سبک زندگی

جواب کاربرگ ۱۲ مطالعات اجتماعی پنجم ، زندگی روی نواحی مختلف زمین

پاسخ کاربرگ 12 مطالعات اجتماعی پنجم : شیوه های مختلف زندگی در قاره آسیا را مقایسه کنید.

پاسخ کاربرگه ی شماره 12 مطالعات اجتماعی پنجم دبستان مربوط به درس شیوه های زندگی روی نواحی مختلف زمین و قاره آسیا در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۱۱ مطالعات اجتماعی پنجم

پاسخ کاربرگ شماره 12 مطالعات اجتماعی پنجم دبستان

جواب کاربرگ شماره ۱۲ مطالعات اجتماعی پنجم

متن مربوط به شیوه های مختلف زندگی در قاره آسیا را بخوانید و جدول را کامل کنید. مقایسه کنید.

تصویر منطقهناحیه/کشورآب و هواپوشش گیاهی و زندگی جانوریتغذیهمسکننوع فعالیت
شمال سیبری ، کاربرگ ۱۲ اجتماعی پنجمشمال سیبریبسیار سرد و یخبندانپوشش گیاهی سوزنی برگ و حیوان هایی مانند خرس، گوزن و روباه قطبی در این منطقه زندگی می کنند.از راه شکار تامین می شودنزدیک قطب شمال در زمین های نزدیک سیبریشکار
بیابان های عربستان ، کاربرگ ۱۲ اجتماعی پنجمبیابان های عربستانگرم و خشکپوشش گیاهی زیادی در این منطقه نیست و فقیر می باشد. حیوان هایی مانند شتر و موش صحرایی در این منطقه زندگی می کنند.از دام ها تهیه می شودبیابان های عربستان و کشورهای همسایهدام پروری
جنگل های اندونزی ، کاربرگ ۱۲ اجتماعی پنجمجنگل های اندونزیگرمپوشش گیاهی از نوع درختان پهن برگ می باشد. حیوان هایی مانند خرس، مار و میمون در این منطقه زندگی می کنند.میوه های جنگلی و سبزیجاتجنگل های استواییشکار و جمع آوری میوه و سبزیجات
کاربرگه ی شماره 12

از جدول فوق می شود نتیجه گرفت که نوع تغذیه، مسکن و پوشش گیاهی هر منطقه وابسته به آب و هوای آن منطقه می باشد. همچنین با توجه به این تغییرات مردم فعالیت های متفاوتی را برای امرار معاش انجام می دهند.

پاسخ دادن به سوالات این جدول بسیار ساده می باشد، لطفا قبل از استفاده از این مقاله یکبار خودتان سعی کنید به این سوالات جواب دهید.

✅ شما نیز می توانید جواب های مدنظر خود، در مورد کاربرگ ۱۲ مطالعات اجتماعی پنجم را از قسمت دیدگاه با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

116 دیدگاه

 1. elx jlx405 گفت:

  عالیییییییییی

  1. ناشناس گفت:

   خوبه در جواب ها به من کمک می کند

 2. ناشناس گفت:

  خیلی عالی

  1. کوثر گفت:

   بی نهایت عالییییییییییییییبییبیییییییییییییی💜💜💜💜💜💜💜💜💜

 3. 😍😍😍 گفت:

  خیلی خوبه ممنون😘😘☺😚

 4. دینا هداوند خانی گفت:

  عالی بود من که خیلی راضیم

 5. ریحانه گفت:

  عالی بود

 6. Saman ❤💖🤴 گفت:

  عالی عالی عالی عالی عالی عالی

  خیلی خوب بودد.خیلی خوب بودد.😘😘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *