سبک زندگی

جواب درس هفتم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

گام به گام پاسخ و حل پرسش های گفت و گو کنید و جست و جو کنید و به کار ببندیم صفحه 21 و 22 درس 7 هفتم کتاب مطالعات اجتماعی پایه سوم دبستان

جواب درس هفتم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی ؛ در این مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت گفت و گو کنید و جست و جو کنید صفحه ۲۱ و به کار ببندیم صفحه ۲۱ درس ۷ هفتم از بزرگترها قدردانی کنیم کتاب مطالعات اجتماعی کلاس سوم دبستان را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب درس ششم مطالعات سوم دبستان

جواب درس هفتم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی
جواب درس هفتم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

جواب گفت و گو کنید صفحه 21 درس 7 مطالعات اجتماعی سوم دبستان

۱) داستان هدیه‌ی خدا را بخوانید.

منظور مادربزرگ از اینکه به نوه‌اش می گفت: تو دست منی، تو پای منی، تو گوش منی… چه بود؟

پاسخ: یعنی نوه به مادربزرگش در انجام کارهاش کمک می کرد.

مادر بزرگ درباره‌ی نوه‌اش چه دعایی کرد؟

پاسخ: دستت درد نکند، الهی خدا دستت را بگیره عزیزم

منظور او از این دعا چه بود؟

پاسخ: خدا همیشه در همه کارها به نوه اش کمک کند.

چرا خداوند به مادربزرگ، نوه‌ی خوب و مهربانی هدیه داده بود؟

پاسخ: زیرا وقتی که مادربزرگ، دختری کوچک بود، به مادربزرگش کمک می کرده و او هم، در حقش دعا کرده است.

۲) پنج شنبه شب است. فردا حمید و خانواده‌اش می‌خواهند به یک جای خوش آب و هوا در اطراف شهر بروند. همه از رفتن به سفر خوشحال هستند. آن‌ها لباس‌ها و وسایلشان را در ساک می‌گذارند.

حمید با برادر و خواهرهایش درباره‌ی دیدنی‌های بین راه صحبت می کند. مادربزرگ حمید در خانه‌ی آن‌ها زندگی می‌کند. او پاهایش درد می‌کند. خیلی آهسته راه می‌رود و به سختی ماشین سوار می‌شود و از آن پیاده می‌شود.

شب، اعضای خانواده درباره‌ی اینکه مادربزرگ همراه آن‌ها به سفر برود یا نه گفت‌وگو کردند. به نظر شما آن‌ها در این‌باره چه تصمیمی بگیرند؟ چرا؟ اگر شما جای حمید بودید، چه می‌گفتید؟

پاسخ: تصمیم بگیرند که مادربزرگ با آنها به سفر برود، برای اینکه همه ما پیر می شویم و به کمک بچه ها و جوان ترها نیاز داریم. من اگر جای حمید بودم، به مادربزرگ کمک می کنم.

۳) چرا باید به پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و افراد سالمند احترام بگذاریم و از آن ها قدردانی کنیم؟

پاسخ: چون آنها به ما محبت کردند، از ما مواظبت کردند، در کارها به ما کمک کردند، و هر کس روزی پیر می شود و به محبت و کمک بچه هاش و نوه هایش نیاز دارد.

پاسخ جست و جو کنید صفحه 21 درس هفتم اجتماعی سوم ابتدایی

با راهنمایی معلّم به «پیام قرآنی» کتاب درسی قرآن مراجعه کنید و آیه‌ای را که مربوط به پدر و مادر است، پیدا کنید. از روی معنی آن بنویسید و در کلاس بخوانید.

پاسخ: وَ بِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا (سوره اسرا آیه ۲۳)
به پدر و مادر خود نیکی کنید.

جواب به کار ببندیم صفحه 22 درس هفتم مطالعات سوم دبستان

۱- از پدربزرگ یا مادربزرگ یا یکی از افراد سالخورده‌ی فامیلتان قدردانی کنید. یک هفته فرصت دارید درباره‌ی این موضوع فکر کنید و این کار را هر طور که دوست دارید، انجام بدهید. بعد در کلاس بگویید چگونه این کار را انجام دادید.

۲- این «شجره نامه» یا درخت خانوادگی علی است. شجره‌نامه نشان می‌دهد که افراد یک خانواده چه نسبتی با هم دارند. شما هم روی کار برگه‌ی شماره‌ی (5) شجره‌نامه‌ی خودتان را درست کنید.

جواب به کار ببندیم صفحه 22 درس هفتم مطالعات سوم دبستان

پاسخ: درخت خواندگی یا شجره نامه خود را مانند تصویر بالا درست کنید. می توانید به جای تصاویر اعضای خانواده خود، نام آنها را بنویسید.

همچنین بخوانید: جواب درس پنجم مطالعات سوم ابتدایی

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه سوم ابتدایی ، برای دسترسی سریع و بهتر به جواب سوالات درس های کتاب مطالعات اجتماعی سوم دبستان ، می توانید با اضافه کردن کلمه «ماگرتا» در سرچ های درسی خود، به مطلب مورد نظرتان دست پیدا کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوال های درس هفتم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش دیدگاه بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *