سبک زندگی

جواب فعالیت درس ۲۲ مطالعات اجتماعی پنجم ☑️ بازسازی ویرانه ها

پاسخ گام به گام درس بیست و دوم 22 مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی درس بازسازی ویرانه ها در صفحه ۱۱۱

جواب فعالیت های درس ۲۲ مطالعات پنجم ؛ گام به گام درس بازسازی ویرانه ها : پاسخ فعالیت های درس بیست و دوم 22 مطالعات اجتماعی پایه پنجم دبستان در صفحه 111 را برای تان آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا با ما همراه کلاس پنجمی ها باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۲۱ مطالعات اجتماعی پنجم

درس ۲۲ مطالعات اجتماعی کلاس پنجم

جواب فعالیت صفحه ۱۱۱ مطالعات اجتماعی پنجم

در پاسخ چهار سوال فعالیت صفحه 111 مطالعات اجتماعی سال پنجم دبستان داریم:

1- ایرانیان چه تاثیراتی بر جانشینان چنگیز و تیمور گذاشتند؟ توضیح دهید.

جانشینان چنگیز و تیمور پس از آشنایی با مردم ایران تحت تأثیر اعتقادات و آداب و رسوم ایرانیان قرار گرفتند. بنابراین به تدریج اسلام آوردند و مسلمان شدند.

سکه مطالعات اجتماعی پنجم

2- به تصویر سکّه ‌های دوره ایلخانان در کتاب توجّه کنید. کلمه ‌های «اللّه و محمّد» که روی این سکّه‌ ها نقش بسته است، نشان دهنده چیست؟ 

پاسخ : این نشانه نفوذ ایرانیان در آداب و رسوم و اعتقادات و مسلمان شدن ایلخانان است.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۲۰ مطالعات پنجم

3- با توجّه به آنچه امسال در کتاب فارسی درباره خواجه نصیرالدین توسی خوانده اند، دلیل هوشمندی این مرد دانشمند و اقدامات مهم او را به اختصار بیان کنید.

خواجه نصیرالدین طوسی (۵۹۷-۶۷۲ق) حکیم و متکلم شیعه قرن هفتم هجری است. خواجه نصیر نویسنده کتاب‌ها و رساله‌های بسیاری در علوم اخلاق، منطق، فلسفه، کلام، ریاضیات و نجوم است. اخلاق ناصری، اوصاف الاشراف، اساس الاقتباس، شرح الاشارات، تجرید الاعتقاد، جامع الحساب و کتاب مشهور زیج ایلخانی و تذکرة فی علم الهیئة در علم نجوم، از آثار مهم و مشهور او هستند. او همچنین رصدخانه مراغه و در کنار آن کتابخانه مراغه را با بیش از ۴۰۰ هزار جلد کتاب بنا نهاد.

نصیرالدین طوسی احیاگر فلسفه و مبتکر روش فلسفی در کلام شیعه دانسته شده است. برخی از علمای بزرگ شیعه که شاگرد وی بود‌ه‌اند، عبارت‌اند از علامه حلی، ابن میثم بحرانی و قطب الدین شیرازی.

4- کاربرگه شماره (17) را انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگه شماره ۱۷ مطالعات اجتماعی پنجم روی دکمه زیر کلیک یا لمس کنید:

پاسخ گام به گام فعالیت های درس بیست و دوم ۲۲ مطالعات اجتماعی پنجم درس بازسازی ویرانه ها را در این مقاله دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید و از صفحات دیگر ماگرتا دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجو شده داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید مانند : «جواب درس ۲۱ مطالعات پنجم ماگرتا» . خیلی ممنون از همراهی شما …

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

21 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *