بارداری و کودکسبک زندگی

آیا استفاده از بالش های بارداری برای مادران توصیه می شود؟

مادران در طول دوره بارداری همواره با سختی ها و خطرات بسیار زیادی رو به رو هستند و این موضوع می تواند به صورت کلی بر روی سلامت جنین نیز تاثیرگذار باشد. این که مادران در طول این دوره چه غذایی را مصرف کنند و یا چگونه استراحت کنند از مهم ترین مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

بدون شک می دانید که با افزایش سن بارداری، به مرور زمان وزن مادر زیاد خواهد شد و این موضوع می تواند به صورت کلی فشار را بر روی نواحی پا و کمر مادران بیافزاید! از این رو روش های بسیار زیادی برای رفع این موضوع وجود دارد که در ادامه اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

بالش های بارداری برای مادران
بالش های بارداری برای مادران

بالشت بارداری چیست؟

افزایش میزان وزن مادران در طول دوره بارداری می تواند تاثیر زیادی بر روی سلامت او داشته باشد، از این رو درد در نواحی لگن، کمر، پا و… می تواند اثرات منفی ای را بر روی سلامت جسم او بگذارد که تنها فرایندی که می تواند برای رفع این موارد از آن استفاده کنید، استراحت کافی است.

متاسفانه اکثر مادران استراحت و خواب کافی ندارند و این موضوع در نهایت باعث ایجاد مشکلات زیادی برای آن ها خواهد شد. از این رو یکی از محصولاتی که قبل و پس از زایمان مادران مورد استفاده قرار می گیرد، بالشت بارداری است که این محصول به گونه ای طراحی شده است که می تواند تمامی این خلاء ها را پوشش دهد.

اگر نگاهی به فرم دقیق و مناسب بالشت های بارداری بیاندازید به خوبی متوجه تفاوت آن با بالشت های عادی خواهید شد! طراحی بالشت های بارداری به صورت منحنی وار بوده که این موضوع خود می تواند باعث ایجاد حس آرامش در هنگام خواب برای مادران شود.

استفاده از بالشت های بارداری چه مزایای و فوایدی را به همراه دارد؟

یکی از اصلی ترین مشکلات مادران در هنگام بارداری این است که به سختی می توانند گردش به چپ و راست را تجربه کنند! درست در این زمان بهتر است از بالش های بارداری استفاده کنیم.

عموما بسیاری از افراد سوال می کنند که زمان استفاده از بالش های بارداری دقیقا کی است؟ و در پاسخ به این تیپ از سوالات اینطور می توان پاسخ داد که بهترین زمان، دقیقا زمانی است که خودتان متوجه عدم چرخش به سمت چپ و راست خواهید بود.

این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه مادران در صورتی که در طول فرایند بارداری به سمت پشت بخوابند متاسفانه ممکن است با مواردی همچون خفگی نوزاد در رحم رو به رو شوند که این موضوع خود می تواند تلخی بسیار زیادی را برای آن ها به همراه داشته باشد.

اما بالش بارداری مادران به مادر های عزیز و جوان این فرصت را می دهد تا بتوانند در آرامش و سلامت کامل نوزاد خود را به دنیا بیاورند و خواب و استراحت کافی ای را تجربه کنند.

بالشت های بارداری
  1. کاهش درد در ناحیه کمر از مهم ترین فوائد استفاده از بالش های بارداری

در دوران بارداری به دلیل رشد فرزند در رحم مادران، با افزایش وزن مادران رو به رو هستیم. از این رو این افزایش وزن می تواند باعث ایجاد فشار زیادی بر روی کمر و همچنین ماهیچه های پا باشد که در نتیجه این فرایند می تواند سلامت مادر را به خطر بیاندازد. استفاده از بالش های بارداری با طراحی زیبا و اصولی خود می تواند از درد در ناحیه کمر جلوگیری کند.

  1. فراموشی با بی خوابی های شبانه!

یکی دیگر از دلایل اصلی به خطر افتادن سلامت مادر، بی خوابی ها شبانه است چراکه بعضا درد در ناحیه کمر، پا و… در کنار عدم حرکت به جهات مختلف می تواند موجب بی خوابی شود. استفاده از بالش های بارداری به شما کمک می کنند تا بتوانید علاوه بر کاهش درد در ناحیه کمر، به اطراف نیز گردش خوبی داشته باشید که این موضوع عملا باعث حفظ بی خوابی های شبانه شما خواهد شد.

  1. تقویت جریان خون

یکی دیگر از مهم ترین مزایای استفاده از بالش های بارداری، تقویت جریان خون است اما جریان خون چطور با استفاده از بالش های بارداری می تواند تقویت شود؟ پاسخ بسیار ساده است! با خوابیدن به پهلو می توانید باعث افزایش جریان خون در بدن شوید اما این موضوع برای بسیاری از مادران عملا در طول دوران بارداری غیر ممکن است! بنابراین تنها راه تقویت جریان خون به پهلو خوابیدن است که آن هم توسط بالشت های بارداری ممکن می باشد.

  1. پس از زایمان نیز می توانید از بالش های بارداری استفاده کنید

تصور نکنید که تنها و تنها زمان استفاده بالش های بارداری درست قبل از زایمان است، بلکه پس از زایمان نیز می توانید از این محصول استفاده کنید اما استفاده از آن پس از بارداری دارای چه مزایایی است؟ با استفاده از آن به راحتی می توانید به کودک خود فرایند خوردن شیر را آموزش دهید! بنابراین استفاده از آن قبل و پس از دوران بارداری بسیار ضروری و لازم است.

بالشتک های بارداری برای بانوان

کدام بالش برای مادران مناسب است؟ چند نوع بالش بارداری داریم؟

در حال حاضر 2 نمونه بالش بارداری برای مادران به بازار عرضه شده است که به شکل های U و C شکل می باشند که طراحی آن ها دقیقا همانند حروف انگلیسی است که هر دوی آن ها دارای ارزش و اعتبار مناسبی در نزد مادران هستند اما اگر از درد شدید در ناحیه کمر رنج می برید، بهترین راه استفاده از این نوع از بالشت ها، تهیه بالش های U شکل است.

رنگ بندی بالش های بارداری مادران به چه صورت است؟

همان طور که اشاره نمودیم بالش های بارداری مادران در 2 نوع U و C شکل طراحی شده اند که در حال حاضر نوع U شکل آن به صورت تک رنگ بوده و تنها به رنگ سفید تهیه و آماده شده است اما در سوی دیگر که در واقع بالش های C شکل وجود دارند، رنگ بندی آن ها متغییر بوده و در رنگ های آبی ، سفید ، صورتی و گلبهی در بازار به فروش می رسند.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =