سبک زندگی

کشور های محرک و حامی حکومت بعثی صدام را نام ببرید و اهداف آنها را بررسی کنید

چه کشورهایی حامی صدام بودند؟ آن ها با چه هدفی صدام را تحریک می کردند؟

کشور های محرک و حامی حکومت بعثی صدام را نام ببرید و اهداف آنها را بررسی کنید از درس ۵ آمادگی دفاعی دهم، برای مشاهده جواب با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: پاسخ فعالیت های درس پنجم دفاعی دهم

کشور های محرک و حامی حکومت بعثی صدام را نام ببرید

کشور های محرک و حامی حکومت بعثی صدام کدامند

✅ جواب:
۱) کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بویژه عربستان
هدف : با سقوط سلطنت و تشکیل حکومتی کاملا شیعی، عربستان نقش رهبری جهان اسلام را از دست داد و به همین دلیل درصدد براندازی و تضعیف حکومت نوپا برآمد.

۲) کشور آمریکا
هدف: با فروپاشی رژیم شاهنشاهی، منافع آمریکا در ایران از بین رفت و غارت پایان یافت، از این رو آمریکا تلاش کرد انقلاب ایران را به انحراف بکشاند و با حمایت از صدام، بار دیگر خواستار غارت منابع نفتی و معدنی ایران شود.

۳) کشورهای اروپایی و بخصوص کشور المان و فرانسه
هدف: آنها با حمایت از صدام با تسلیحات، منافع خود را پیش می بردند و سعی می کردند هم از طریق فروش سلاح های شیمیایی و هم با آزمایش سلاح های شیمیایی خود بر روی هزاران نفر پول به دست آورند.

۴) کشور روسیه یا جمهوری شوروی
هدف: آن ها با فروش تسلیحات نظامی سبک و سنگین سعی کرد از دیگر کشورهای منفعت طلب عقب نماند و از کشورهای عربی که حامی صدام بودند، بتواند کشور در حال فروپاشی خود را از سقوط نجات دهد.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس دهم پدافند غیرعامل آمادگی دفاعی دهم

دانش آموز عزیز شما می توانید از بخش نظرات همین مطلب سوال های درسی خود را بپرسید تا کارشناسان ما پاسخ آن را برای شما در سایت قرار دهند. همچنین حتما قبل از سرچ های درسی تان در گوگل عبارت ماگرتا را نیز به عنوانتان اضافه کنید تا به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. موفق و پیروز باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.