سبک زندگی

جواب صفحه 88 ریاضی دهم انسانی ⚡️ پاسخ کاردرکلاس

گام به گام صفحه 88 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس معیارهای گرایش به مرکز فصل 3

جواب کاردرکلاس صفحه ۸۸ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل سوم کار با داده های آماری و درس «معیارهای گرایش به مرکز» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه 87 ریاضی دهم انسانی

جواب کاردرکلاس صفحه 88 ریاضی دهم انسانی

جواب کاردرکلاس صفحه 88 ریاضی دهم انسانی

۱- آنچه اکثر مردم «حد وسط» می‌نامند، نزد آمار شناسان به …میانگین… معروف است. برای محاسبه …آن…، به داده‌های خود به عنوان فهرستی از اعداد نگاه کنید؛ همه اعداد را با هم جمع کنید و بر تعدادشان تقسیم کنید.

۲- …میانگین… در واقع نقطه وسطی فهرست اعداد مرتب شده است. نیمی از اعداد مقادیر بزرگ‌تر از …آن… و نیمی دیگر مقادیر کوچک‌تر از …آن… هستند.

۳- زمانی با …داده دور افتاده… مواجه هستیم که مشاهده‌ای داشته باشیم که از الگوی داده‌هایمان پیروی نکند.

۴- وقتی با …داده دور افتاده… مواجه هستید، …میانه… معمولا بازتاب بهتری از داده‌ها می‌دهد تا …میانگین… .

۵- به طور کلی، برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری، …میانگین… بهتر از …میانه… است.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه 86 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 85 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ کاردرکلاس صفحه 88 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *