سبک زندگی

جواب درس پنجم مطالعات سوم ابتدایی ❤️ خانواده ام را دوست دارم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های گفت و گو کنید و فکر کنید و پاسخ دهید صفحه 14 و 15 درس 5 پنجم کتاب مطالعات اجتماعی پایه سوم دبستان

جواب درس پنجم مطالعات سوم ابتدایی ؛ در این نوشته به پاسخ و جواب سوالات فعالیت گفت و گو کنید صفحه ۱۴ و فکر کنید و پاسخ دهید صفحه ۱۵ درس ۵ پنجم خانواده ام را دوست دارم کتاب مطالعات اجتماعی کلاس سوم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس چهارم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

جواب درس پنجم مطالعات سوم ابتدایی
جواب درس پنجم مطالعات سوم ابتدایی

جواب گفت و گو کنید صفحه 14 درس 5 مطالعات سوم دبستان

۱) به تصویرهای این درس نگاه کنید. در هر تصویر چه چیزی مشاهده می‌کنید؟

پاسخ: تصویر اول بالا سمت چپ (دختر و مادر ایستاده): این تصویر نشان دهنده محبت مادر و فرزند است، هنگام صبح است و دختر خانم در حال خداحافظی از مادرش است تا به مدرسه برود و مادرش با محبت و مهربانی او را بدرقه می کند که محبت داشتن به یکدیگر از ویژگی های داشتن خانواده است.

تصویر اول بالا سمت راست (پسری که به مادرش گل می دهد): این تصویر نیز نشان دهنده محبت مادر و فرزند است، این آقا پسر در حال قدردانی از زحمات مادرش با یک شاخه گل است. که محبت داشتن و قدردانی کردن از یکدیگر از ویژگی های داشتن خانواده است.

تصویر دوم پایینی (مراقبت از یکدیگر): این تصویر نیز مراقبت پدر و مادر از فرزندان در زمان بیماری را نشان می دهد. پدر در حال دلجویی از فرزند و مادر در حال ریختن شربت سرماخوردگی و دادن آن به پسرش است.

تصویر سوم بالایی (تفریح و سرگرمی): ما در این خانواده نیاز به سرگرمی و تفریح داریم که فرزندان این خانواده در حال انجام بازی منچ هستند و خانواده هم بازی آنها را تماشا می کنند.

تصویر چهارم پایینی سمت چپ (یادگیری پدر به فرزندان): یادگیری امر مهمی است که اعضای خانواده می توانند چیزهای زیادی را از هم یاد بگیرند. در این تصویر پدر خانواده در حال آموزش متر کردن ابعاد خانه و آموزش آن به فرزندان خود است.

تصویر چهارم پایینی سمت راست (یادگیری مادر به فرزندان): در این تصویر نیز مادر خانواده به فرزندان خود آشپزی کردن را یاد می دهد که آموزش و یادگیری یک ویژگی و امر مهم در اعضای خانواده می باشد.

۲) به نظر شما در هر تصویر، اعضای خانواده چه گفت‌وگوهایی با هم دارند؟ حالا شما جای هر کدام از افراد حرف بزنید.

پاسخ: جواب این سوال را در سوال قبلی پاسخ داده ایم.

اعضای خانواده یک‌دیگر را دوست دارند. پدر و مادر از فرزندان مراقبت می‌کنند. آن‌ها برای آسایش و تربیت بچّه‌ها تلاش می‌کنند. اعضای خانواده به روش‌های مختلف، محبّت خود را به یک‌دیگر نشان می‌دهند. به نظر شما بچّه‌ها در مقابل زحمت‌های پدر و مادر چه کارهایی باید انجام دهند؟

پاسخ: باید به پدر و مادر خود نیکی کنند و احترام بگذارند. همیشه و در همه حال آنها را دوست داشته باشند. در تصمیم گیری در کارها با آنها مشورت کنند. در انجام کارها به آنها کمک کنند.

جواب فکر کنید و پاسخ دهید صفحه 15 درس پنجم اجتماعی سوم ابتدایی

۱) چرا همه‌ی ما دوست داریم در کنار خانواده زندگی کنیم؟

پاسخ: چون به آنها نیاز داریم و آنها به ما محبت و مهربانی می کنند.

۲) شما چه چیزها یا کارهایی را از پدر و مادرتان یاد گرفته اید؟

پاسخ: تمیز کردن اتاق و خانه – با ادب حرف زدن – احترام به بزرگترها و …

۳) شما چگونه محبّت خودتان را به پدر و مادر یا کسانی که از شما مراقبت می کنند، نشان می دهید؟

پاسخ: به حرف هایشان گوش دهم – به آنها احترام بگذارم – با آنها مشورت کنم

همچنین بخوانید: جواب درس سوم مطالعات سوم دبستان

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه سوم ابتدایی ، برای دسترسی سریع و بهتر به جواب سوالات درس های کتاب مطالعات اجتماعی سوم دبستان ، می توانید با اضافه کردن کلمه «ماگرتا» در سرچ های درسی خود، به مطلب مورد نظرتان دست پیدا کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوال های فعالیت درس پنجم مطالعات اجتماعی سوم دبستان ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش دیدگاه بیان کنید. 🤗

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *