سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی دهم ⚡️

گام به گام و پاسخ فعالیت صفحه 72 ریاضی دهم رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک فصل 4 معادله ها و نامعادله ها

پاسخ فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی فصل ۴ معادله ها و نامعادله ها را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۷۱ ریاضی دهم فعالیت و کاردرکلاس

جواب فعالیت و مثال صفحه ۷۲ ریاضی دهم

جواب فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی دهم

در فعالیت صفحه 72 گفته شده است که معادله درجه دوم ۲۵=x۲ را در نظر بگیرید.

۱- جواب های این معادله را به روش تجزیه به دست آورید.

حل سوالات فعالیت صفحه 72 ریاضی دهم
حل سوالات فعالیت صفحه 72 ریاضی دهم

۲- ریشه های دوم عدد ۲۵ را به دست آورید و آنها را با جواب های حاصل از تجزیه به دست آورید. این معادله را به روش تجزیه نیز حل کنید و جواب های به دست آمده را با این جواب ها مقایسه کنید.

☑️ هر دو روش یک جواب یکسان دارد.

۳- اگر a=x۲ یک معادله درجه دوم باشد که در آن ‌a یک عدد حقیقی است، آیا همیشه می توان جواب های آن را به صورت a√± مساوی x نوشت؟ توضیح دهید.

☑️ خیر، چون امکان دارد a یک عدد منفی باشد و اعداد منفی ریشه دوم ندارند، پس نتیجه می گیریم معادله جواب ندارد. همچنین نتجیه می گیریم تنها در صورتی که a  یک عدد مثبت باشد می توانیم هر دو ریشه را به دست آوریم.

همچنین بخوانید: جواب تمرین صفحه ۶۷ ریاضی دهم با راه حل

در این بخش جواب فعالیت و مثال صفحه ۷۲ ریاضی پایه دهم را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه کلمه «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.