سبک زندگی

جواب سوال های درس شانزدهم هدیه های آسمان چهارم ابتدایی

پاسخ و حل پرسش های برایم بگو و تدبر کنیم صفحه 100 ، ایستگاه فکر ، بررسی کنید و گفت و گو کنید صفحه ۱۰۰ و ۱۰۱ درس ۱۶ شانزدهم کتاب هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی

جواب سوال های درس شانزدهم هدیه های آسمان چهارم ابتدایی ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوالات فعالیت برایم بگو و تدبر کنیم صفحه 100 ، ایستگاه فکر ، بررسی کنید و گفت و گو کنید صفحه 101 درس 16 شانزدهم اسب طلایی کتاب هدیه های آسمان پایه چهارم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس هفدهم هدیه های آسمان کلاس چهارم ابتدایی

جواب سوال های درس شانزدهم هدیه های آسمان چهارم ابتدایی
جواب سوال های درس شانزدهم هدیه های آسمان چهارم ابتدایی

جواب برایم بگو صفحه ۱۰۰ درس ۱۶ هدیه های آسمانی چهارم

در برایم بگو صفحه 105 درس 16 شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی گفته شده ” حمید به چه چیزی فکر می کرد و چه تصمیمی گرفت؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: به این فکر میکرد که چون دوچرخه پیش او امانت هست، باید به موقع آن را به صاحبش برگرداند. او تصمیم گرفت دوچرخه را تمیز کند و او را به احسان برگرداند.

پاسخ تدبر کنیم صفحه 100 درس 16 هدیه های آسمانی چهارم

در تدبر کنیم صفحه ۱۰۰ درس ۱۶ شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی مواردی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

اِنَّ اللّٰهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُّوا الاَماناتِ اِلیٰ اَهلِها
خدا فرمان می دهد که امانت ها را به صاحبانش بازگردانید.
سوره‌ی نساء، آيه‌ی 58

با توجه به داستان درس، به نظر شما چگونه می توانیم به این آیه عمل کنیم؟

پاسخ: 1) امانت دیگران را به موقع به صاحبش برگردانیم. 2) در حفظ و نگهداری از امانت دیگران کوشا باشیم. 3) امانت دیگران را بدون اجازه ی صاحبش به کسی ندهیم.

فکر می کنید، کدام یک از این بچه ها، امانت دار خوبی بوده است؟

پاسخ: مریم، چون او ظرف نذری همسایه را فوراً شست و در گوشه ای از آشپزخانه گذاشت تا در اوّلین فرصت، آن را به همسایه برگرداند.

جواب ایستگاه فکر صفحه ۱۰۱ درس شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم

در ایستگاه فکر صفحه 101 درس شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی گفته شده ” اگر به امانت دیگران ضرر برسانیم، باید چه کار کنیم؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: اول باید خسارت آن را بپردازیم و از کسی که آن را امانت گرفته ایم، معذرت خواهی کنیم.

پاسخ بررسی کنید صفحه 101 درس شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم

در بررسی کنید صفحه ۱۰۱ درس شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی گفته شده ” خانم معلم ما دانش آموزان کلاس را به گروه های پنج نفره تقسیم کرده است و میان گروه ها بازی پیام رسانی را اجرا می کند. او به سمت من می آید؛ خم می شود و جمله ای را آهسته در گوشم می گوید. سپس می ایستد و می گوید: «این جمله را در گوش نفر بعدی بگو. می خواهم ببینم این جمله تا نفر آخر گروه چه می شود!» ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: وقتی کسی حرفی به ما می‌زند، آن حرف نزد (پیش) ما امانت است و هنگام بازگو کردن آن (گفتن دوباره آن)، نباید به آن چیزی اضافه یا چیزی از آن کم کنیم.

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۰۱ درس شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم

در گفت و گو کنید صفحه 101 درس شانزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی گفته شده ” بین ضرب المثل یک کلاغ و چهل کلاغ با موضوع «امانت داری» چه ارتباطی وجود دارد؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: این ضرب المثل در موقعی به کار می رود که بخواهند بگویند واقعیت کمتر از آن چیزی است که می شنویم. حرف مردم نیز نزد ما امانت است و باید در هنگام بازگو کردن عین آن را بگوییم.

همچنین بخوانید: جواب سوال های درس هجدهم هدیه های آسمانی چهارم دبستان

توجه کنید: شما دانش آموزان عزیز پایه چهارم دبستان می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب سوالات و فعالیت های کتاب هدیه های آسمان چهارم ابتدایی ، در انتهای جواب سوالات درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات صفحه ۱۰۰ و ۱۰۱ درس ۱۶ شانزدهم اسب طلایی کتاب پیام های آسمانی چهارم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !