سبک زندگی

جواب صفحه ۹۱ ریاضی چهارم ❤️ کاردرکلاس و فعالیت

گام به گام صفحه 91 ریاضی چهارم ابتدایی و حل سوالات فعالیت و کاردرکلاس با توضیح کامل از فصل چهارم

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی چهارم ابتدایی از فصل چهارم «اندازه گیری» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما قرار داده ایم.

جواب کاردرکلاس صفحه ۹۱ ریاضی چهارم ابتدایی

می خواهیم یک تکه روبان ۱۱۰ سانتی متری را به یک روبان ۹۰ سانتی متری متصل کنیم تا یک روبان ۱۸۵ سانتی متری درست شود. چند سانتی متر از این روبان ها را باید روی هم قرار دهیم؟

حل کاردرکلاس صفحه 91 ریاضی چهارم فصل اندازه گیری
حل کاردرکلاس صفحه 91 ریاضی چهارم فصل اندازه گیری

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم

نکته : دانش آموز عزیز پاسخ های درسی که در این صفحه مشاهده می کنید فقط جنبه کمک آموزشی دارند لطفا قبل از استفاده کردن از آن ها حتما یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی بود آن را برطرف کنید.

حل فعالیت های صفحه ۹۱ ریاضی چهارم

۱- می خواهیم یک نوار کاغذی به طول یک متر را به سه قسمت مساوی تقسیم کنیم. به شکل رو به رو و مراحل تقسیم کردن نوار کاغذی توجه کنید. پس از آنکه نوار کاغذی را از محل های مشخص شده بریدیم، طول یک قسمت کوچک را با یک کسر بیان می کنیم. در جای خالی چه عددی می نویسیم؟ طول یک متر چند برابر یک قسمت کوچک است؟

حل سوال های فعالیت صفحه 91 ریاضی چهارم دبستان
حل سوال های فعالیت صفحه 91 ریاضی چهارم دبستان

۲- به همین ترتیب، یک نوار کاغذی به طول یک متر را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید. طول هر قسمت کوچک را با یک کسر بیان کنید و در جای خالی، کسر مناسب بنویسید؛ طول ۳ قسمت کوچک را با یک عدد بیان کنید. طول یک متر چند برابر هر قسمت کوچک است؟

گام به گام سوالات صفحه 91 ریاضی چهارم ابتدایی فصل 4
گام به گام سوالات صفحه 91 ریاضی چهارم ابتدایی فصل 4

۳- دو نوار کاغذی در شکل رو به رو به قسمت های مساوی تقسیم شده است. طول نوار (آ) چند برابر طول نوار (ب) است؟ طول نوار (ب) چه کسری از طول نوار (آ) است؟

راهنمای سوال های فعالیت صفحه 91 ریاضی چهارم فصل اندازه گیری
راهنمای سوال های فعالیت صفحه 91 ریاضی چهارم فصل اندازه گیری

دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره تمرین های حل شده دارید می توانید آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۸۹ ریاضی چهارم

در این نوشته جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی چهارم ابتدایی را مرور کردیم، جهت مشاهده سایر تمرین های فصل می توانید شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

52 دیدگاه

  1. خیلی ممنونم حرف ندارین خیلی خوبه برای بررسی درستی سوالات عالیههههه ❤️🙏🏻👏👏🌹🌹🔥💫💫⭐💚 خیلی هم خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *