سبک زندگی

جواب سوالات درس نوزدهم هدیه های آسمانی چهارم دبستان

پاسخ و حل پرسش های تدبر کنیم و دعا کنیم صفحه ۱۱۷ و ۱۱۸ درس ۱۹ نوزدهم هدیه های آسمان چهارم ابتدایی

جواب سوالات درس ۱۹ نوزدهم هدیه های آسمانی چهارم دبستان ؛ در این مقاله به جواب و پاسخ سوال های فعالیت تدبر کنیم صفحه 117 و دعا کنیم صفحه 119 درس 19 نوزدهم خدا جون از تو ممنونم کتاب هدیه های آسمان پایه چهارم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

جواب سوالات درس نوزدهم هدیه های آسمانی چهارم دبستان
جواب سوالات درس نوزدهم هدیه های آسمانی چهارم دبستان

جواب تدبر کنیم صفحه ۱۱۷ درس ۱۹ نوزدهم هدیه های آسمان چهارم

در تدبر کنیم صفحه 117 درس 19 نوزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی مواردی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

هر یک از این چهره ها نشان دهنده ی چه احساسی است؟ با توجّه به آنها، ترجمه ی آیات را کامل کنید. روز قیامت روزی است که:پاسخ: این چهره ها نشان دهنده ی شادی (خوشحالی) و غمگینی (ناراحتی) هستند.

وُجوهٌ یَومَئٍذ ناضِرَةٌ
سوره‌ی قیامت، آيه‌ی 22
ترجمه: برخی چهره‌ها، شاد هستند.

وَ وُجوهٌ یَومَئٍذ باسِرَةٌ
سوره‌ی قیامت، آيه‌ی 24
ترجمه: و برخی چهره‌ها، غمگین هستند.

به نظر شما هر کدام از آنها چه کارهایی در دنیا انجام داده اند؟ (در قیامت چهره چه کسانی خوشحال است کلاس چهارم و چهره چه کسانی ناراحت)

پاسخ: آنهایی که کارهای خوب انجام داده اند و از دستورات خدا پیروی کرده اند، شاد هستند. و آنهایی که کارهای بدی انجام داده اند و از دستورات خدا سرپیچی کرده اند، غمگین و ناراحت هستند.

جواب دعا کنیم صفحه 118 درس 19 نوزدهم هدیه های آسمان چهارم

در دعا کنیم صفحه ۱۱۸ درس ۱۹ نوزدهم هدیه های آسمانی چهارم ابتدایی دعایی مطرح شده است که در زیر به تکمیل خط آخر آن پرداخته ایم.پروردگارا !
ای که دنیا را کشتزار آخرت قرار داده‌ای،
حرکت اعضایم
نگاه‌های چشمانم
و کلمه‌های جاری بر زبانم را
در مسیر کارهای خوب قرار بده
تا با کشت عمل صالح، خوشبختی و بهشت را در آخرت درو کنم.
خداوندا ! در دنیا و آخرت به من خیر و خوبی و سعادت عطا کن.

توجه کنید: شما دانش آموزان عزیز پایه چهارم دبستان می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب هدیه های آسمان چهارم ابتدایی ، در انتهای جواب سوالات درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوال های صفحه ۱۱۷ و ۱۱۸ درس ۱۹ نوزدهم خدا جون از تو ممنونم کتاب پیام های آسمانی چهارم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !