحه 43 هندسه پایه دهم
گام به گام صفحه 43 هندسه پایه دهم

۵- در حیاط یک دبیرستان، دو درخت بلند وجود دارد. معلم هندسه از دانش‌آموزان خواست که برای تعیین ارتفاع این دو درخت روشی را ارائه کنند. در اینجا روش‌های دو دانش‌آموز را می‌بینید. با توجه به اطلاعات داده شده ارتفاع هر درخت را تعیین کنید.

توضیح و تدریس سوالات صفحه 43 هندسه دهم
توضیح و تدریس سوالات صفحه 43 هندسه دهم

حل تمرین صفحه 44 هندسه دهم

۶- با قضیه فیثاغورس آشنا شدید. این قضیه می‌گوید اگر زاویه A از مثلثی مانند ABC، قائمه باشد، آنگاه a۲=b۲+c۲. حال به سوالات زیر پاسخ دهید.

پاسخ تمرین های صفحه 44 هندسه دهم
پاسخ تمرین های صفحه 44 هندسه دهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب تمرین صفحه ۳۶ و ۳۷ هندسه دهم
و
جواب صفحه ۳۵ هندسه دهم

✅ به پایان جواب تمرین صفحه ۴۲، ۴۳ و ۴۴ هندسه پایه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *