سبک زندگی

جواب سوالات درس پانزدهم هدیه های آسمانی کلاس پنجم ابتدایی

پاسخ و حل بگو ، تدبر کنیم ، بررسی کنید ، تحقیق کنید ، گفت و گو کنیم ، ایستگاه خلاقیت و با خانواده ۱۱۲ ، ۱۱۳ و ۱۱۵ درس ۱۵ پانزدهم هدیه های آسمان پنجم دبستان

جواب سوالات فعالیت های درس پانزدهم هدیه های آسمانی کلاس پنجم ابتدایی ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوال های فعالیت برایم بگو و تدبر کنیم صفحه 112 ، بررسی کنید و تحقیق کنید صفحه 113 ، گفت و گو کنیم ، ایستگاه خلاقیت و با خانواده صفحه 115 درس 15 پانزدهم بهمن همیشه بهار کتاب هدیه های آسمان پایه پنجم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات تمرین های درس شانزدهم هدیه های آسمانی پنجم

جواب سوالات فعالیت های درس پانزدهم هدیه های آسمانی کلاس پنجم ابتدایی
جواب سوالات فعالیت های درس پانزدهم هدیه های آسمانی کلاس پنجم ابتدایی

پاسخ برایم بگو صفحه 112 درس 15 هدیه های آسمان پنجم

در برایم بگو صفحه ۱۱۲ درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم ابتدایی گفته شده ” آنچه در این تصویر می بینید با پیروزی انقلاب اسلامی ایران چه ارتباطی دارد؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

جواب برایم بگو صفحه 112 درس 15 هدیه های آسمان پنجم
جواب برایم بگو صفحه 112 درس 15 هدیه های آسمان پنجم

پاسخ: مردم این به رهبری امام خمینی (ره) در مقابل ظلم و ستم شاهنشاهی ایستادند و شاه که دید در مقابل مردم نمی تواند بایستد از این رفت و امام خمینی به ایران آمدند و در 22 بهمن 1357، انقلاب اسلامی پیروز شد. و بعد از رحلت امام خمینی (ره)، رهبری انقلاب به حضرت آیت الله خامنه ای سپرده شد.

جواب تدبر کنیم صفحه ۱۱۲ درس ۱۵ هدیه های آسمان پنجم

در تدبر کنیم صفحه 112 درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم دبستان گفته شده ” این آیه را بخوانید. مفهوم آیه با کدام موضوع درس ارتباط دارد؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

وَ اعتَصِمُوا بِحَبلِ اللّٰه جَمیعًا وَ لا تَفَرَّقوا «آل عمران، 103»
همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرّق نشوید.

پاسخ: وحدت و اتحاد مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ با دشمن

جواب بررسی کنید صفحه ۱۱۳ درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم

در بگرد و پیدا کن صفحه 113 درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم دبستان مواردی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

این شعر را بخوانید:

ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود، خون دل‌ها خورده‌ایم
ما برای جاودانه ماندن این عشق پاک، رنج دوران برده‌ایم

با توجه به محتوای درس، چه کسانی برای پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی ایران، رنج و زحمت بسیاری کشیدند؟

پاسخ: رهبر کبیر انقلاب (امام خمینی) و همه ی مردم ایران به خصوص کسانی که در این راه شهید شدند.

پاسخ تحقیق کنید صفحه 113 درس 15 هدیه های آسمانی پنجم

در تحقیق کنید صفحه ۱۱۳ درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم دبستان گفته شده ” این قهرمانان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش مهمی داشتند. درباره یکی از آنها و نقش او در انقلاب، تحقیق کنید و به کلاس گزارش دهید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

جواب تحقیق کنید صفحه 113 درس 15 هدیه های آسمانی پنجم
جواب تحقیق کنید صفحه 113 درس 15 هدیه های آسمانی پنجم

پاسخ: این مورد به عهده دانش آموزان می باشد.

جواب گفت و گو کنیم صفحه ۱۱۵ درس ۱۵ هدیه های آسمانی پنجم

در گفت و گو کنیم صفحه ۱۲۶ درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم دبستان گفته شده ” تلاش و رشادت نوجوانان سال 1357 در کنار بزرگ ترها باعث تولّد انقلاب شد. نقش بچه های امروز در حفظ این انقلاب چیست؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: با درس خواندن، تلاش و کوشش و همچنین زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدا و ادامه ی راه ایشان در حفظ انقلاب کوشا باشند.

جواب ایستگاه خلاقیت صفحه 115 درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم

در ایستگاه خلاقیت صفحه ۱۱۵ درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم دبستان گفته شده ” اگر قرار باشد در مدرسه‌ شما جشنی به مناسبت دهه‌ فجر برپا شود، برای برگزاری آن، چه پیشنهادهایی دارید و خود چه نقشی در آن به عهده می گیرید. با مربی پرورشی مدرسه و معلم خود مشورت کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پیشنهادهای گروه ما برای برگزاری جشن:

1) تزئین کلاس ها و سالن مدرسه
2) اجرای سرود، نمایش و برنامه های جذاب و شاد و تهیه ی روزنامه دیواری
3) پذیرایی از دانش آموزان و مسئولان مدرسه
نقش من: تهیه روزنامه دیواری

پاسخ با خانواده صفحه 115 درس 15 هدیه های آسمان پنجم

در گفت و گو کنید صفحه ۱۱۵ درس پانزدهم هدیه های آسمانی پنجم دبستان گفته شده ” از بزرگ ترهای خود سؤال کنید چه شعارهایی را از راهپیمایی سال 57 به یاد دارند. چند نمونه را در کلاس ارائه کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: 1) استقلال آزادی، جمهوری اسلامی، 2) مرگ بر شاه، 3) نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، 4) ای شاه خائن آواره گشتی، خاک وطن را ویرانه کردی و ….

همچنین بخوانید: جواب سوالات و فعالیت های درس هفدهم هدیه های آسمانی پنجم

توجه کنید: شما دانش آموزان عزیز پایه پنجم دبستان می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب هدیه های آسمان پنجم ابتدایی ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه ۱۱۲ ، ۱۱۳ و ۱۱۵ درس ۱۵ پانزدهم بهمن همیشه بهار کتاب پیام های آسمانی پنجم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

43 دیدگاه

  1. ضحی ارشدی گفت:

    سلام حیلی سوالاتش کامل است ممنون ماگرتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *