سبک زندگی

جواب کاربرگ شماره ۱۷ مطالعات اجتماعی پنجم 🧐 وزیران کار

پاسخ کاربرگه 17 ، آخرین کاربرگ شماره هفده مطالعات پنجم : با استفاده از کلمه های زیر، در مورد این شخصیت ها یک متن کوتاه بنویسید.

جواب کاربرگ ۱۷ مطالعات اجتماعی پنجم که مربوط به نقش خردمندان و وزیران کار و آخرین کاربرگه کتاب می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به عنوان کمک درسی برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی پنجم

جواب کاربرگ ۱۷ مطالعات اجتماعی پنجم

کاربرگ ۱۷ مطالعات پنجم با جواب

با توجه به درس «نقش خردمندان» در کتاب فارسی و با استفاده از کلمه های زیر، در مورد این شخصیت ها یک متن کوتاه بنویسید.

پاسخ کاربرگه هفده مطالعات پنجم - تصویر اول

این عکس خواجه نظام الملک توسی می باشد. شخصی که یکی از وزیر های پادشاهان سلجوقیان بود. او در دوازده شهر مهم آن روزها مدارس شبانه روزی تاسیس کرده بود که مانند دانشگاه های امروز اداره می شدند.

نام این مدارس نظامیه بود و نکته مهم در مورد آن ها این است که سعدی نیز در یکی از این مدارس درس خوانده است. همچنین ایشان کاروانسرا های زیادی نیز ساخته است و در شهر ری نیز رصدخانه ای به همت او ساخته شده است.

جواب کاربرگه هفده مطالعات پنجم - تصویر دوم

این عکس خواجه نصیرالدین طوسی می باشد، ایشان از مشاوران هلاکوخان پادشاه سلسله ایلخانان بود که سعی می کرد عادت های زشت مغولان از جمله وحشی گری آن ها را تغییر دهد. او ریاضی دان و ستاره شناس بزرگی بود و به همت او رصدخانه مراغه تاسیس شده است. همچنین از دیگر خدمات او می توان به ساخت کتابخانه ها و مدارس و … نام برد.

دانش آموزان عزیز شما با مطالعه کتاب فارسی خود و داشتن کمی خلاقیت می توانید به سوالات پاسخ دهید، لطفا ابتدا خودتان کمی فکر کنید و سپس اگر نتوانستید از مطالب گفته شده در این مقاله کمی کمک بگیرید.

✅ شما نیز اگر پیشنهادی برای جواب هر یک از تصویر کاربرگ ۱۷ مطالعات اجتماعی پنجم دارید می توانید از قسمت دیدگاه، متن خود را با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

59 دیدگاه

 1. به‌تو‌چه گفت:

  عالی‌بود

 2. دخی تک گفت:

  عالی بود

 3. یه بنده خدایی گفت:

  عالی بود خیلی ممنونم
  فقط لطفا یکم تبلیغ ها کمتر باشه
  ممنونم💐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *