سبک زندگی

جواب کاربرگ شماره ۶ مطالعات پنجم ☄️ پاسخ بازدید از یک کارخانه

پاسخ کاربرگه شماره ۶ مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی مربوط به بازدید از یک کارخانه

جواب کاربرگ شماره ۶ مطالعات اجتماعی پنجم که مربوط به قسمت بازدید از یک کارخانه و هفتمین درس کتاب مطالعات پایه پنجم دبستان را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به عنوان کمک درسی برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ شماره ۵ مطالعات پنجم

جواب کاربرگ شماره ۶ مطالعات پنجم

جواب کاربرگ شماره ۶ مطالعات اجتماعی پنجم

در پاسخ به کاربرگه شماره 6 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی داریم :

متن را بخوانید و جدول عوامل تولید را کامل کنید.

دانشآموزان یک مدرسه با معلّم خود از کارخانهی خودرو سازی بازدید کردند.

مدیر کارخانه برای آنها توضیح داد:

«در این کارخانه حدود ۶۵۰۰ کارگر در ٧ سالن تولید مشغول به کار هستند. در بخش اداری کارخانه ٩٠٠ نفر کارمند کار میکنند که شامل مدیران، معاونان، مهندسان، نگهبانان، نظافتچی ها و … هستند. همهی این کارکنان بیمه ی تأمین اجتماعی هستند. آنها پس از بازنشستگی یا در موقع حوادث ناشی از کار، برای گذراندن زندگی یا جبران ضررهایی که به آنها وارد شده، پول از بیمه دریافت میکنند.

این کارخانه روزانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه خودرو تولید میکند و برای تولید این خودروها به مواد تولیدی کارخانه های دیگر نیاز دارد. برای مثال، از کارخانه های دیگر پلاستیک، فولاد، چرم، چوب ، شیشه و… خریداری میکنند. بیشتر دستگاه ها و ماشین آلات این کارخانه با برق کار می کنند. برخی محصولات این کارخانه به کشورهای دیگر صادر می شوند».

عوامل تولید

نیروی کار : ۶۵۰۰ کارگر ، ۹۰۰ نفر کارمند اداری

انرژی مورد نیاز : برق

مواد اولیه : پلاستیک ، فولاد ، چرم ، شیشه ، چوب و…

سرمایه و ماشین آلات : ساختمان کارخانه، ٧ سالن تولید، ماشین آلات، پول برای خرید مواد اولیه و دستمزد کارکنان

کاربرگ شماره ششم مطالعات پنجم با جواب
کاربرگ شماره ششم مطالعات پنجم با جواب

⚠ دانش آموزان عزیز شما با مطالعه کتاب خود و داشتن کمی خلاقیت می توانید به سوالات پاسخ دهید، لطفاً ابتدا خودتان کمی فکر کنید و سپس اگر نتوانستید از مطالب گفته شده در این نوشته کمی کمک بگیرید.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ شماره ۴ مطالعات پنجم

💥 شما نیز اگر پیشنهادی برای جواب هر یک از کاربرگه 6 مطالعات اجتماعی پنجم دارید می توانید از قسمت دیدگاه، متن خود را با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید و بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در گوگل در انتهای عبارت جستجوی خود کلمه ماگرتا را اضافه کنید مانند «جواب کاربرگ ۶ مطالعات پنجم ماگرتا». سپاسگزاریم.🤗🌹

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.