سبک زندگی

جواب صفحه ۶۵ هندسه یازدهم ⚜️ کاردرکلاس و تمرین

توضیح و تدریس کاردرکلاس و تمرین صفحه 65 هندسه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۶۵ هندسه پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۳ «روابط طولی در مثلث» درس ۱ «قضیه سینوس ها»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۶۳ و ۶۴ هندسه یازدهم

جواب تمرین و کاردرکلاس صفحه ۶۵ هندسه یازدهم

جواب کاردرکلاس صفحه 65 هندسه یازدهم

میخواهیم روی یک رودخانه عمیق بین دو نقطه A و B در دو طرف رودخانه، پلی بنا کنیم. برای محاسبات مربوط به احداث پل، باید فاصله ابتدا و انتهای آن (یعنی طول AB) را بهدست بیاوریم؛ اما امکان اندازه گیری مستقیم (به دلیل وجود رودخانه) وجود ندارد. برای این کار …

حل سوالات صفحه 65 هندسه یازدهم
حل سوالات صفحه 65 هندسه یازدهم

حل تمرین صفحه 65 هندسه یازدهم با توضیح

۱- ثابت کنید در هر مثلث قائم الزاویه ABC (درجه A=۹۰) با ارتفاع AH=ha داریم:

پاسخ تمرین صفحه 65 هندسه پایه یازدهم
پاسخ تمرین صفحه 65 هندسه پایه یازدهم

۲- دو ایستگاه رادار، که در فاصله ۲۰ کیلومتری از هم واقع اند، هواپیمایی را بازاویه های ۳۰ و ۴۵ درجه رصد کرده اند. فاصله هواپیما را از دو ایستگاه به دست آورید.

توضیح تمرین صفحه 65 هندسه یازدهم
توضیح تمرین صفحه 65 هندسه یازدهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب فعالیت صفحه ۶۲ هندسه یازدهم
و
جواب تمرین صفحه ۵۶ هندسه یازدهم

✅ به پایان جواب تمرین و کاردرکلاس صفحه ۶۵ هندسه پایه یازدهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *